Proti Chrudimi jsme letos naplno nebodovali. Vyjde to v sobotu?

Napsal 22.01.2010 Lucie Štěrbová
C h o m u t o v - Opět po týdnu se představí domácí celek na ledě ČEZ stadionu. Po středečním zápase v Berouně, který KLH Chomutov vyhrál díky brance Radka Dudy v prodloužení, zavítají na domácí led hráči HC Chrudim, kterou KLH Chomutov v letošní sezoně ještě v základní hrací době neporazil. Jestli se to hráčům povede napočtvrté, to zjistíme už v sobotu 23. ledna od 17:30 hod. Pro ty, co nemohou přijít na stadion, bude připravený tradiční online přenos.

Chomutov - Chrudim 2:1p

Ačkoli nepatří tým HC Chrudim k těm, které okupují čelní místa prvoligové tabulky, má s ním KLH Chomutov v letošní sezóně nepříznivou bilanci. Ve třech doposud odehraných duelech nedokázali bílomodří ani jednou naplno bodovat. V prvním vzájemném duelu brali pouze bod za prohru v prodloužení, druhý duel na ledě Chrudimi prohráli 1:3 a v rámci nadstavby si z Chrudimi po třetím vzájemném zápase odváželi dva body za výhru 5:4 po samostatných nájezdech. Otázkou před sobotním duelem tedy je, jestli se tříbodová výhra povede napočtvrté.

Chrudim je momentálně s 47 body na 14. místě tabulky a na druhý Chomutov ztrácí propastných 42 bodů. 136 obdržených branek navíc řadí její obranu na třetí nejhorší pozici v rámci celé první ligy. A Chrudim nepatří ani k týmům, které by příliš často kradly body na venkovních kluzištích. Z venkovních duelů prozatím vyválčila jen 19 bodů a to ji řadí také na 14. místo v tabulce venkovních zápasů. 73 obdržených branek pak svědčí o tom, že obrana není excelentní ani na kluzištích soupeřů. Chomutov, druhý nejproduktivnější tým první ligy, je v tomto duelu favoritem. I když 100% spoléhat na papírové předpoklady se ve sportu, jakým je hokej, nedá.

Pozor, střelec!

Pokud nahlédnete do elitní desítky nejproduktivnějších hráčů první ligy, nenajdete tam žádného hráče týmu HC Chrudim. Prvním chrudimským útočníkem je na 28. pozici Jan Šeda, který má na svém kontě 14 branek a 16 asistencí. Je zároveň i nejlepším střelcem svého týmu. Obrana Chomutova si bude také dávat pozor na Tomáše Martince a Tomáše Blažka. Mezi obránci zatím nejvíce bodů posbíral Petr Mocek, který se činil i jinak a 84 trestných minut ho řadí na první místo mezi chrudimskými "hříšníky".

Chrudim má za sebou nepříjemnou sérii 10 zápasů, ve kterých nedokázala naplno bodovat. Z poslední výhry se hráči s Orlicí na prsou radovali v polovině prosince a od té doby tápali. Konec černé série ale přišel v minulém kole proti Hradci Králové. V regionálním derby porazili rivala 4:2 a poslali na sever Čech vzkaz, že jsou schopni odehrát kvalitní utkání i s týmem z horní části tabulky. Chomutov ve středu zajížděl do Berouna, kde zvítězil až v prodloužení díky přesné trefě Radka Dudy 2:1. Fanoušky by ale určitě více potěšilo, kdyby hráči předvedli brankovou kanonádu jako v posledním domácím utkání proti Benátkám, kdy hostující brankáři lovili puk ze své sítě 9x.

Nadstavbová část první ligy se pomalu chýlí ke konci a vrchol sezony v podobě play off se blíží mílovými kroky. Přijďte v sobotu podpořit chomutovský tým, který bude chtít dlouhodobou část zakončit sérií vítězných zápasů a jedním z nich by měl být právě i ten proti HC Chrudim.