První čtvrtina končí, Piráti vyráží do hájemství nováčka z Prostějova

Napsal 12.10.2014 Libor Kult
C h o m u t o v - Od začátku října uhání první liga kvapíkovým tempem kupředu a výjimkou není ani harmonogram zápasů Pirátů. Ti se v pondělí 13. října vydají k šestému duelu od začátku desátého měsíce v roce. Soubor Břetislava Kopřivy vyrazí do Prostějova, kde se postaví tamním Jestřábům, kteří momentálně figurují na předposledním místě tabulky. Piráty trápí poměrně široká marodka, ani soupeř na tom není zdravotně nejlépe. Start utkání, jímž obě mužstva uzavřou úvodní čtvrtinu základní části první ligy, je naplánován na 18 hodin.

LHK Jestřábi Prostějov

Hanácký soubor patřil na přelomu tisíciletí po návratu chomutovského hokeje do první ligy k tradičním účastníkům druhé nejvyšší soutěže a tím pádem k soupeřům Severočechů. Prostějov sice občas první ligu opustil, ale v novodobé historii se hned vracel zpět. Až na konci ročníku 2007/2008 přišel dlouhodobější pád. Návrat se totiž konal až letos na jaře.

Prvoligový start zatím pro soubor trenéra Tomáše Sršně vyznívá rozpačitě. Jestřábi si v dosavadních dvanácti kolech připsali jedinou tříbodovou výhru a dvakrát uspěli v nájezdech. Výsledkem je předposlední příčka se ziskem osmi bodů. Nejvíce brzdí Prostějov střelecká potence. Čtyřiadvacet vstřelených gólů je po posledním Havlíčkově Brodě druhá nejhorší bilance ze všech týmů.

poř. tým Z V VP PP P skóre B
3. Chomutov 12 6 1 2 3 33:26 22
13. Prostějov 12 1 2 1 8 24:40 8

ČEZ Motor České Budějovice - LHK Jestřábi Prostějov

Prostějov si jedinou výhru v normální hrací době připsal ve venkovním utkání na ledě Havlíčkova Brodu a v posledním kole zle trápil českobudějovický Motor. Jihočeši se ve 14. minutě sice ujali vedení zásluhou Roka Pajiče, jenže ještě do přestávky vyrovnal Marek Indra a ve 28. minutě využil početní výhodu David Roupec. Hanáci tak po dvou třetinách vedli 2:1.

Pak však ve 44. minutě vyrovnal nádherným gólem Michal Švihálek a v 53. minutě zařídil aktuálně druhému celku tabulky těsné vítězství Martin Heřman. Vývoj střetnutí kopíruje i poměr střel v jednotlivých třetinách. V té první byl v tomto směru aktivnější Prostějov (13:8), ve druhé a třetí pálili jako zběsilí hráči Motoru (18:8 a 21:13).

Sestava Prostějova: Kocián – Roupec, Kolibár, Malý, Knesl, Skřivánek, Korim – Luňák, Indra, Coufal – Meidl, Černý, Káňa – Moučka, Poulíček, Kubica – Kovařík, Stejskal, Belay

Trocha statistiky

LHK Jestřábi Prostějov - Piráti Chomutov
David Roupec (2+6)Nejproduktivnější hráčMarek Hovorka (3+7)
Michal Černý a René Kajaba (3)Nejlepší střelecBryan McGregor (5)
David Roupec (6)Nejlepší nahrávačMarek Horovka (7)
David Roupec (2+6)Neproduktivnější obránceJiří Drtina (1+6)
Michal Černý (18 TM)Nejtrestanější hráčMartin Rýgl (14 TM)

Aktuální soupiska

Pohled na současný kádr Jestřábů odhaluje hned trojici hráčů s chomutovskou minulostí. Slovenský obránce Karol Korím, jenž byl kapitánem slovenské dvacítky na světovém šampionátu 2013, nastupoval v letech 2010 až 2012 za juniory a starší dorost Pirátů. Útočník Marek Indra oblékal chomutovský dres během ročníku 2008/2009, kdy naskočil čtyřikrát v áčku a vypomáhal také juniorům. Nejčerstvější zkušenost s Piráty má Tomáš Káňa. Nedávná posila Prostějova dokončovala na severu Čech ročník 2012/2013 a v posledním utkání baráže v Olomouci rozhodla hattrickem o zachování extraligové příslušnosti i pro sezoně 2013/2014.

Brankáři: Ondřej Kocián, Juraj Šimboch, Lukáš Vydržel

Obránci: Robert Jedlička, Marek Kaluža, Aleš Knesl, Jan Kolibár, Karol Korím, Patrik Liška, Robin Malý, David Roupec, David Skřivánek, Filip Švaříček, Lubomír Vosátko

Útočníci: Martin Belay, Viktor Coufal, Michal Černý, Lukáš Duba, Marek Indra, René Kajaba. Tomáš Káňa, Lubomír Kovařík, Zděnek Kubica, Frank Kučera, Lukáš Luňák, Šimon Mašek, Dominik Matula, Václav Meidl, Jaroslav Moučka, Patrik Poulíček, Tomáš Sršeň ml., Vladimír Stejskal, Matouš Venkrbec

O zápase

Prostějov bude chtít doma uspět, neboť prohrál posledních pět utkání při zisku jediného bodu. Také Piráti budou chtít zapomenout na předešlé dvě porážky a vylepšit si venkovní bilanci. To vše slibuje zajímavou podívanou, která může navázat na zatím poslední vzájemné měření sil obou týmů z listopadu 2007, kdy tehdy ještě KLH Chomutov vyhrál na Hané 6:3 po hattricku Milana Kostourka a trefách Martina Heinische, Petra Jíry a Františka Bombicem. Kdo nevyrazí přímo do Prostějova, může utkání sledovat na serveru onlajny.com.