Aktuální zprávy

Sobotní benefici v Kadani ovládl výběr bývalých hráčů Chomutova

Napsal 30.08.2015 Marcel Holl
K a d a ň / C h o m u t o v - V sobotu 29. srpna se na kadaňském zimním stadionu uskutečnila benefice na podporu zdravotně postižených dětí. V utkání se představily bývalé opory SK Kadaň a KLH Chomutov. Dorazivší diváci mohli vidět například lajnu Koláček-Gombár-Boušek dále pak Petra Jíru, Zdeňka Skořepu, Marcela Kučeru či dlouholetého kapitána Sportovního klubu Miloše Kajera. Na střídačce KLH Chomutov stál po letech trenér Vladimír Kýhos.

První třetina vzpomínkového utkání byla na šance skoupá. Oba celky se dostávaly do tempa. Úvodní střelu zápasu měl na svědomí chomutovský obránce Josef Révay, jehož pokus ale brankář Kučera našel v lapačce. Další velmi dobrou příležitost měl na svědomí v minulém ročníku ještě aktivní hráč Petr Jíra, který ranou z mezikruží trefil břevno kadaňské klece a následně kotouč skončil úplně mimo hrací plochu. Krátce po Jírově střela se poprvé měnilo skóre. Ve třinácté minutě utkání se prosadil centr Jiří Gombár.

O tři minuty již vedl výběr chomutovských legend 2:0. Po krásné souhře se prosadil další člen známé lajny KGB, Kamil Koláček. Kadaňským se podařilo ještě do konce prvního dějství snížit zásluhou Jiřího Kuchlera, jenž aktuálně hájí barvy Ústí nad Labem.

Druhou část začali lépe domácí hráči Kadaně, jenž brankáře Damaška dokázal překonat pouze Martin Štelcich. Zhruba v polovině třetiny byl vyloučen obránce Nikolov. Ve stejném čase Chomutovští zkusili, kolik organizátor Tomáš Polanský požil alkoholických nápojů, tudíž útočník musel dýchat do alkoholtestru, načež následně obdržel dvě minuty za málo alkoholu v krvi. Oba celky tak hrály ve čtyřech.

SK Kadaň - KLH Chomutov 6:7
  • Třetiny: 1:2, 2:1, 3:4
  • Branky: Polanský 2, Štelcich 2, Kuchler, Hlavatý - Gombár 3, Skořepa, Koláček, Mikšovic, J. Buchal.
  • Kadaň: Kučera - Pospíšil, Vobořil, Hlavatý, Nosek, Štelcich, Sláma - R. Kaše, Kameš, Kuchler, Kajer "C", Polanský, Derfler, Postl, Hubínek, Kreuzmann.
  • Chomutov: Damašek - Martínek, Révay, Plaček, Nikolov, Trefný, Szakal - Koláček, Gombár, Boušek, Skořepa, Mikšovic, Jíra, Hašek, J. Buchal, Jor, Šíp "C".

Žádný ze soupeřů tuto šanci nevyužil, přesto se diváci branky přeci jen dočkali. Vedení vrátil výběru KLH Jaroslav Buchal, jehož při akci nezastavil ani háček od jednoho z protihráčů. Po dvou třetinách se šlo do šaten za nerozhodného stavu 3:3, neboť minutu před koncem třetiny skóroval Tomáš Polanský.

Třetí perioda přinesla doslova brankové hody. Dvě minuty po jejím začátku se podruhé v sobotním večeru prosadil Jiří Gombár. Na jeho gól zareagoval kadaňský Radek Hlavatý a stav byl opět srovnán. Po Hlavatého brance byla více nebezpečná Kadaň, která dostala výhodu trestného střílení, jenže Ladislav Žák vůbec netrefil Damaškovu klec. Ještě v téže minutě bylo nařízeno trestné střílení i na chomutovské straně, avšak ani Zdeněk Skořepa gól nedal. Bývalý kapitán Chomutova se dočkal branky v 47. minutě, když prostřelil Kučeru mezi nohy.

Chomutov přidal další dvě branky, jejichž autory byli Stanislav Mikšovic a Jiří Gombár, který tak v benefičním zápase zaznamenal hattrick a výběr KLH vedl již 4:7. Pátou trefu Kadaně zaznamenal Martin Štelcich, kterému nedokázal zabránit ani dobrý obranný zákrok chomutovského hráče. Na rozdíl jedné trefy upravil v posledních vteřinách organizátor celé akce Tomáš Polanský. Chomutovští tak vyhráli benefiční zápas na kadaňském ledě 6:7.

Ladislav Boušek v barvách KLH během play-off v roce 2007.

„Byla to úžasná věc. Na utkání jsem strašně těšil a následně jsem si ho i hodně užil. Jsem moc rád, že jsem se této akce mohl zúčastnit,“ zhodnotila podařenou benefici jedna z ikon chomutovské týmu Ladislav Boušek. Hbitý forvard byl zároveň rád, že se pomohlo dobré věci: „Já jsem přesvědčen, že to pomohlo. Každá takováto akce pro děti je dobrá a musím ještě jednou zopakovat, že jsem se rád zúčastnil.“. Ladislav Boušek byl jedním z oblíbenců chomutovských fanoušků na starém zimním stadionu. Jak na staré časy vzpomíná hráč si číslem 81? „Je to pro mě nostalgie. Bylo mi do breku. Strašně mi to chybí. Je to nádhera vzpomínat na úžasné spoluhráče, fanoušky. Celkově mi to chybí a je to paráda zažít něco podobného znovu.“