Mladežnický hokej

Zápas juniorů poznamenalo vážné zranění mosteckého hráče

Napsal 18.08.2004 Martin Bocian
C h o m u t o v – K dalšímu přípravnému zápasu si chomutovští junioři pozvali na svůj led hráče HC Baník Most. Domácí byli zejména v první polovině střetnutí aktivnější než soupeř a postupně se dostali do vedení 4:1. Mostečtí ještě ve druhé části sice snížili na 4:3, ale to bylo z jejich strany vše. Naopak Chomutov si v poslední třetině pátou brankou pojistil konečné vítězství. Bohužel došlo v zápase také k vážnému zranění jednoho z hráčů Mostu, který po nárazu hlavou na mantinel zůstal na dlouhé minuty bezvládně ležet na ledě a musel být převezen do chomutovské nemocnice.
středa 18. 8. 2004 – 17:30
KLH Chomutov – HC Baník Most 5:3 (3:1, 1:2, 1:0)

Branky a nahrávky: 1. Fanta (Mezera), 5. Mezera (Chvátal), 12. K. Novotný (Luka), 22. Chvátal (Voborník), 49. Lenkvik (Luka) – 7. Ranuša, 28. Ranuša (Urban), 29. Voják (Vacek, Volnár). Rozhodčí: Richter – Sichrovský, Ktoda. Vyloučení: 7:6, navíc Štika (CHM) 5 minut + DKU. Využití: 0:0.

Chomutov: Hála – Vörös, Lenkvik, Bejček, Vaněk, L. Novotný, Kohoutek, J. Fiala – Fanta, K. Novotný, Luka – Chvátal, Mezera, Voborník – Štika, Hauner, Šedivý – Rabas

Most: Jurčák (31. Cach) – Štich, Vosmik, Ranuša, Malinovský, Urban, Martinka, Klír, Volnár, Nosek, Vacek, Drenčko, Kučera, Michálek, Křivan, Linhart, Kunrt, Faltr, Šimek, Kavan, Vojčák

Uběhlo pouhých 45 vteřin a už se měnilo skóre. Lukáš Fanta se protáhl mezi obránci a poslal Chomutov do vedení – 1:0. Ihned poté mířil ve velké šanci Chvátal jen do mosteckého gólmana a v úniku neuspěl ani Hauner. V 5. minutě překvapil Jan Mezera brankáře Jurčáka zpoza branky a zvýšil na 2:0. O dvě minuty později však při vlastní přesilové hře udělal chybu při rozehrávce domácí brankář Hála a pro Ranušu nebyl problém skórovat – 2:1. Jenže mostečtí o chvíli později nevyužili závaru před chomutovskou brankou a naopak inkasovali. Karel Novotný se prodral do střelecké pozice a nadvakrát překonal Jurčáka – 3:1.

I druhou část zahájili chomutovští gólem. Ve 22. minutě nahrál Voborník Kamilu Chvátalovi, jenž využil zaváhání mosteckého brankáře – 4:1. Pak hráli domácí přesilovou hru 4 na 3, ve které Jurčák vyrazil střelu Vöröse. Těsně před polovinou zápasu hosté dvěma slepenými góly snížili na rozdíl jediného gólu. Nejprve se prosadil svým druhým gólem v zápase Ranuša a následně přidal další zásah Vojčák - 4:3. Na druhé straně pak po přihrávce Karla Novotného minul branku Fanta. Ve 31. minutě Chytil Jurčák střelu Štiky z levé strany. Poté ho v písecké brance vystřídal Cach. V čase 36:04 došlo k inkriminovanému střetu u mantinelu, při němž byl zraněn mostecký Volnár. S otřesem mozku musel být převezen do chomutovské nemocnice. Hosté pak měli pětiminutovou přesilovku, kterou však nevyužili.

Velkou příležitost spálil ve 43. minutě Šimek, když přestřelil branku Chomutova. O dvě minuty později zase vychytal Hála pro změnu Vackovu střelu. Zaskvěl se ale i Cach, když si poradil s nájezdem Luky. Ve 49. minutě přidali domácí pátou branku. Ondřej Luka poslal puk mezi kruhy Janu Lenkvikovi, jenž ukázkovou střelou švihem pod víko stanovil skóre na 5:3. V dalším průběhu utkání ještě Hála zneškodnil pokus Klíra. Další změny skóre se už diváci nedočkali a Chomutov tak vyhrál 5:3.