Ohlasy po utkání

„Zahrál jsem si dost,” liboval si obránce bojující o smlouvu Alex Rašner

Napsal 29.7.2017 Michal Luxa
C h o m u t o v – Dne 28. července 2017 začala Pirátům příprava na nový ročník Tipsport extraligy. Svěřenci Vladimíra Růžičky vyzvali účastníka KHL, jímž byl Jekatěrinburg. Severočeši duel ovládli, když zvítězili 4:3 po prodloužení. V sestavě Chomutova se objevilo hned několik hráčů, kteří si chtějí říct o smlouvu. Jedním z nich je také talentovaný Alex Rašner, jenž nastoupil v prvním obranném páru vedle Bretta Flemminga.

Utkání se od úvodních minut odehrávalo ve svižném tempu a i přes řadu šancí Chomutova se do vedení dostal ruský celek. Ovšem v šestnácté minutě vyrovnal Vojtěch Tomeček, jenž byl prvním autorem branky Pirátů v nově sezóně. Jenže po dvaceti minutách byli spokojenější hosté, když se po tvrdé ráně z kruhu pro vhazování prosadil Stanislav Jegoršev. Hned na začátku prostřední periody se po krásné souhře prosadil Rok Tičar, jenž zařídil dvoubrankový náskok svého celku.

Ovšem od té doby se už prosazovali pouze Severočeši. Ve čtyřiadvacáté minutě dostal ve dvojnásobné početní výhodě hodně času Vladimír Růžička, který opět potvrdil, že jeho zakončení tahákem je brilantní. Téměř v polovině zápasu již bylo opět vyrovnáno, když další přesilovou hru využil ránou od modré čáry Juraj Valach. Na další zásah si diváci museli počkat až do prodloužení, v němž o výhře Chomutova rozhodl novic Vojtěch Tomeček. „Byl to první zápas v letošní sezóně. Myslím si, že oba celky hrály naplno a určitě to byl těžký zápas. Po takové pauze než najdete tempo, tak to chvíli trvá. Možná to bylo i trochu znát,“ prozradil hned na úvod Alex Rašner.

Jekatěrinburg je týmem, jenž hraje v druhé nejrozšířenější lize světa a to KHL. Avtomobilist se nachází ve Východní divizi, v níž v loňské sezóně skončil na jedenáctém místě tabulky, a tak se neprobojoval do vyřazovacích bojů. „Bylo asi rychlejší než v extralize a myslím si, že to bylo i silovější. Jejich hráči byli více v pohybu, kvalitu to určitě mělo,“ hledal rozdíly mezi soutěžemi.

V duelu se objevilo hned několik potyček a strkanic. Poslední se udála v závěrečných vteřinách, kdy se před jednou z branek strhla mela. Ve strkanici se ocitl také Alex Rašner, jenž si vybral Kirilla Ljamina. Ovšem na shození rukavic nedošlo a po chvilce se oba rozjeli ke svým střídačkám. „Soupeř za brankou srazil Tomáše Slováka, a tak se tam přihrnula celá pětka. Pak jsme se jen chytli a on po mně hned šel. Něco jsme mezi sebou prohodili a dopadlo to v pohodě,“ popisoval celou situaci jednadvacetiletý obránce. „Abych řekl pravdu, tak na přátelák to bylo dost vypjaté. Ale samozřejmě to nemůžeme brát jen jako přátelák, protože už se připravujeme na extraligu. Takhle vypjaté utkání mi nevadí, ale ještě jsem se s tím takhle brzy nikdy nesetkal,“ pokračoval.

Ve druhé části hry se Alex Rašner ocitl hodně vysoko, když bojoval o kotouč za brankou Jakuba Kováře. Chomutovský obránce schytal tvrdý, ale čistý hit, po kterém se těžce zvedal z hrací plochy. „Pokopával jsem si puk a měl jsem přitom hlavu dole. Poté jsem ji zvedl a najednou jsem ji dostal. To je ale hokej! Naštěstí mi nic není, takže mohu jen pogratulovat soupeři, že mě takhle pěkně trefil,“ řekl sympatický mladík.

Při oznámení sestavy bylo jasné, že Alexe Rašnera uvidíme v první obranné dvojici, kterou tvořil s Brettem Flemmingem. Odchovanec šumperského hokeje si tak na vytížení v zápase nemohl stěžovat. „Zahrál jsem si dost. Chvíli jsem hrál s Brettem Flemmingem a poté i s Tomášem Slovákem. Myslím si, že byli všichni beci vytěžováni dost,“ uvedl spokojeně. „Angličtinu jsem musel trochu oprášit. Hokejové věci rozumím a dokážu také něco říct. Takže v zápalu boje se to alespoň nějak projeví, že si něco řekneme. Je to jiné než, kdybych s Brettem seděl v šatně a plynule jsme si povídali třeba hodinu. Pak by to bylo asi trochu horší,“ odpovídal s úsměvem na závěr.