Ohlasy po utkání

„Věděli jsme, že do konce utkání ještě branku vstřelíme,“ říká Adam Lapšanský

Napsal 07.12.2011 Jan Hošic
C h o m u t o v - Velmi prestižní utkání bylo na pořadu třicátého kola. Na ledě Pirátů se odehrálo severočeské derby domácího Chomutova proti Ústí nad Labem. Utkání bylo velmi vyrovnané až do konce utkání a rozhodlo se až přesně půl minuty před koncem zápasu. Jednu z branek vstřelil nádhernou trefou Adam Lapšanský.

Pro dnešní utkání bylo velmi důležité především první dějství, ve kterém jste ztratili vedení. Ovšem dokázali jste vyrovnat a brankou třináct vteřin před koncem třetiny jste skóre dokonce otočili ve svůj prospěch. Myslíte si, že branka do šatny, kterou jste Ústí vstřelili, mohla mít na vývoj utkání nějaký vliv?

Myslím si, že alespoň trochu ano. My jsme ze začátku začali moc opatrně. Dostali jsme se sice do vedení, ale soupeř měl více šancí a vedení nám sebral. My jsme naštěstí dokázali vyrovnat a následně vedení opět získat. I ve druhé třetině bych řekl, že byl soupeř aktivnější a my měli stále méně střel na bránu. Ve třetí třetině se hra ovšem vystupňovala a aktivnější jsme byli my a zvýšili jsme také vedení. Bohužel byla škoda nechat soupeře vyrovnat, ale věděli jsme, že do konce utkání ještě branku vstřelíme.

Sice utkání dopadlo dobře, ale přeci jen jste ztratili vedení o dvě branky. To by se v takovém utkání stávat nemělo, nemyslíte?

Samozřejmě, že ne. V našem obranném pásmu jsme se dopouštěli individuálních chyb, kdy nám stříleli zcela nepokrytí hráči soupeře. Ale teď už je to za námi a hlavní je, že jsme vyhráli.

Rozhodující branka padla půl minuty před koncem základní hrací doby. Je i díky této brance výhra proti Ústí cennější?

Ano. Dokázali jsme se sebrat i po ztrátě dvoubrankového vedení a ukázali, že hrajeme až do poslední sekundy a vyplatilo se nám to.

V zápase jste byli často vylučováni a soupeři jste dopřáli velkého počtu přesilových her, kterých ovšem nedokázal využít. Mohl vám i tento faktor zvednout sebevědomí a případně ovlivnit průběh utkání?

Pomohlo to zcela jistě. V dnešním utkání jsme oslabení hráli velmi dobře a aktivně. Proto se soupeř těžko dostával do lepších šancí a početní výhody nedokázal využít.

Vraťme se ještě k brance z první třetiny na 3:2. Byla to branka ihned po vhazování, která se jen tak nevidí a právě z vaší hole. Máte tuto fintu nějak natrénovanou, byl to záměr nebo se jednalo zcela o náhodu?

Ano, záměr to byl. Občas jsem hrál centra a zkoušel jsem si to při tréninku a párkrát se mi to i podařilo. Hlavně se mi podařilo dát branku tímto způsobem dnes a to je důležité.

Vy osobně jste dnes strávil mnoho času na ledě. To je známka, že ve vás trenér vkládá velkou důvěru. Jak se vám dnes hrálo?

Jsem rád, že důvěru pomalu získávám. Já jsem byl teď měsíc zraněný a teprve až dnes to byl můj první zapás, ve kterém jsem se cítil opravdu fit. Trenér mě tedy začíná zapracovávat, za to jsem velmi rád a doufám, že to takhle půjde i nadále.

Dnes jste odehrál své druhé utkání za Piráty. Jak se vám zatím v Chomutově líbí?

Nemůžu říct zatím nic špatného. Vše je tady super včetně spoluhráčů a trenérů. Zatím se tedy v Chomutově cítím velmi dobře.

Jinak pro Chomutov je utkání s Ústím vždy jako dnes velmi vypjaté, jelikož se jedná o velmi prestižní derby. Jak jste derby vnímal vy, hráč, který hraje v Chomutově formou střídavých startů?

Já osobně tohle derby zatím tolik neprožívám, ale samozřejmě z atmosféry, která dnes byla to znát je. Samozřejmě se hraje lépe před publikem, které neustále fandí a povzbuzuje. Díky tomu bylo na divácích znát, že se jednalo o derby, jelikož byli neustále ve varu.

Atmosféra v průběhu dnešního utkání se vám tedy líbila?

Ano, byla výborná. Fanoušci fandili skvěle a to nám velmi pomohlo.

Bylo znát v kabině, že se jedná o něco více než jen o běžné utkání?

Na klucích bylo znát, že se jde hrát derby. Ovšem do každého utkání jdeme naplno. Je však pravda, že dnes jsme hráli proti lepšímu soupeři a museli jsme neustále aktivně napadat a bruslit.

Pro vás to byl teprve druhý zápas v první lize. Navíc první zápas, kdy jste se podle vašich slov cítil zdráv. Našel byste nějaké znatelné rozdíly mezi první ligou a extraligou?

Zrovna utkání s Ústím mělo opravdu extraligové tempo. Jelikož bylo rychlé a celkově velmi dobré. Uvidíme, jak budou vypadat další zápasy.