Semifinálová bitva pokračuje zápasy v SD ARÉNĚ. Otupí Piráti tygří drápy?

Napsal 04.04.2017 Michal Luxa
C h o m u t o v – Za stavu 0:2 se semifinálová série Generali play-off přesune do Chomutova. První duely zvládli lépe Bílí Tygři, kteří se zejména ve druhém klání o výsledek museli třást. Zápasy pod vrcholky Krušných hor se odehrají v úterý a ve středu. Úvodní vhazování jsou naplánovaná na 17 hodinu 20 minutu.

Úvodní zápasy v liberecké Home Credit areně

V prvním vzájemném utkání se oba celky střely na ledě Liberce, kde stejně jako před rokem zvítězili Bílí Tygři 1:4. Jedenáct minut po začátku zápasu se kotouč odrazil od chomutovského hráče k dojíždějícímu Lukáši Dernerovi, jenž neměl problém poslat černou gumu do branky. Ve čtyřiadvacáté minutě bylo Pirátům ještě hůře, když se v přesilové hře pět na tři dostal k odráženému puku Petr Jelínek. Zakončení reprezentačního útočníka bylo přesné a Ján Laco neměl šanci zasáhnout. Do duelu se Chomutovští vrátili těsně po polovině třetí dvacetiminutovky, když se z předbrakového prostoru prosadil ze vzduchu Petr Koblasa. Ovšem o šestačtyřicet vteřin později si najel před branku Vladimír Svačina, jenž vrátil Bílým Tygrům dvoubrankové vedení. Konečnou podobu výsledku dal střelou do opuštěné branky Dominik Lakatoš.

<

Do druhého utkání vstoupili Piráti aktivněji než do toho zahajovacího. Ovšem na konci úvodního dějství se kotouč z hole Jana Ordoše zastavil na brankové čáře, kde ho do branky doklepl pohotový Dominik Lakatoš. Ještě hůře pro Piráty bylo padesát vteřin po zahájení druhé dvacetiminutovky. Ján Laco nezvládl přihrávku po mantinelu a našel opět Jana Ordoše. Liberecký útočník na nic nečekal a vybídl ke skórování Branka Radivojeviče. O pár minut později se v roli posledního hráče objevil Jakub Lauko, čehož využil Vladimír Svačina. Pokus zkušeného útočníka zamířil do bližšího horního rohu branky. Jenže Chomutovští nesložili zbraně a přesným zásahem nachytal Jána Lašáka Michal Vondrka. Ve třetí periodě byli aktivnější svěřenci Vladimíra Růžičky, kterým se podařilo vyrovnat. V devětačtyřicáté minutě se ujala střela od modré čáry z hole Juraje Valacha. Slovenský reprezentační obránce trefil hokejku soupeře a na změnu letu puku nestihl zareagovat liberecký gólman. O necelé dvě minuty později bylo ještě veseleji, když se střelou mezi betony blýskl David Kämpf. Utkání šlo do prodloužení, kde byl šťastnější tým zpod Ještědu. Nahození z rohu srazil do brankoviště Juraj Valach. V sérii náhod na kotouč nedosáhl projíždějící Dávid Skokan, a tak rozhodl Dominik Lakatoš.

Bílí Tygři Liberec

První hráčem na straně Liberce, jenž je hodně vidět je Dominik Lakatoš. Talentovaný mladík v prvních dvou zápasech série dostal do branky Chomutova tři puky, k nimž přidal jednu přesnou nahrávku. Devatenáctiletý útočník rozhodl druhé utkání série, když jako první našel v brankovišti opuštěný kotouč.

Dalším hráčem, který patří mezi nejlepší tři hráče Bílých Tygrů, je Branko Radivojevič. Jedná se o slovenského útočníka, který neustále vymýšlí přihrávky pro spoluhráče. Kapitán Liberce v semifinále vsítil jednu branky, kterou doplnil dvěma asistencemi.

Třetím do party je člen dalšího útoku Vladimír Svačina. Liberecký útočník v každém ze soubojů s Piráty vsítil po jedné brance. Hlavně gól z úvodního semifinálového střetnutí byl pro Bílé Tygry hodně důležitý. Padl totiž v době, kdy se Chomutov nadechoval ke zvrácení střetnutí.

Zatím v probíhajícím semifinále je nejlepším Pirátem Juraj Valach. Urostlý obránce zablokuje spoustu střel soupeře a je nejobětavějším hráčem Chomutova. Slovenský reprezentant dostal za záda svého Jána Lašáka jednu střelu, ke které přidal stejný počet asistencí.

V nejlepší trojici nesmí chybět další hráč slovenské národnosti. Ján Laco předvedl několik bravurních zákroků. I přes chybu ve druhém střetnutí patří k hlavním hnacím motorům Chomutova. Slovenský gólman dodává spoluhráčům jistotu, když vyřešil několik složitých situací.

Posledním mužem do party je Michal Vondrka, jenž jako správný kapitán spoluhráče neustále povzbuzuje. Ve druhém utkání strhl rodák z Českých Budějovic svůj tým, když přesnou střelou zápěstím odčaroval kouzlo slovenského brankáře ve službách Liberce.

Očima Petra Martínka

Piráti předvedli ve druhém semifinále zlepšený výkon, což kvituje i jeden z asistentů Petr Martínek. Bohužel na výhru to nestačilo. „Druhý zápas jsme odehráli výborně, rozhodlo, že jsme nevyužili dvě dlouhé přesilovky pět na tři,“ ohlíží se. „I za stavu 0:3 jsme pořád věřili, že můžeme vyhrát, což se projevilo ve třetí třetině, kdy jsme domácí možná i trochu zaskočili. Škoda že jsme nedali víc gólů,“ doplňuje.

Zatímco v předkole i ve čtvrtfinále dávali Piráti v početních výhodách hodně gólů, proti Liberci v semifinále zatím mají na kontě jejich využití nulu. „Bylo to hodně statické, místo střelby jsme si moc přihrávali a dlouho drželi puk na hokejkách,“ hledá bývalý obránce důvody neúspěchů.

Chomutovští se vrací domů za stavu 0:2, přání vyhrát v Liberci alespoň jednou se tak nesplnilo. „Nikdo nečekal, že se z Liberce, který obhajuje titul a suverénně vyhrál základní část, odjedeme se dvěma výhrami jako z Třince. Pravdou je, že jsme jeli pro jedno vítězství a je škoda, že jsme druhý zápas neurvali,“ lituje Petr Martínek.

Piráti se doma těší velké podpoře fanoušků, kteří vyrazili v hojném počtu také pod Ještěd, což kvituje celé mužstvo. „Hodně nás překvapilo, když jsme před zápasy viděli, kolik přijelo našich fanoušků, kteří nám vytvořili super kulisu. Myslím, že i domácím fanouškům spadla brada, když ti naši zpívali hymnu,“ říká s tím, že se těší na domácí zápasy. „Trochu nás mrzelo, že první dva domácí zápasy předkola nebyly vyprodané a i atmosféra byla taková všelijaká, k čemuž možná přispěly i naše nepovedené výkony. Pak se to ale všechno neuvěřitelně zvedlo a místy jsem měl i husí kůži z toho, jakou atmosféru naši fanoušci vytvořili,“ chválí domácí publikum.

Jedna věc ho však přece jen mrzí. „Normálně na diskuzní forum nechodím, ale zajímaly mě ohlasy na naše výkony v Liberci. Byl jsem prostě trochu zvědavý. Bylo to zajímavé, ale nelíbilo se mi, že se tam nandavá jednomu hráči z Liberce. Takové věci k tomu nepatří a není to dobré. Některým lidem chybí úcta a respekt k práci jiných. Tenhle hráč je bohužel pro nás jedním z nejlepších z libereckého týmu a podobné věci nejsou vhodné,“ uzavírá.

O zápase …

Do Liberce odjížděli Piráti s cílem získat jeden zápas, což se nepodařilo. Série se přesouvá do SD ARÉNY, kde Chomutovští potřebují urvat oba zápasy, k čemuž je požene „plný dům“. Naopak Tygři budou chtít semifinálovou sérii ukončit, a tak nás čeká zajímavé dvojutkání. Obě střetnutí se odehrají v úterý a středu. Úvodní vhazování jsou naplánovaná na 17 hodinu 20 minutu.