Mladežnický hokej

Sezóna Ondřeje Buchtely: Zahrál si ve třech věkových kategorií, nyní vyhlíží mistrovství světa

Napsal 13.3.2017 David Panuška
C h o m u t o v - Do rozhodujícího utkání čtvrtfinále NOEN extraligy staršího dorostu s Plzní nastupoval Ondřej Buchtela jako jeden z nejzkušenějších hráčů. V utkání byl odchovanec ústeckého hokeje čtyřikrát vyloučen a vstřelil jednu branku. Na vítězství to ale nestačilo a starší dorost neobhájí druhé místo z minulého ročníku. Ondřej Buchtela má za sebou ovšem nadmíru povedenou sezónu.

Ondřej Buchtela litoval počtu vyloučených

Starší dorost vyrazil v sobotu ráno do Plzně, kde sehrál rozhodující bitvu o postup do semifinále play-off. Svěřenci koučů Petrovky a Buchala prohrávali, na konci druhé třetiny se ale prosadil Ondřej Buchtela a šlo se do třetí třetiny za stavu 1:1. Tam se ale prosadil extraligou prověřený bek David Kvasnička, jenž rozhodl o postupu Plzně.

Jedinou branku chomutovského celku vstřelil obránce Ondřej Buchtela, který v závěru druhé třetiny srovnával. „Jakub Köver bojoval u mantinelu a píchl mi to na střed. Já si vybruslil do lepší střelecké pozice a dal jsem to brankáři do protipohybu. Jsem rád, že to vyšlo,“ neskrýval nadšení obránce se skvělou střelou.

Piráti ale nakonec nezvládli třetí třetinu a se sezonou se rozloučili, přestože v jednu dobu neprohráli hned třináct utkání v řadě. „Hrozné pocity se ve mně mísí. Už jsme to měli ukončit doma, první zápas tady v Plzni jsme si prohráli sami. Jeli jsme sem s tím, že tu vyhrajeme. Bohužel to ale nevyšlo,“ litoval bezprostředně po utkání hráč se sedmi extraligovými starty.

Ondřej Buchtela s Picaroonem na děkovačce A-týmu po utkání Tipsport extraligy

„Zbytečně jsme jim darovali přesilové hry, které oni měli dobře sehrané a my je nedokázali ubránit,“ viděl rozhodující moment série. „Podle mě jsme měli vyhrát naprosto jednoznačně ve dvou zápasech, Plzeň byla hratelná, chybělo štěstí,“ dodal stále sedmnáctiletý bek.

O sezóně a mistrovství světa osmnáctiletých...

Hned ve třech výběrech se sedmnáctiletý obránce letos představil. Sezónu načal jako starší dorostenec, nakoukl do dění v extralize dospělých a pravidelně nastupoval za juniorku.

Za juniory odehrál celkem 25 zápasů, posbíral jedenáct bodů a trenéry určitě nezklamal. Sedmkrát byl na střídačce extraligového týmu, bodově se ale ještě nezapsal. Nejvíce se mu dařilo ve svém starším dorostu, kde během osmi zápasů zaznamenal osm bodů, v polovině případů se radoval z branky.

„Začátek sezóny byl trochu zvláštní. Byl Memoriál Ivana Hlinky, kam jsem bohužel nebyl pozván, což mě dost zamrzelo. Vše to ale přebila nominace do áčka. Jsem rád, že přišla šance a doufám, že přijde i v příští sezóně. S juniorkou to bylo takové nahoru dolů. Se starším dorostem to bylo super, vidím jen pozitiva,“ zhodnotil svůj letošní počin rodák z Klíší.

Sezóna Ondřeje Buchtely

  • Starší dorost: 8 utkání, 8 bodů (4+4)
  • Juniorka: 25 zápasů, 11 bodů (5+6)
  • Tipsport extraliga: 7 zápasů, 0 bodů
  • Reprezentace do 18ti let: 10 zápasů, 4 body (2+2)

Ondřej Buchtela se letos zúčastnil několika turnajů za reprezentační osmnáctku. Během deseti utkání nasbíral čtyři body za dvě branky a stejný počet asistencí. Za necelý měsíc navíc startuje mistrovství světa osmnáctiletých, turnaj se uskuteční ve slovenském Popradu a Spišské Nové Vsi.

„Zatím nemám žádné reakce od trenérů. Strašně rád bych si zahrál na mistrovství světa. Je to největší akce roku a určitě chci Česko reprezentovat,“ pronesl Ondřej Buchtela o nominaci do nejcennějšího dresu.