Rozhovory

„Uvažoval jsem o Kanadě, ale teď se chci porvat o šanci,“ přiznává David Kämpf

Napsal 20.5.2013 Libor Kult
C h o m u t o v - Během uplynulé sezóny naskočil za čtyři různé týmy. Pravidelně hájil barvy juniorů Pirátů, vypomáhal staršímu dorostu, objevil se v dresu partnerské Kadaně v první lize a stihl rovněž dvě utkání Tipsport extraligy, v níž debutoval krátce po změně letopočtu na ledě regionálního rivala v Litvínově. Talentovaný útočník David Kämpf završil povedený ročník světovým šampionátem hráčů do osmnácti let a nyní se snaží přesvědčit trenéry extraligového celku, aby si vysloužil místo v kádru pro příští sezónu. „Zatím mi příprava připadá silovější, než jsem doteď znal,“ srovnává po prvních dnech seniorského pocení na suchu.

„Těším se na kolo, protože mě ježdění na něm baví. Naopak moc nemusím běhání,“ připojuje mladý forvard činnosti, na které se těší a bez kterých by se naopak klidně obešel. Se zapadnutím do kolektivu nemá David Kämpf problémy, některé nové parťáky poznal během anabáze u prvního týmu Pirátů v minulé sezóně. „Nějaké kluky už znám, což mi trochu pomohlo,“ usmívá se.

Začátkem kalendářního roku plnoletá naděje chomutovského hokeje spadá věkem do kategorie hráčů, kteří budou mít v novém ročníku Tipsport extraligy garantováno místo na zápasové soupisce. Samotný mládežnický reprezentant přiznává, že právě nové pravidlo zavedené Českým svazem ledního hokeje hodně změnilo jeho pohled na vlastní budoucnost.

David Kämpf bojuje o puk s jedním z litvínovských protihráčů

„Nejdřív jsem přemýšlel, že bych zkusil kanadskou juniorku, ale teď se chci porvat o svou šanci v extralize mezi dospělými,“ přiznává David Kämpf. „Pro nás mladé je to výhodnější a já jsem za to moc rád,“ libuje si. „Budu se snažit probojovat do týmu. Uvidíme, jestli se to povede,“ nechce předbíhat a jasně tím naznačuje, že nebere jako samozřejmost, že šanci dostane právě on.

Ještě předtím se jej možná bude týkat burza talentů nejslavnější soutěže světa. V posledním žebříčku Úřadu centrálního skautingu NHL se mladý Pirát dostal v rámci Evropy na 54. pozici, což je o 41 míst výše než v předchozím vydání. „Je to příjemné. Potěšilo mě, že jsem se tak posunul,“ nezastírá David Kämpf. „Na druhou stranu draft zatím zase tolik neřeším. Až bude aktuální, podívám se, jestli mě někdo vybere nebo ne,“ konstatuje vyrovnaně.

Jako tým jsme byli zklamaní, já osobně můžu být spokojený

Jak už bylo zmíněno, David Kämpf se podobně jako Ondřej Kaše dostal do závěrečné nominace Luďka Bukače mladšího na mistrovství světa hráčů do osmnácti let, kde odehrál všem pět zápasů, dvakrát skóroval a přidal stejný počet asistencí. Český tým se probojoval do čtvrtfinále, v němž nestačil na Kanadu.

„Čekali jsme, že bychom se mohli dostat dál, takže jsme byli zklamaní,“ ohlíží se jeden ze dvou zástupců Pirátů na turnaji v ruském letovisku Soči. „Mně osobně se turnaj docela povedl, takže můžu být spokojený,“ komentuje vlastní výkony a bodovou bilanci. „Zatím je to asi vrchol mojí dosavadní kariéry,“ doplňuje ještě.

David Kämpf se v premiéře na světovém šampionátu proti Lotyšsku uvedl asistencí na gól Ondřeje Kašeho
(Foto: www.iihf.com)

David Kämpf si tak vyzkoušel sportoviště, na kterém se v příštím roce budou prohánět nejlepší hokejisté světa, aby bojovali o olympijské zlato. Tedy pokud se Mezinárodního hokejové federace dohodne s NHL na účasti jejích hráčů. „Samozřejmě jsem na to trochu myslel, ale snažil jsem se, abych si to tolik nepřipouštěl. Spíš si řeknu, že halu znám, až budu koukat na olympiádu v televizi,“ konstatuje s úsměvem.

A jak by autor tři finálních přihrávek v šesti duelech základní části první ligy popsal dějiště nejbližšího klání pod pěti kruhy? „Zatím je to jedno velké staveniště,“ vypálí bez váhání. „Arény jsou ale krásné. Všechno je nové, perfektní zázemí, takže paráda, i když se okolo staví,“ pokračuje. „Když jsme hráli proti Rusku, diváci vytvořili výbornou atmosféru. Celý turnaj byl pro mě velký zážitek,“ dodává ještě obdivovatel Jaromíra Jágra.

„Vyloženě jeden vzor nemám, ale asi jako každý kluk u nás obdivuju právě jeho,“ vyznává se mladík, který rád odpočívá aktivně. „Baví mě všechny sporty. Rád si zahraju fotbal a florbal nebo se projedu na snowboardu,“ uzavírá David Kämpf.