Aktuální zprávy

„Takovou sezonu jsem si přál,“ jásal Libor Šulák po postupu juniorů do finále

Napsal 27.03.2014 Libor Kult
C h o m u t o v - Junioři Pirátů si znovu po dvou letech zahrají finále play-off Noen extraligy, které se tentokrát bude hrát na dva vítězné zápasy a svěřence triumvirátu Jaroslav Liška, Martin Ťupa a Zdeněk Skořepa čeká pikantní série s nedalekým Litvínovem. O postupu juniorského celku do finále rozhodlo třetí semifinále s pražskou Spartou, které mladí Piráti vyhráli 3:2 a celou sérii 2:1 na zápasy. Vítězný gól vstřelil možná trochu symbolicky obránce Libor Šulák. „Byl to asi nejtěžší zápas letošního play-off, protože Sparta je opravdu silný soupeř,“ pronesl nejlepší střelec týmu ve vyřazovacích bojích.

Piráti se sice na začátku osmé minuty ujali vedení, jenže po čtyřiceti minutách hry prohrávali 1:2. Přesto dokázali v závěrečném dějství rozhodující duel série otočit. „Věděli jsme, že třetí třetiny máme v letošním play-off dobré, takže jsme věřili, že můžeme zápas ještě otočit,“ prozradil Libor Šulák bezprostředně po závěrečné siréně.

Pravdou je, že junioři ze sedmi zápasů prohráli třetí hrací období jen dvakrát a jednou se tak stalo po gólu do prázdné chomutovské branky. Pětkrát tým třetí dvacetiminutovku vyhrál, jednou skončila 0:0. Doma se Spartou byl výsledek třetí třetiny pokaždé 2:0 pro Piráty. „Všichni dřeli na maximum a góly přišly. Já jsem sice dal vítězný, ale ten obrat je zásluhou celého týmu,“ nenechával si Libor Šulák veškeré zásluhy.

Důležité bylo, že na hokejky Pirátů se nemohla vkrást nervozita, neboť Jan Hammerbauer vyrovnal už po 36 vteřinách hry ve třetí části. „Řekli jsme si v kabině, že v přesilovce musíme vyrovnat. Pak jsme vystřídali a tohle předsevzetí splnili,“ usmíval se spokojený autor dvou extraligových gólů. „Tenhle je ale zatím nejdůležitější,“ upozorňoval.

SÉRIE OČIMA MARTINA ŤUPY

„Semifinále bylo podobně jako série s Vítkovicemi vyrovnané. Když vezmu, že na Spartě jsme druhý gól dostali do prázdné branky, tak všechny zápasy končily těsnou výhrou jednoho z týmů o jeden gól. Sparta hrála trochu jiný hokej než Vítkovice, protože má větší a silnější kluky. Měli jsme malinko problémy s dohráváním soubojů v naší třetině, bylo náročné uhrát 190 centimetrů vysoké a 90 kilogramů vážící útočníky. Myslím si, že jsme ve třetí třetině rozhodujícího zápasu měli lepší pohyb díky tomu, že máme menší a hbitější kluky. Byli jsme živější, což si myslím, že rozhodlo, protože jinak byla série vyrovnaná. Kromě toho se na naši stranu trochu přiklonilo i štěstíčko. V postup jsem uvěřil až po zahoukání sirény na konci třetího zápasu, protože jsme vedli jen o gól. Na druhou stranu kluci odehráli závěrečných pět minut zkušeně bez chyb, jak se to má, za což zaslouží velkou pochvalu. Ve finále nás čeká Litvínov, kde jsem odehrál několik sezon a proti kterému jsem s juniorkou letos ještě nehrál podobně, jako tomu bylo v případě Sparty. Jde tak trochu o krok do neznáma, ale bude to hezké derby prvního se třetím po základní části.“

Libor Šulák zaznamenal proti Spartě pátou trefu v letošních vyřazovacích bojích, v nichž zatím jen úspěšně pálí a nemá na kontě ani jednu asistenci. O druhé místo týmového pořadí se dělí třígóloví Jan Hammerbauer a další obránce Dominik Tejnor. „Jsem rádi, že nám to tam padá,“ liboval si na začátku března dvacetiletý bek. „Dostávám super nahrávky od kluků. Kdybych je neproměnil, byl bych s prominutím vůl,“ rozesmál se při hledání důvodů své střelecké potence.

Nyní už se mladí Piráti mohou chystat na velké finále, které vzhledem k chomutovskému prvenství v základní části odstartuje v neděli 30. března v SD ARÉNĚ. „Moc se na to těším, protože podobné zápasy jsem ještě nikdy nehrál,“ reagoval Libor Šulák. „Dá se říct, že po dvacítkách zažívám druhý vrchol kariéry,“ pokračoval. „Přál jsem si, aby sezona dopadla nějak takhle včetně startů za áčko,“ rozplýval se.

Boj o zlato má sám o sobě náboj, ovšem málokdy se stane, že by o titul bojovala mužstva z měst, která od sebe dělí zhruba 25 kilometrů. Piráty vyzve totiž nedaleký Litvínov. „Bude to vyhrocená série, do které půjdeme s hlavou vzhůru,“ uvedl Libor Šulák bojovně. „Věřím, že můžeme uspět, i když Litvínov hraje podobně týmově jako my a bude to opravdu velký boj,“ uzavřel.