ON-LINE přenosu."> Piráti Chomutov » Upevnění pozice předpokládá zisk bodů z Třebíče!

Upevnění pozice předpokládá zisk bodů z Třebíče!

Napsal 18.11.2005 Tomáš Horáček
C h o m u t o v – Vyrovnanost první osmičky je letos nevídaná, hokejisté Chomutova jsou si toho vědomi a budou chtít jistě urvat další tři veledůležité body. Tím, kdo se jim tentokrát postaví do cesty je SK Horácká Slavia Třebíč, která stejně jako před minulým vzájemným duelem udolala svého slavnějšího souseda z Vysočiny. Povede se jí zopakovat stejný husarský kousek před domácími fanoušky? Vstřelí KLH na Horáckém zimním stadionu více gólů než soupeř? Bitva o každý kus ledu začíná v sobotu 19. listopadu od 17:00. Utkání můžete tradičně sledovat prostřednictvím ON-LINE přenosu.

Poslední souboj KLH s Třebíčí

Oba celky naposledy zkřížily hokejky ve 12. kole na ledě ČEZ Stadionu. Chomutovští fanoušci tehdy viděli hokej plný branek. Chomutovští nepustili hosty prakticky dvě třetiny ke slovu, po čtyřiceti minutách vedli 5:0 po dvou brankách Stavenského a dalších gólech Buchala, Šípa a Bouška.
Do závěrečného dějství však vstoupili domácí vlažně a Třebíč toho dokázala náramně využít. Během šesti minut v rozmezí od 43. do 49. minuty byl po gólech Pelána, Květoně a Přibyla stav 5:3 a z utkání mohlo být drama. Šance na zisk bodů však vypařil z hostujících hlav hned za 30 sekund kapitán Chomutova Šíp a osm minut před koncem uzavřel gólový účet zápasu obránce Szakal, 7:3.

Tehdejší sestavy

Třebíč: Luňák (6. Šindelář) - Hrbáček, Sláma, Šefčík, Rehák, Lučka, Ščerban - Laš, Zahradník, Květoň - Čech, Hanzal, Látal - Pelán, Sobotka, Přibyl - Chrenko, Fryauf

Chomutov: Podolka - Martínek, Poživil, Jakub Šulc, Nosek, Szakal, Černý, Kocek, Trefný - Boušek, Koláček, Polodna - Jíra, Šíp, Jan Šulc - Stavenský, Kostourek, Polanský - Buchal, Mikšovic, Malát

Opory Horácké Slavie

BRÁNA
Mezi třemi tyčemi vládne s dvaceti odehranými zápasy Filip Šindelář. V celkovém hodnocení gólmanů I. ligy uzavírá s úspěšností 93.05 % první desítku. Jeho průměr 2,12 obdržené branky na zápas ho řadí o stupínek výše.

OBRANA
+/- bodování______________________Kanadské bodování

1. Lukáč       +3           1. Ščerban	6 (1+5)
2. Hrbáček     +3           2. Lukáč	5 (2+3)
3. Lučka        0           3. Rehák	3 (0+3)
4. Bulička     -4           4. Lučka	2 (2+0)

OFENZIVA
Nejlepšími střelci mužstva jsou Martin Sobotka s Lukášem Květoňem. Oba si připsali do statistik po 5 gólech.

Kanadské bodování

1. Sobotka	12 (5+7)
2. Květoň 	10 (5+5)
3. Pelán	 8 (4+4)
4. Laš		 7 (2+5)

Nejtrestanějšími hráči Třebíče jsou útočník Květoň (38 TM) a obránci Ščerban (30 TM) s Lukáčem (29 TM).

Třebíč v sezóně 2005/2006

Pryč jsou časy, kdy Třebíč hrála špičku I. ligy a bojovala o ty nejvyšší příčky. Letos nasvědčuje průběh sezóny stejně jako loni, že Horácká Slavie bude spíše uzavírat tabulku. To jí však nebrání v tom, aby mohla potrápit nejednoho favorita. Nejvíce jí letos „chutná“ Dukla Jihlava a s Mladou Boleslaví rovněž uhrála zajímavé výsledky.

Kdysi „nedobytné peklo“ Horáckého stadionu je letos dějištěm mnoha porážek svého týmu. Třebíč letos před domácími fanoušky dokázala zvítězit jen třikrát po 60 minutách při skóre 20:19! Připsala si celkem 15 bodů a v tabulce domácích zápasů je nejhorší z celé ligy.
Zvenku přivezlo mužstvo z Vysočiny 8 bodů s pasivním skóre 20:35.

Dokáže si i KLH ukrojit nějaké body z třebíčského koláče?

Poslední zápas

Hokejisté Třebíče odjížděli ve středu k odvetě na led svého souseda z Jihlavy, který chtěl hostům oplatit prohru. Zápas začal lépe pro Třebíčské, kteří vedli zásluhou Květoně a Čermáka po 31 minutách již 0:2. V křeči hrající Jihlava dokázala sice snížit na 1:2, ale bojovná Třebíč si vítězství nenechala vzít a připsala si tak překvapivé tři body.

„Není to z naší strany žádná extra pohledná hra, ale obrana nám funguje a z protiútoků jsme byli nebezpeční. Moc střel jsme během zápasu neměli, ale nakonec nám dva góly stačily,“ řekl k utkání své trenér Horešovský.

S čím vyrukuje Třebíč na Severočechy?

„My dáváme branky hrozně těžko, nemůžeme čekat, že někomu nastřílíme šest, sedm branek. Musíme vycházet z perfektní defenzivy. Bohužel ani doma nemůžeme hrát moc dopředu, musíme pořád hrát zezadu. Doufáme, že by mohla přijít větší návštěva, diváci nás podpoří a snad to dobře dopadne,“ vyslovil své přání nejlepší střelec Třebíče, Sobotka, ke kterému se připojil také Pelán: „Myslím, že když budeme hrát takhle, můžeme porazit každého. Už v Boleslavi jsme podali dobrý výkon, s Ostravou také a teď v Jihlavě, takže i s Chomutovem čekám dobrý zápas.“

Předpokládané sestavy

Chomutov: Horčička - Martínek, Poživil, Nosek, Trefný, Szakal, Jakub Šulc, Chatrnúch, Ćerný - Boušek, Šíp, Polodna - Pražák, Kostourek, Charousek - Jíra, Mikšovic, Polanský - Jánský, Jan Šulc, Stavenský

Třebíč: Šindelář - Hrbáček, Lukáč, Lučka, Rehák, Sláma, Ščerban - Fryauf, Oliva, Pelán, Sobotka, Květoň, Laš, Korotvička, Látal, Hanzal, Tatarčík, Přibyl