Zápas sezóny! Piráti si mohou v duelu se Slavií zajistit návrat do extraligy!

Napsal 16.04.2015 Marcel Holl
C h o m u t o v - Barážová skupina má na programu předposlední a dost možná rozhodující kolo. Piráti se v prostředí domácí SD ARÉNY střetnou s pražskou Slavií, která balancuje nad prvoligovou propastí, kdežto Chomutov si v případě výhry může zajistit návrat mezi tuzemskou klubovou elitu. Zápas jedenáctého barážového kola startuje v pátek 17. dubna v tradičních 17:30 hodin! Dorazte podpořit pirátské bojovníky v zápase sezóny!

Poslední vzájemný zápas

Chomutov a Slavia se spolu utkaly naposledy 7. dubna ve vršovickém Edenu. Do střetnutí lépe vstoupili Piráti, kteří se již ve druhé minutě radovali z vedoucí branky. O tu se postaral dorážkou Roman Chlouba, jenž usměrnil Šulákovo nahození za záda brankáře Furcha.

V polovině celého střetnutí vyrovnal na průběžných 1:1 domácí kapitán Jaroslav Bednář, jenž si našel Hanuljakem vyražený kotouč a ve vyložené šanci se nemýlil. I přes další šance žádný gól nepadl, a tak byl po dvou třetinách stav vyrovnaný.

Třetí perioda nabídla vyrovnanou partii, ale ani jednomu z celků se nedařilo vytvořit si souvislejší tlak. Už to vypadalo, že duel dospěje do prodloužení. To ale nechtěl hrát Vladimír Růžička, jenž rozhodl patnáct vteřin před koncem zápasu v přesilové hře.

Postupové varianty

Postup pirátské družině zajistí jakákoliv výhra. Svěřenci trenérů Kopřivy a Tottera, tak mohou zvítězit i za dva body a následně mohou slavit návrat do Tipsport extraligy. Slavia je na tom o poznání hůře. Sešívaný celek musí v jedenáctém kole bezpodmínečně vyhrát. V případě prohry v nastaveném čase či na nájezdy by Slavia získala pouze jediný bodík, který by její situaci příliš nevylepšil.

Ve druhém barážovém utkání předposledního kola hostí České Budějovice na vlastním ledě Olomouc. Domácí ztratili po úterní prohře v Chomutově i teoretické naděje na postup, takže už mohou hrát uvolněně, kdežto Hanáci jsou stále ve hře. V případě plného bodové zisku a výhry Pirátů by se Mora dostala na 20 bodů, čímž by si prakticky zajistila udržení extraligy, neboť se Slavií mají Kohouti lepší vzájemné zápasy.

Bude o výsledku prolínací soutěže jasno již v pátek 17. dubna nebo se bude muset rozhodnout v nedělním posledním kole? V každém případě stojí oba duely za pozornost!

O utkání

Jak již bylo zmíněno, Piráti mohou po 11. kole slavit postup do extraligy. Pokud chcete být u toho, dorazte do hlediště SD ARÉNY! Zápas 11. kola baráže startuje v tradičních 17 hodin a 30 minut. Hráči potřebují podporu vyprodané arény! Přijďte fandit! Vstupenky zakoupíte v předprodejních místech Ticketstreamu, v den utkání dvě hodiny před úvodním vhazováním pak v pokladnách před arénou. To pouze v případě, že ještě nebude vyprodáno. Pro ty z vás, kteří se do hlediště nevypraví bude připraven videopřenos na TV Tipsport a textový online na serveru onlajny.com