Základní část uzavírá první čtvrtinu, Piráti jedou na Spartu

Napsala 14.10.2017 Kateřina Kundertová
C h o m u t o v - Piráti odjíždí ke třináctému kolu Tipsport extraligy do hlavního města, kde se střetnou s aktuálně šestou Spartou. Chomutovští mají na Pražany náskok jediného bodu a jednoho duelu, takže utkání v největší české aréně bude také soubojem o následné lepší postavení v tabulce. Střetnutí je naplánované na neděli 16. října od 15 hodin.

Sparta je na počátku extraligy jako na houpačce

Pražané začali sezónu tříbodovou výhrou v Pardubicích, na což navázali doma s Jihlavou. Poté čekala Spartu čtveřice venkovních utkání v řadě, nejprve podlehla Vítkovicím a Plzni, poté si přivezla výhru z Hradce Králové, na což ale nenavázala, protože v jihomoravské metropoli prohrála s Kometou těsně 1:2.

úspěšnost 91,91 % a 2,7 g/z

Na domácím ledě si svěřenci Jiřího Kalouse spravili chuť, protože porazili vysoko 7:1 vicemistra z Liberce.V devátém kole si hráči s velkým ´S´ na hrudi vybojovali dva body v Olomouci, když prodloužení rozhodl Dominik Uher.

Po vzestupu opět následoval pád – domácí prohra 1:3 s Pardubicemi v předehrávce čtrnáctého kola a dvě venkovní porážky s Třincem 1:4 a Zlínem 2:4. V předchozích dvou kolech se Sparta doma radovala ze zisku šesti bodů, když v O2 aréně srazili Litvínov 3:1 a Bruslaře z Mladé Boleslavi.

Pohyb ve sparťanském kádru

Příchody: Sami Aittokallio (Kärpät Oulu, FIN), David Honzík (Karlovy Vary), Tomáš Dvořák (Karlovy Vary), Tomáš Pavelka (Litvínov), Petr Zámorský (Örebro HK, SWE), Alexander Reichenberg (Storhamar, NOR), Robert Říčka (Zlín ), Vinny Saponari (Frisk Asker, NOR).

Odešli: Filip Novotný (Karlovy Vary), Tomáš Pöpperle (Bremerhaven, GER), Vladimír Eminger (Mladá Boleslav), Jan Buchtele (Bratislava, KHL), Lukáš Cingel (Hradec Králové), Brian Ihnačák (neznámo), Martin Procházka (Plzeň), Michal Řepík (Bratislava, KHL).

Přidá nejlepší chomutovský střelec Michal Poletín další branku?

Poslední vzájemné utkání

Poslední vzájemné střetnutí se datuje na konec loňské základní části konkrétně do 45. kola, které proběhlo na začátku února. Pražané si na vlastním ledě vypracovali dvougólové vedení, když se v šestnácté minutě prosadil Petr Vrána. O dvacet minut později zvýšil v početní výhodě Brian Ihnačák – 0:2.

Ve třetí části začali Piráti stíhací jízdu – během tří minut se prosadil z úniku Jakub Sklenář a poté vyrovnal Michal Vondrka z předbrankového prostoru. V nastaveném čase si oba celky připsali několik šancí, ale nakonec sudí nařídili trestné střílení ve prospěch domácích, za které rozhodl střelou k tyči Lukáš Pech – 3:2pp.
144 tr. minutTRESTNÉ MINUTY164 tr. minut

Poslední odehraná utkání soupeřů – Piráti podlehli Zlínu, Sparta si vyšlápla na Bruslaře

Piráti v předchozím kole vyzvali na vlastním ledě Ševce, s kterými šli v deváté minutě do vedení. O úvodní branku střetnutí se postaral Marek Tomica, který prostřelil dezorientovaného Libora Kašíka mezi betony. Ještě do konce první dvacetiminutovky se za hosty prosadili Tomáš Valenta a Roberts Bukarts, kteří dokonali obrat. Ve druhé třetině zvýšil po tlaku do brány i jeho mladší bratr Richards Bukarts. O definitivní tečku se postaral čtyři vteřiny před koncem Jiří Ondráček – 1:4.

Dávid Skokan o sérii domácích proher

Sestava Pirátů: Laco – Flemming, Mrázek, Valach, Rašner, Slovák, Dlapa, Grman – Vondrka, Huml, Tomica – Skokan, Růžička, Sklenář – Koblasa, Lauko, Poletín – Chlouba, Tomeček, Chrpa.

Branky: 9. Tomica – 16. Valenta, 18. Ro. Bukarts, 27. Ri. Bukarts, 60. Ondráček.
Statistiky – vyloučení: 2:5, využití: 0:1, střely na branku: 35:21, blokované střely: 16:8, hity: 6:7, vhazování: 24:36.

Do pražské O2 arény přijela v předchozím kole Mladá Boleslav. Po bezbrankové první třetině ukončil čekání na gól od modré čáry nejproduktivnější obránce Sparty Tomáš Pavelka, na něhož odpověděl do konce druhé části z vrcholu kruhů Tomáš Knotek. Vedení vrátil zpět na pražské hole Andrej Kudrna, jenž projel brankoviště a zasunul puk mezi Maxwellovy betony.

Jednogólový náskok vydržel domácím jenom minutu a půl, dokud Honzíkovi nevypadl puk po střele od modré čáry a nepřijel Jakub Valský, jenž doklepl puk do sítě. Rozhodující trefu si připsal ve 48. minutě Juraj Mikuš – 3:2.

Sestava Saprty: Honzík – Pavelka, Dvořák, Nedomlel, Zámorský, Mikuš, Kalina – Smejkal, Pech, Saponari – Forman, Hlinka, Klimek – Uher, Vrána, Říčka – Kudrna, Reichenberg, Kumstát – Rousek.

Branky: 24. Pavelka, 45. Kudrna, 48. Mikuš – 33. Knotek, 47. Valský.