Vyloupí Piráti pardubickou arénu i podruhé v sezóně a přeruší sérii nezdarů?

Napsal 07.12.2017 Marcel Holl
C h o m u t o v - Jen dva dny po domácí prohře s Olomoucí čeká na Chomutovské další soupeř v cestě základní částí Tipsport extraligy. Pirátským sokem budou v pátek 8. prosince Pardubice, které prožily velmi podařený listopad a v tabulce jsou jen o stupínek před Chomutovem. Právě s Dynamem získali svěřenci kouče Růžičky dosud poslední tři body.

Dynamo po polovině Tipsport extraligy

Pardubické Dynamo se v tabulce extraligy nachází jen těsně před Piráty. Na svěřence kouče Růžičky mají Východočeši náskok dvou bodů. Pardubičtí prožili velmi podařený listopad, během kterého posbírali patnáct bodů. Velmi důležitým článek byl brankář Ondřej Kacetl, jenž dovedl svůj celek k výhrám nad Jihlavou, Kometou, Libercem, Litvínovem a královéhradeckým Mountfieldem. Dynamo tak vyhrálo teprve druhé derby od návratu rivala do extraligové společnosti.

Vzájemné souboje od začátku extraligy

Piráti se s Dynamem utkali poprvé ve třetím kole. Z tří bodů se po závěrečné siréně radovali Chomutovští, kteří vyloupili pardubickou Tipsport arenu. Velmi výraznou měrou k tomu pomohl kapitán Vondrka, jenž dvě branky sám vsítil a na jednu nahrál.

Druhé klání se odehrálo na chomutovském ledě a opět se radovala pirátská družina. Chomutovští v zápase dvakrát vedli, avšak Pardubice díky brankám Berana a Rolinka dvakrát srovnaly krok. Vítěznou tečku za utkáním šestnáctého kola udělal v závěru Michal Vondrka. Zatím se jedná o poslední tříbodové vítězství Pirátů. Michal Vondrka si navíc proti Dynamu letos připsal již čtyři přesné zásahy.

Zlín – Pardubice 5:2 (1:0, 3:1, 1:0)

Pardubičtí vyjeli k dosud poslednímu odehranému zápasu do Zlína. První třetina nabídla branku domácího Ondráčka, jenž proměnil ve třetí minutě trestné střílení. Duel se lámal ve části druhé, kdy si Berani vypracovali pohodlný tříbrankový náskok, který udrželi až do konce. Za Dynamo se v zápase trefil ještě kanonýr Petr Sýkora.

Sestava: Kacetl – Ščotka, Trončinský, Wishart, Cardwell, Mojžíš, Holland – Rolinek, Marosz, P. Sýkora – Treille, Bojko, Perret – Beran, Dušek, J. Sýkora – Vondráček, Poulíček, M. Kaut.

Branky a nahrávky: 3. Ondráček z trestného střílení, 27. Kubiš (O. Veselý, Matějíček), 31. Okál (Rob. Bukarts, Honejsek), 36. Okál (Rob. Bukarts, Žižka), 60. J. Ondráček (Řezníček) - 33. P. Sýkora (Rolinek), 49. P. Sýkora (Marosz). Vyloučení: 5:4, navíc Freibergs (Zlín), S. Treille (Pardubice) na 10 minut. Využití:1:1. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 30:30. Blokované střely: 6:5. Hity: 4:9. Vhazování: 38:32.

Piráti - Olomouc 2:3p (1:0, 1:1, 0:1 – 0:1 )

Svěřenci kouče Růžičky sehráli ve středu dohrávku 27. kola proti Olomouci. Úvodní branku zápasu zaznamenal vteřinu před první sirénou kapitán Vondrka. Na jeho zásah odpověděli Hanáci čtyři minuty po pauze. Laca překonal bek Jan Jaroměřský. Po polovině střetnutí předvedli domácí pohlednou kombinaci, kterou zakončil premiérovým gólem v pirátském dresu Adam Dlouhý. Už se zdálo, že si Piráti připíší tříbodové vítězství a přeruší černou sérii. Minutu a půl před koncem se ale podařilo Moře vyrovnat. Přesnou střelou poslal zápas do prodloužení zkušený Martin Vyrůbalík. Nastavení ukončil již po 24 vteřinách olomoucký Jan Knotek, a hosté si tak z chomutovského ledu odvezli dva body za výhru 3:2.

Sestava: Laco – Mrázek, Valach, Dietz, Flemming, Dlapa, Slovák – Koblasa, Sklenář, Vondrka – Tomica, Růžička, Skokan – Poletín, Huml, Lauko – Dlouhý, Chlouba, Havel.

Branky a nahrávky: 20. Vondrka (Skokan), 31. Dlouhý (Havel, Růžička) – 24. Jaroměřský (Holec, Sundher), 59. Vyrůbalík (Jaroměřský, Strapáč), 61. Knotek (Vyrůbalík, Eberle). Vyloučení: 4:5. Využití: 1:0. Střely na branku: 22:20. Blokované střely: 13:5. Hity: 14:9. Vhazování: 35:25.