Aktuální zprávy

Slovenský útočník Martin Šagát zůstane Pirátem. Do Pardubic se vracet nebude

21.4.2013 Tisková zpráva
C h o m u t o v - Osmadvacetiletý útočník Martin Šagát, který na sever Čech přišel v lednu letošního roku na hostování z Pardubic, zůstane i v příští sezóně hráčem Pirátů Chomutov. Urostlý slovenský forvard se v Chomutově výborně aklimatizoval, v baráži patřil ke klíčovým mužům pirátské družiny a do města perníku už se vracet nebude.
Dres Pardubic už Šagát oblékat nebude

„O služby Martina Šagáta jsme měli velký zájem. Už v průběhu baráže jsme jednali o možnostech jeho dalšího působení v Chomutově. Vzhledem k tomu, že měl v Pardubicích ještě roční kontrakt museli jsme se s východočeským klubem dohodnout na finanční kompenzaci,” řekl marketingový ředitel klubu David Dinda. Slovenský útočník tak bude i v následujícím ročníku oblékat pirátský dres.

Martin Šagát byl chomutovským fanouškům dlouho trnem v oku. Ještě v prvoligových bitvách totiž oblékal dres největšího chomutovského rivala z Ústí nad Labem a patřil k nejlepším forvardům ve lví smečce. Mezitím přestoupil do Pardubic odkud v lednu letošního roku zamířil na hostování do Chomutova.

Vysoký slovenský útočník na východě Čech strádal, ale v Chomutově znovu našel svojí tradiční formu. Rychle se aklimatizoval, zapadl do pirátské party a v 28 utkáních posbíral 14 kanadských bodů za 7 branek a stejný počet asistencí. Ve skupině playout byl se šesti body nejproduktivnějším chomutovským útočníkem.

I v příštím sezóně se Martin Šagát bude z gólů radovat v pirátském dresu