Mladežnický hokej

Vítězství nad Sokolovem dalo juniorům jistotu záchrany

Napsal 06.03.2005 Martin Bocian
C h o m u t o v - Letošní ročník juniorské ligy už nezadržitelně spěje do úplného konce. Stejně jako v závěru loňské sezony se Chomutov potýká s nedostatkem obránců. Z nejrůznějších důvodů chyběli v dnešním utkání proti Sokolovu beci Bejček, Kohoutek, Lomička, Palubjak, Vaněk a Vörös. Trenér Petrovka proto střídal pouze dvě obranné dvojice. Domácí vstoupili do zápasu lépe a v 7. minutě se zásluhou Luky také ujali vedení. Ve druhé části sice vyrovnal Račanský, ale Severočeši ve zbytku zápasu vstřelili další čtyři góly, kterými si pojistili vítězství. Na konečných 5:2 korigovali hosté v 54. minutě. Do branky se po nemoci vrátil Jan Hála, který byl znovu oporou a svými zákroky dodal spoluhráčům tolik potřebnou jistotu. Hráči KLH Chomutov tak tři kola před koncem zažehnali i teoretickou šanci na sestup a juniorská liga se bude na Duhovém stadionu hrát také příští rok.