Ohlasy po utkání

„Zápas byl napínavý do poslední chvíle a jsme rádi, že jsme ho urvali,“ řekl Ondřej Dlapa

Napsal 21.3.2017 Marcel Holl
C h o m u t o v - Piráti porazili Třinec a vedou ve čtvrtfinále Generali play-off 3:1 na utkání. Důležitou součástí pirátské sestavy je urostlý obránce Ondřej Dlapa, jenž sbírá spíše body do statistik Radegast indexu. Ve čtvrtém čtvrtfinále zblokoval jednu střelu a rozdal dva hity. To vše stihl za osmadvacet střídání a celkem osmnáct minut a třináct sekund.

Po nedělní porážce chtěli Piráti v druhém domácím klání v sérii urvat vítězství, aby získali na svou stranu mečbol na ukončení čtvrtfinále. Nakonec se to povedlo v 80. minutě hracího času zásluhou trefy Juraje Valacha. „Zápas to byl nádherný. Proto se play-off hraje. Bylo to napínavé do poslední chvíle a jsme strašně rádi, že jsme ten bod urvali,“ řekl krátce po zápase velmi spokojený obránce Ondřej Dlapa.

Oproti nedělním třetímu utkání bylo k vidění více opatrné klání. Bylo cítit, že se hraje o hodně. „Zápas byl opatrný,“ souhlasil vysoký zadák chomutovské družiny. „Je jasné, že mnoho gólů padat nebude. Kdo dá gól, tak většinou vyhraje. Je to určitě opatrnější. Každý gól může rozhodnout,“ pokračoval v rozebírání důležitosti utkání rodák z Brna.

Velmi důležitým faktorem, který vedl k výhře, byla ubráněná oslabení v prodloužení a následně využitá početní výhoda pěti proti třem. „Ubránění oslabení je vždycky důležité. Tým to trošku nakopne. Konečně se nám povedla přesilovka a jsme za to strašně rádi,“ byl spokojený pětadvacetiletý zadák.

Ondřej Dlapa patří k předním hráčům Pirátů ve statistice Radegast index. Své body ze základní části potvrdil i ve čtvrtém čtvrtfinále, kdy zblokoval jednu střelu třineckých hráčů a navíc rozdal i dva hity. „Já na tuhle práci v týmu jsem. To je moje role. Do střely bych skočil i po hubě,“ řekl velmi otevřeně hokejista, které svá mládežnická léta strávil v dresu Karlových Varů.

Obránce s číslem dvaasedmdesát na pirátském dresu se připomněl domácím fandům ve třetí třetině, kdy zastavil velmi nadějnou akci Ocelářů. „Je to možné. Je úplně jedno, kdo z nás tu šanci zachrání. Jsme jeden tým a každý udělal všechno proto, aby se vyhrálo,“ měl jasno vicemistr juniorské i seniorské extraligy s brněnskou Kometou.

Dlapa
Ondřej Dlapa v potyčce s karlovarským Gorčíkem.

Třikrát se čtvrtfinále muselo rozhodnout v prodloužení. Dvakrát byli úspěšnější Piráti, jen v nedělním případě se z výhry radovali Oceláři. „Stojí to hodně sil hlavně naše klíčové hráče, kterými jsou například Rutič či Flemmy, kteří tam stráví přes půl hodiny. Kluci ale mají výbornou kondičku, takže to naštěstí zvládají,“ okomentoval zajímavost ale především vyrovnanost celé série hokejista měřící 192 centimetrů.

Je veřejně známo, že po výhře odchází veškerá únava z těla mnohem rychleji a obzvláště po takto důležitém vítězství v play-off. „Určitě. Musíme dobře zregenerovat a uhrát ještě jeden zápas, pořád není konec,“ hlásil Ondřej Dlapa.

Chomutovu zbývá poslední krok, aby překonal další historický milník a dostal se poprvé v novodobé historii klubu do extraligového semifinále. „Poslední krok je nejtěžší. Nesmíme nic podcenit. Když to urveme v Třinci, tak budeme strašně rádi a bude dobrá cesta domů,“ sdělil bojovně naladěný člen chomutovské defenzivy.

Pirátské naděje drží v sérii s Oceláři slovenský brankář Ján Laco, jenž opět několikrát vytáhl fantastický zákrok. Velmi důležitý byl ten ze závěru třetí části, kdy vyjetím jako Dominik Hašek v dobách své slávy zneškodnil třineckou hrozbu. „Jánko chytá výborně. Člověka pořád ten kluk překvapuje. Doufám, že mu to půjde takto i dál a my mu pomůžeme co nejvíce,“ stále věřil ve svého brankáře svěřenec kouče Růžičky.

Obě utkání přilákala do ochozů spoustu fanoušků a fanynek. Nedělní duel byl vyprodán. Ten pondělní se této metě přiblížil velmi blizoučko. „Fanoušci jsou skvělí. Myslím si, že i oni se na tyto zápasy těšili. Podporují nás a je to náš šestý hráč na ledě,“ poděkoval závěrem obránce Ondřej Dlapa.