Prodlouží Piráti bodovou sérii i v pátém zápase sezóny? V neděli dorazí do SD ARÉNY Liberec

Napsal 17.09.2016 Marcel Holl
C h o m u t o v - Kolotoč Tipsport extraligy se naplno rozjel. Po úspěšně zvládnutých zápasech s Karlovými Vary, Vítkovicemi, Plzní a naposledy s Litvínovem sehrají Piráti páté kolo s mistry z Liberce. Zápas začíná v chomutovské SD ARÉNĚ v neděli 18. září poprvé v nový čas, tedy od 15:30! Dorazte podpořit chomutovskou družinu a pomoci hráčům k vytvoření novodobého klubového rekordu v počtu extraligových výher v řadě.

Bílí Tygři Liberec

Liberec vstoupil do nové ročníku až ve druhém kole, neboť první kolo s Plzní mají úřadující mistři přeložené na úterý 20. září. Prvním sokem v novém extraligovém ročníku svěřenců trenéra Pešána byly Karlovy Vary. Západočeský celek ale na Tygry nestačil a prohrál 1:5. V úterním kole dokázala libereckou tvrz ovládnout pražská Sparta, která pod Ještědem zvítězila 2:3. Zatím poslední páteční kolo přineslo liberecké smečce tříbodový zisk z ledu Pardubic.

Oporou tygří smečky je bezesporu brankář Ján Lašák. Ale ani jeho kolega Roman Will si nevede o moc hůře. V útoku se zatím daří Michalu Bulířovi, který je s třemi góly a stejným počtem nahrávek nejproduktivnějším Tygrem a zároveň mu patří druhá pozice v produktivitě celé soutěže. Velmi vidět je i slovenský forvard Branko Radivojevič, jenž už má na kontě pět bodů. Oporami obraných řad Liberce jsou reprezentanti Radim Šimek a Slovák Adam Jánošík.

Poslední vzájemný zápas

Oba soupeři se utkali na začátku letní přípravy v liberecké Home Credit aréně. Po bezbrankové třetině šli do vedení Bílí Tygři, když pětatřicet vteřin po úvodním buly druhého dějství skóroval Slovák Milan Bartovič. V polovině zápasu odpověděl produktivní centr Ivan Huml. Přesilovku čtyři na tři využil pět a půl minuty před koncem zápasu chomutovský odchovanec David Kämpf. Ve vyhroceném závěru tři Chomutovští ustáli tlak šesti Bílých Tygrů a hostující družina mohla slavit cenný skalp úřadujícího mistra.

Bílí Tygři Liberec: Will – Derner, Plutnar, Mojžíš, Pyrochta, Vitásek, Jánošík, Havlín – Birner, Bulíř, Svačina – Lakatoš, Bližňák, Bartovič – Krenželok, Jelínek, Stránský – Bělohorský, Vantuch, Ordoš.

Piráti Chomutov: Laco – Skinner, Rutta, Kudělka, Tejnor, Dlapa, Flemming, Chalupa, Havel – Poletín, Huml, Račuk – Tomica, Kůs, Skokan – Sklenář, Kämpf, Koblasa – Chrpa, Kaše, Hlava.

poř. tým Z V VP PP P skóre B
2. Chomutov 4 4 0 0 0 16:10 12
5. Liberec 3 2 0 0 1 12:8 6
derby

Poslední zápas našeho soupeře

V pátečním čtvrtém kole zajížděli Liberečtí na led Pardubic a vstup do duelu se jim povedl náramně. Již ve třetí minutě otevřel skóre Branko Radivojevič. Dynamo ale dokázalo překlopit vedení na svou stranu na přelomu deváté a desáté minuty. Nejprve se prosadil Tomáš Rolinek a krátce po něm i Petr Sýkora. Vyrovnání přišlo již za necelou minutu, kdy se z gólu radoval Petr Jelínek. Pardubičtí se na začátku prostředního dějství dokázali podruhé v zápase dostat do vedení, tentokrát zásluhou Jana Ščotky. Bílý Tygři ale do druhé sirény skóre otočili díky trefám Adama Jánošíka a Michala Bulíře. Vítěznou branku vsítil ve 42. minutě Michal Plutnar. Domácí Dynamo pak již dokázalo pouze snížit na 4:5, když Lašáka přelstil Tomáš Kaut.

Liberecká sestava: Lašák – Ševc, R. Šimek, Derner, Mojžíš, Vitásek, Jánošík, Plutnar – Svačina, Bulíř, Radivojevič – Bartovič, Jelínek, L. Krenželok – J. Stránský, Bližňák, D. Špaček – Lakatoš, J. Mikyska, Ordoš – Hrabík, Vlach.

Chomutov - Liberec
I. Huml (4+1), M. Vondrka, J. Rutta (2+3)Nejproduktivnější hráčMichal Bulíř (3+3)
Ivan Huml - 4 brankyNejlepší střelecMichal Bulíř – 3 branky
Brett Skinner – 4 asistenceNejlepší nahrávačBranko Radivojevič – 4 asistence
Brett Flemming – 29 TMNejtrestanější hráčPetr Jelínek – 6 TM
Juraj Valach - 18Nejvíce bodů v Radegast IndexuMichal Bulíř - 18

O zápase...

Zápas pátého kola začíná v SD ARÉNĚ v neděli 18. září v netradičních 15 hodin a 30 minut. Chomutovští budou chtít jistě prodloužit bodovou sérii a vylepšit novodobý klubový extraligový rekord v počtu výher v řadě. Liberečtí naopak budou chtít potvrdit, že titul získali na jaře právem. Úspěšným ale bude moci být jen jeden tým. Který to bude? Zápas začíná v již zmiňovaný čas a pokud se nevypravíte do ochozů, tak pro vás bude připraven tradiční textový online přenos přímo ze stadionu a videopřenos na TV Tipsport.