Mladežnický hokej

Těžko na cvičišti... junioři podlehli Karlovým Varům

Napsal 18.08.2007 FOE
C h o m u t o v - V chomutovské hale sehráli ve čtvrtek junioři HC Klášterec další z přípravných zápasů. Tentokrát si za soupeře vybrali úspěšný celek z juniorské extraligy – Energii Karlovy Vary. Při srovnání umístění obou celků v soutěžních tabulkách nakonec domácí nedopadli nejhůř.
přípravné utkání - čtvrtek 16. 8. 2007 – 17:30
HC Klášterec n.O. - HC Energie Karlovy Vary 1:4 (1:2, 0:1, 0:1)

Branky: 14. Kolář (Křivka) - 1. Děj (Rohan T.), 15. Sláma (Topinka), 28. Děj (Budínský), 44. Děj (Rohan T.). Vyloučení: 8:4, navíc Sláma (KVA) 10 minut. Využití: 0:1.

HC Klášterec Štěrba (Maštalířský) – Palubjak, Krupka, Žižka, Chromý, Koblitz, Vrána, Křivka, Princ – Miklovič, Nguyen, Szakal, Gába, Dudek, Bečvář, Španěl, Jáchym, Ivančo, Kolář, Csonka, Paul

Mladá Boleslav: Panec (Hruška) – Jemeljanov, Zmeškal, Schmidt, Rohan M., Tollinger, Přindiš – Novák, Rohan T., Budínský, Děj, Mareček, Topinka, Sláma, Kroupa, Mistoler, Chajlavin, Hudák, Rosenberg

Hosté moc zdvořilí nebyli – uplynulo 45 sekund a už potrestali naši obranu gólem. Domácí se osmělili až po 13 minutách, když v čase 13: 52 nedávný dorostenec Kolář trefil za Pancova záda, přihrávku zaznamenal Křivka – 1:1. Varáci si ale řekli – jistota je jistota a po minutě šli znovu do vedení Slámou – 1:2. Náš celek měl pár šancí k vyrovnání, ale nepodařilo se. Totéž se dá říci i o soupeři, ale Eddie už podržel.

Do druhé třetiny šli domácí s odhodláním hru zvrátit ve svůj prospěch, ale všechno bylo jinak. Střel na karlovarskou branku bylo poskrovnu, zato na Štěrbově kontu zásahy přibývaly. Na konci třetiny už jich bylo 28, ale dlouho odolával a jeho lapačka se opět předváděla. Až ve 28. minutě se podařilo Dějovi (s pomocí Budínského) prostřelit gólmana pod vyrážečkou, stav 1:3 zůstal i po siréně nezměněn. Škoda nevyužité přesilovky 5:3 ve 27.-29. minutě.

V závěrečné části to chvílemi vypadalo nadějně, kdyby…, jenže na kdyby se nehraje, a tak se skóre měnilo ve 44. minutě, bohužel, opět v neprospěch domácího týmu. Na 1:4 zvýšil do třetice Děj, který tak dosáhl hattricku. Eddie si ve t řetí třetině připsal na svůj účet dalších 13 úspěšných zásahů a navrch jeden gól. V 55. minutě ještě svitla jiskřička, když karlovarský Sláma „vyfasoval“ ke 4 minutám ještě osobní trest, ale to bylo jedno z těch „kdyby“. Jak už bylo řečeno – prohrát s kvalitním celkem není zase taková ostuda, ostatně trenér Kašpárek po zápase řekl, že s prohrou počítal, ví, v jakém stavu mužstvo je (těžké nohy po náročné přípravě), také si je vědom zatím ne příliš silné obrany. Ale současně věří, že do začátku soutěže bude vše jinak. Přejme tedy jemu i hráčům, aby byl start do soutěže úspěšný.