Start přípravy: Piráti po roce opět vyzvou Avangard Omsk, vstupenky online už ve čtvrtek

Napsal 28.07.2016 Antonín Domanický
C h o m u t o v – Dlouhému půstu bez hokeje je konec! Pátečním střetnutím s ruským velkoklubem z Omsku zahájí Piráti zápasovou přípravu na nový extraligový ročník. Pro svěřence Vladimíra Růžičky nejde o neznámého soupeře. Právě utkání se sibiřským celkem zahájilo přípravné zápasy i přesně před rokem. Online před prodej vstupenek začne ve čtvrtek 28. července v 19:00, v den utkání bude od 10:00 otevřena v SD ARÉNĚ pokladna číslo 1.

Avangard opět na soustředění v Chomutově

Omsk si pro svou přípravu na další ročník Kontinentální hokejové ligy vybral opět domovskou arénu Pirátů. Hráči trenéra Kornouchova zde nastoupí celkem do tří přípravných zápasů. Jeden z nich odehráli již ve středu 27. července a to proti konkurentovi z KHL Avtomobilistu Jekatěrinburg. Toto utkání zahájil lépe celek Avtomobilistu, za nějž v první třetině skórovali Šingarejev a Megalinskij. Ve druhé třetině pak třetí branku přidal Buchtele. Na to již reagoval tým ze Sibiře a na 1:3 snižoval Kutějkin. Ve třetí periodě zařídil kontaktní gól Malcev, vyrovnání se ovšem nekonalo.

PRVNÍ ZÁPAS OMSKU NA SOUSTŘEDĚNÍ V CHOMUTOVĚ

Avangard Omsk - Avtomobilist Jekatěrinburg 2:3

Třetiny: 0:2, 1:1, 1:0

Branky a asistence: 38. Kutějkin (Vasiljev), 56. Malcev (Burdasov) - 14. Šingarejev (Monja), 18. Megalinskij (Tičar), 33. Buchtele (Golyšev).

Omsk: Kostin - Rogov, Ahnelöv, Vasiljev, Kulik, Kutějkin, Miščenko, Dervuk - Kučerjavenko, Pjanov, Paršin, Machanovskij, Lauta, Pěrežogin, Zubov, Gluchov, Burdasov, Fišenko, Malcev, Fajzulin.

Jekatěrinburg: Ustinskij (od 30. Sochatskij) - Žuravljov, Andersén, Timašov, Guljajev, Turbin, Ščemerov, Kalašnikov, Megalinskij, Voropajev - Michnov, Alexejev, Torčenjuk, Simakov, Golyšev, Šingarejev, Česalin, Tičar, Popov, Klystov, Buchtele, Garejev, Monja.

Dalšími zápasy, které Avangard odehraje v SD ARÉNĚ, budou právě střetnutí s Chomutovem a také utkání s Medvěščakem Záhřeb, plánované na druhý srpnový den.

Poslední vzájemné střetnutí

Přesně před rokem 29. července 2015 se proti sobě Piráti a Omsk postavili naposledy. Premiérový zápas trenéra Růžičky na lavičce Chomutova začal bezgólovou první třetinou. Na první zásah si fanoušci museli počkat do 29. minuty, kdy nejprve Vondrka šikovnou tečí otevřel skóre, následně tvrdá rána Havla zvýšila chomutovské vedení na 2:0. Sibiřané se nezalekli a ve třetí třetině srovnali zásluhou Ahnelöva s Kuljašem. V rychlém protiútoku ale vrátil domácím vedení David Květoň. O pár chvil později zvýšil na dvoubrankový rozdíl Hřebejk a ani následný kontaktní gól na 4:3 už Omsku nepomohl. Piráti si tedy v prvním zápase loňské přípravy připsali cenné vítězství nad kvalitním zahraničním soupeřem.

Omsk v uplynulém ročníku

Ve skončeném ročníku 2015/2016 se Avangard umístil na prvním místě tabulky východní konference KHL, se ziskem 106 bodů. Ve čtvrtfinále play-off narazili hráči Omsku nejprve na Neftěchemik Nižněkamsk, který pohodlně čtyřikrát porazili a postoupili do dalších bojů. Semifinále konference je postavilo proti týmu Salavat Julajev Ufa. Série došla až do sedmého zápasu, ve kterém se z postupu radovala Ufa a pro Omsk v něm sezona skončila.

Změny v kádru před sezonou:

Příchody: Erik Gustafsson (Kloten), Maxim Pestuško (Dynamo Moskva), Andrej Kutějkin, Vladimir Tkačjov (oba SKA Petrohrad), Jegor Martynov , Jevgenij Narazkin, Vjačeslav Krašeninin (všichni Traktor Čeljabinsk), Vladislav Židkich (Pike Peaks Miners), Nikita Lisov (Admiral Vladivostok), Dmitrij Malcev (Lokomotiv Jaroslavl), Michajl Junkov (CSKA Moskva), Alexander Kučerjavenko (Viťaz Podolsk), Oleg Šilin (THK Tver), Derek Roy (Bern), Jevgenij Medveděv (Philadelphia Flyers).

Odchody: Anton Kurjanov, Sergej Gusev (oba Jugra Chanty-Mansijsk), Denis Kuljaš (Salavat Julajev Ufa), Alexander Černikov, Jurij Petrov, Nikolaj Gluchov, Andrej Pervyšin (všichni Traktor Čeljabinsk), Martin Erat (HC Kometa Brno), Michal Kempný (Chicago Blackhawks), Maxim Kazakov, Vladimir Tkačjov (oba Admiral Vladivostok), Kirill Rasskazov (Torpedo Nižnij Novgorod), Ivan Lekomcev (Neftěchemik Nižněkamsk), Alexandr Popov (CSKA Moskva).

O zápase

Zápas se odehraje v pátek 29. července v SD ARÉNĚ, a to v tradičních 17:30. Jednotné vstupné na přípravné zápasy je 50 Kč. Pro ty, kteří by nemohli dorazit, je zde připraveno za stejnou cenu živé vysílání z utkání. Dále je také k dispozici tradiční textový přenos na stránkách onlajny.com.