Šlágr kola obstará duel KLH na ledě Komety

Napsal 26.09.2006 David Matula
C h o m u t o v - Šlágrem šestého kola první hokejové ligy bude bezesporu souboj třetího týmu aktuální tabulky se čtvrtým. Chomutovští kteří okupují třetí příčku jsou jen bod před Kometou Brno, která je ve své hale Rondo, vyzve k přímému souboji o „bronzový stupínek“. Brňané v posledním střetnutí porazili nováčka a příštího soupeře bílomodrých Havlíčkův Brod 4:2, když o svém vítězství rozhodli již v první dvacetiminutovce. Právě na první minuty utkání si budou muset hosté, kteří v pondělním utkání vydřeli tři body s Prostějovem, dát velký pozor. V dresu Komety nastoupí poprvé v historii v soutěžním utkání proti „svým“ Petr Martínek. Zápas startuje ve středu od 18:00 na brněnském zimním stadioně. Utkáním vás provede i podrobný online přenos.

Jak je poskládán tým Komety?

Ochránci svatyně

V brněnské brance stojí již několik let Pavel Maláč. Pavel Maláč prošel za svou bohatou kariéru několika extraligovými a prvoligovými kluby. Mimo jiné odchytal i jednu povedenou sezónu v dresu Chomutova, která vyvrcholila finálem první hokejové ligy, ve kterém bílomodří nestačili na Duklu Jihlava. Pavel Maláč odchytal na severu Čech 28 utkání s průměrem 1,71 obdržených branek za zápas a s více jak 94% úspěšností. V součastné chvíli jsou jeho statistiky následující. Brněnská jednička odchytala zatím všech pět střetnutí a má průměr 2,37 a úspěšnost zákroků 92,86%. Záda mu kryje teprve dvacetiletý Tomáš Kubeš. Ten na svou první letošní šanci stále čeká.

Zadní linie

Obranná hra Komety se opírá o své dlouholeté členy. Jiří David, Milan Karlíček a Alexander Lhotský prostředí Komety znají již několik sezón. Novou a zkušenou tváří je Michael Vyhlídal, který si ještě donedávna odpykával dopingový trest za zakázanou látku nandronol. Někdejší bek Jihlavy či Havířova přichází do Brna z Mladé Boleslavi. Další extraligovými zkušenostmi oplývající posilou je Rostislav Malena, který si nejvyšší soutěž vyzkoušel v Jihlavě a Zlíně. Právě z prvně jmenovaného týmu se do haly Rondo stěhuje. V neposlední řadě nesmíme opomnět poslední výraznou posilu Moravanů do zadních řad. Petr Martínek chomutovský odchovanec poprvé ve své kariéře nastoupí v první lize za jiný klub než je Chomutov. Petrovi Martínkovi v létě nebyla nabídnuta nová smlouva a tak se rozhodl pro ambiciózní celek z Brna. Populární „Marčus“ odehrál v bílomodrém dresu dvanáct sezón.

Útočná síla

Hlavním motorem ofenzívy je několik velezkušených hráčů. Richard Brančík, Miroslav Barus, Michal Černý, Daniel Hodek a Roman Meluzín patří k tomu nejlepšímu, co je možno na prvoligových kluzištích spatřit. Posledně jmenovaný je dokonce dvojnásobným mistrem světa. Vše odstartovala zlatá Vídeň 96 a druhým triumfem bylo vítězství v roce 99 v Oslo. Tyto zkušené hráče doplňuje dvojice mladých a rychlých střelců. David Appel a Patrik Moskal pocházejí z dobré třinecké líhně.

Loňská vzájemná bilance

Chomutovští hráči si můžou po loňských výsledcích na hráče Komety věřit. Ze čtyř vzájemných duelů odešli ze tří vítězně. Vše odstartovala devátým kolem výhra v Brně. Nejtěsnější vítězství v poměru 0:1 zařídil již ve třinácté minutě Kostourek. Domácí recept na vynikajícího Michala Podolku nenašli. Dalším z vítězných zápasu bylo domácí vítězství 3:1, které zpečetil v 57. minutě Roman Pražák. Třetím a posledním skalpem byla jednoznačná výhra na ČEZ stadioně. Bílomodří uspěli 7:2, když ovšem rozhodla první třetina, kterou domácí vyhráli 6:1. Dvě branky vítězů tehdy zaznamenali Radek Šíp a Láďa Boušek.

Jediným loňským světlým momentem bylo vítězství Komety ve třetím vzájemném souboji. Brňané udolali Severočechy těsně 3:2. Chomutovští sice brzy vedli 0:2, ale o vedení přišli a vítězství a tehdy důležité tři bodíky zařídil Kometě svým premiérovým gólem Zábranský.

Brňané po pěti kolech

Brňané zatím okupují čtvrtou příčku a jsou jediný bod za svým sokem z Chomutova. Kometa až na úvodní klopýtnutí s zatím suverenín Hradcem Králové, kdy na svém ledě podlehla 1:3, všechna následující utkání vyhrála. Až na utkání v Berouně, kde vedla 1:4, dokázala Kometa všechna utkání rozhodnout v základní hrací době. Utkání u Medvědů rozhodl až nájezd Miroslava Baruse. V posledním kole zavítali do haly Rondo Rebelové z Havlíčkova brodu. Ve vyrovnaném střetnutí byli nakonec šťastnější domácí, kteří díky vynikající první třetině, zvítězili 4:2.

Sestavy soupeřů ze 5. kola

Chomutov: Horčička - Řezníček, Malínský, Chatrnúch, Trefný, Szakal, Nosek, Březina, Černý - Boušek, Šíp, Polodna - Jíra, Kostourek, Charousek - Chyba, Mikšovic, Malát - Gellner, Heinisch, Havlůj.

Kometa Brno: Maláč (Kubeš) - Mikel, Lhotský, Martínek, David, Karlíček, Vyhlídal, Vyrůbalík, Špelda - Hodek, Brančík, Moskal - Appel, Barus, Staněk - Černý, Meluzín, Sojčík - Obdržálek, Hruška, Šúrek.