Svátky jsou minulostí, Piráti zahájí rok 2018 proti třetímu celku tabulky z Hradce Králové

Napsala 02.01.2018 Kateřina Kundertová
C h o m u t o v - Tipsport extraliga rozjíždí rok 2018 kompletním šestatřicátým kolem, ve kterém se Piráti střetnou s Hradcem Králové. Chomutovští poslední tři duely vyhráli za dva body, takže se odlepili od spodních pozic tabulky a poskočili mezi desítku. Mountfield se zúčastnil 91. ročníku Spengler Cupu, na kterém skončil v semifinále proti Výběru Kanady. Třetí vzájemné střetnutí mezi soupeři se uskuteční v pirátské aréně 3. ledna od 17 hodin a 30 minut.

Mountfield hraje v lize na špici, na Spengleru skončil před branami finále

Po úvodní čtvrtině extraligy byl Hradec Králové na čtvrtém místě v tabulce se čtyřiadvaceti body za sedm výher, jedno vybojované a jedno prohrané utkání po nájezdech nebo v prodloužení. Na třetí Třinec ztráceli Východočeši pouze jediný bod, stejný náskok měli na pátou Spartu.

Do poloviny ligy se svěřenci Václava Sýkory posunuli o jednu pozici nahoru, jelikož přidali dalších pětadvacet bodů. Celkově odešli třináctkrát s plnou výhrou, čtyřikrát s dvěma body, dvakrát poraženi po nájezdech a ze sedmi zápasů s prázdnou.

Adam Dlouhý zůstává u Pirátů

Z důvodu účasti Východočechů na Spenglerově poháru předehráli 34. a 35. kolo extraligy na přelomu listopadu a prosince, ze kterých si odnesli pět bodů za plnou výhru s Mladou Boleslaví a dva body proti Zlínu. Předehrávky rozdělily dva duely – porážku po nájezdech v Liberci a výhru 1:0 také až v dovednostní disciplíně s Brnem.

Poté po dvou vítězstvích v Litvínově 4:3 a na vlastním ledě 6:0 s Plzní hokejisté z Hradce Králové dvakrát podlehli před vlastním publikem, konkrétně 2:3 v prodloužení s Třincem a 2:5 proti Olomouci.

Do 91. ročníku Spenglerova poháru vstoupil Mountfield dvěma porážkami v základní skupině, nejprve podlehl 3:5 výběru Kanady, a poté 1:5 Davosu. Ve čtvrtfinále porazili Královéhradečtí 4:1 Dynamo Riga a skončili až v semifinále proti Kanaďanům z Evropy 2:5.

„V první řadě bych poděkoval klukům za výborně odehrané utkání a vůbec za celé vystoupení na Spengler Cupu. Myslím, že jsme odehráli dobrý turnaj – dva povedené zápasy s Kanadou, porazili jsme Rigu. Jediný zápas, který se nám nevydařil, byl s domácím Davosem,“ zhodnotil Pavel Hynek.

Radost z gólů v duelu s Plzní! Piráti dotáhli dva góly, pak šli do vedení přes další třígólové manko... Nakonec brali dva body za výhru 7:6 v prodloužení!

Prostě radost ✌️ #piratichomutov #telh

Příspěvek sdílený Pirati Chomutov (@piratichomutov),

Nová jména v královehradeckém týmu od posledního vzájemného zápasu

Na střídavé starty mohou trenéři Mountfieldu využít ze Vsetína gólmana Luboše Horčičku a útočníka z Karlových Varů Henriho Tuominena. Hostování má od 6. prosince do konce sezóny útočník ze Slovanu Bratislava Radek Smoleňák, který se slovenským klubem ukončil spolupráci.

Z Hradce Králové má od 17. prosince hostování do Olomouce obránce Zdeněk Čáp, který zatím na východě Čech odehrál čtyři zápasy bez bodu. Další hostování oznámil klub poslední listopadový den, kdy začalo působení Mislava Rosandiče v Banské Bystrici, jehož mohou trenéři využít do 28. ledna.

Oba vzájemné zápasy skončily 3:2 pro Mountfield

10. kolo – Chomutov vs. Hradec Králové 2:3 (0:0, 1:1, 1:2)

Branky a nahrávky: 25. Slovák (Mrázek, Vondrka), 50. Poletín (Valach) – 26. Pláněk (Koukal, Vopelka), 41. Köhler (Gregorc, Bednář), 45. Koukal (Bednář, Pavlík). Vyloučení: 3:3. Využití: 2:1. Střely na branku: 30:33. Blokované střely: 28:22. Hity: 11:5. Vhazování: 39:30.

23. kolo – Hradec Králové vs. Chomutov 3:2pp (0:0, 2:1, 0:1 - 1:0)

Branky a nahrávky: 26. Dragoun (Džerinš), 35. Köhler (Bednář, Červený), 62. Köhler (Dragoun) – 40. Lauko (Růžička, Grman), 50. Flemming (Valach). Vyloučení: 4:4. Využití: 2:1. Střely na branku: 16:13. Blokované střely: 3:8. Hity: 22:18. Vhazování: 28:33.

LUKEŠ vs. LUKEŠ

Litvínov – Chomutov 2:3sn (1:0, 1:1, 0:1 - 0:0)

Piráti v minulé kole odehráli třetí derby sezóny, ve kterém vybojovali dva body v samotném závěru, jelikož v 59. minutě vyrovnal na 2:2 Petr Koblasa, jenž si také připsal vítěznou branku v samostatných nájezdech.

Branky a nahrávky: 18. Gerhát (Hübl, Kubát), 38. Gerhát (Hübl, Lukeš) – 28. Poletín (Smejkal, Šťovíček), 59. Koblasa (Huml, Skokan), rozh. náj. Koblasa. Vyloučení: 4:6. Využití: 1:0. Střely na branku: 29:32. Blokované střely: 16:14. Hity: 17:13. Vhazování: 42:38.

Hradec Králové – Olomouc 2:5 (1:2, 1:0, 0:3)

Hradec Králové odehrál poslední ligové utkání už 22. prosince, kdy vyzval na vlastním ledě Olomouc. Dlouho vyrovnané střetnutí strhli na svou stranu hosté ve třetí třetině, ve které vstřelili tři góly.

Branky a nahrávky: 16. Šimánek (Dragoun), 21. Köhler (Bednář, Koukal) – 9. Herman (Jergl), 12. Vlach (Staněk, Káňa), 41. Eberle (Dujsík, Knotek), 47. Káňa (Burian, Vlach), 58. Burian (Vlach, Eberle). Vyloučení: 5:3. Využití: 1:1. V oslabení: 1:0. Střely na branku: 24:17. Blokované střely: 11:7. Hity: 11:5. Vhazování: 27:36.