Svědkem třetího letošního derby bude Lví aréna

Napsal 22.01.2007 Tomáš Horáček
C h o m u t o v - Chomutovské hokejisty čekají v následujících dvou kolech měření sil na ledě soupeřů, ale zdaleka nepůjde o dlouhé cestování, v obou duelech je přivítají mužstva z regionu. Prvním, s kým se Chomutov střetne, bude aktuální lídr I. ligy, HC Slovan Ústečtí Lvi. Tým domácích již dlouhých osm kol nepoznal hořkost porážky. Před svými fanoušky ztratil body pouze třikrát a byli to i chomutovští hokejisté, jenž se o tuto statistiku postarali. Dokáží modrobílý zopakovat stejný výkon? Souboj, který lze bez nadsázky nazvat jako šlágr 39. kola, odhalí, zda Slovan zvýší náskok na čele tabulky nebo si KLH připíše další velmi důležité body v boji o co nejlepší pozici do play-off. Krajské derby startuje ve středu 24. ledna od 18:00 a ve stejnou dobu začne i tradiční ON-LINE přenos.
1.(75g) Pořadí obrany 6.(102g)
Milan Antoš (15+14) Nejproduktivnější hráč Ladislav Boušek (26+18)
Milan Antoš (15g) Nejlepší střelec Ladislav Boušek (26g)
Ladislav Slížek (21 as.) Nejvíce asistencí Milan Kostourek (27 as.)
Jakub Grof (10+17) Nejproduktivnější obránce František Bombic (3+10)
Marek Ivan (+16) Nejlepší hráč v +/- Radek Šíp (+15)
Jan Klobouček (+16)
Jakub Hulva (-1) Nejhorší hráč v +/- Martin Heinisch (-2)
Filip Vaněček (-2)
Jan Klobouček (+16) Nejlepší obránce v +/- Jakub Trefný (+14)
David Pojkar (+4) Nejhorší obránce v +/- Filip Vaněček (-2)
Jan Klobouček (98 TM) Nejtrestanější hráč Jakub Trefný (91 TM)
Petr Přikryl (94,41%) Úspěšnost gólmanů Luboš Horčička (91,76%)
6 Čistá konta 4
1 Zápasy bez vstřelené branky 3

Hrajeme na první místo a nesmíme podcenit ani jeden zápas“ – Pavel Hynek

Od 26. kola, kdy se oba regionální rivalové střetli naposledy, okusil Slovan hořkost porážky ve třech případech. Hned ve 27. kole nestačil po prodloužení na svého největšího konkurenta v boji o postup do nejvyšší soutěže, Mladou Boleslav (4:5 pr.). Přičichnout k prohře dala svěřencům Pavla Hynka také Jihlava (29.kolo – 2:3) a Ostrava, která dobila Lví arénu po prodloužení hned v kole následujícím (30. kolo – 3:4 pr.). Od té doby ovšem uplynulo dlouhých osm kol, ve kterých Ústí nedokázal porazit nikdo, nejblíže k tomu byli domácí hokejisté Olomouce (31. kolo – 1:2 pr.), Hradce Králové (34. kolo – 1:2) a Komety Brno (38. kolo - 2:3 pr.). Za připomínku jistě stojí, že chomutovští se ve středu postaví proti třetí nejlepší ofenzivě a týmu s nejnižším počtem inkasovaných branek v I. lize.

Vyrovnaná vzájemná bilance

Oba severočeské celky se při vzájemných střetnutích radovaly z vítězství na ledě soupeře. Nejprve Chomutov dobyl Lví arénu a stejnou mincí oplatil Slovan modrobílým porážku na ČEZ stadionu. Skóre vyznívá o trochu lépe pro Lvy – 6:5. Nejvíce se na brankách podíleli Šíp (2+0) a Kostourek (0+3) s Bouškem (0+2) na straně KLH a Janků (2+0) s Martincem (0+3) a Vítkem (0+2) za Ústí nad Labem.

13.kolo: Ústí nad Labem – Chomutov	2:4
26.kolo: Chomutov – Ústí nad Labem	1:4
Před chomutovskými fanoušky se představili domácí hokejisté po dvou týdnech cestování. Po bezbrankové úvodní třetině se dvě minuty po nástupu na led prosadili hosté a tři minuty na to zvýšil na rozdíl dvou gólů Micka. Lvi v utkání dominovali a svou převahu umocnili vstřelením dalších dvou branek v závěrečné dvacetiminutovce. Čestný úspěch zaznamenali chomutovští až v 58. minutě zásluhou Jíry.