Aktuální zprávy

„Soupeř dnes hrál sebevědomě,“ myslí si autor jedné branky Jaroslav Jabrocký

Napsal 01.09.2011 Jan Hošic
C h o m u t o v - Chomutovští hokejisté dnes sehráli poslední přípravné utkání na domácím ledě. Podařilo se jim potěšit domácí fanoušky a v zápase zvítězit 4:2. K vítězství pomohl skvělým výkonem také hráč, který posílil Piráty před letošní sezonou. Autor dnešní jedné branky Jaroslav Jabrocký

Jak by jste zhodnotil dnešní utkání, ve které pro vás skončilo vítězstvím 4:2?

Soupeř dnes dobře bruslil a hrál hodně do těla. V první třetině jsme se nemohli moc prosadit. Měli jsme tam nějaké šance včetně tyčky, ale soupeř dal gól. Ve druhé třetině jsme zlepšili pohyb, dali jsme nějaké góly. Dostali jsme se do vedení. Ve třetí třetině soupeř srovnal, hrál aktivně. My jsme ale dali zase branku a myslím si, že od desáté minuty třetí třetiny jsme pak už kontrolovali výsledek. Byl to určitě těžký zápas.

Kadaň před dnešním zápasem prohrála v přípravě pouze jedno utkání. Bylo na jejím týmu nějak znát, že se vezou na vítězné vlně? Jak moc těžké utkání to dnes bylo?

Určitě. Hráli více sebevědomě. Drželi se dobře na puku a věděli o sobě. Hráli vážně dobře. Ale my jsme využili přesilovku a to dnes rozhodlo.

V čem si myslíte, že spočívá největší síla vašeho dnešního soupeře?

Určitě v bojovnosti,vzorným pohybu a v osobních soubojích. Hrají tvrdě, nekompromisně. Sice na to někdy doplácejí, jelikož byli dnes často vylučovaní a my jsme toho dokázali využít. Ale mají dobrý pohyb.

V předešlých dvou utkáních jste inkasovali celkem 13 branek. Dnes pouze dvě. Co bylo důsledkem toho, že jste obdrželi tolik branek v předchozích zápasech? Snažili jste se dnes více soustředit na obrannou činnost?

My se snažíme v každém zápase dostat co nejméně branek. Bohužel občas se stane, obzvlášť v přípravě, když se pořád trénuje, že někdy tam ta únava je a dostaneme více branek. Na to se ale nemůžeme vymlouvat. Řekl bych, že musíme spíše hrát zodpovědněji dozadu. I když dáváme nějaký ty góly, tak musíme myslet i na obranu, aby se nám to potom nevymstilo.

Dnes jste opět hráli z trochu obměněnou sestavou . Bylo to na vaší hře nějak znát? Necítil jste trochu nesehranost?

Tak v podobné sestavě jsme už hráli. Ale pořád je to jen příprava, tak že trenér zkouší různé varianty. Po druhé třetině jsme to trochu proházeli a do té ligy se dá určitě vyladit ještě spoustu věcí.

Vy osobně jste byl dnes velice aktivní. Vstřelil jste jednu branku a trefil i tyč. Jak vám osobně se dnes hrálo?

Hrálo se mi dobře. Povedlo se mi dát ten gól. To jsem rád, protože tam nějaký šance mám. Doufám, že to bude lepší. Že ty branky budou padat více a i nadále se budeme dostávat do šancí.

Dnešní utkání bylo poslední v přípravě, které jste odehráli na domácím ledě. Jak by jste zhodnotil návštěvnost na přípravných zápasech?

Myslím si, že na přípravu je ta návštěvnost dobrá. Ze začátku sice chodilo více lidí, ale to bylo ovlivněné extraligovými týmy a samozřejmě otevíráním nové haly. Zatím je to však dobrý, fanoušci jsou výborní a povzbuzují celou dobu.

Myslíte, že bude hokej v té ligové části tedy táhnout více fanoušků? Co by jste jim případně vzkázal, aby se rozhodli chodit v hojném počtu?

Já si myslím, že určitě. Lidi se sem mají přijít na co koukat. Je tady hezký zimní stadion. My se budeme snažit hrát co nejlépe, vyhrávat domácí zápasy především. Samozřejmě je možné, že každý se nevyhraje. Ale prostě snad udělají takovou atmosféru, že mi budeme hrát pěkný hokej a oni budou odcházet spokojeni s dobrými pocity.

Příprava se už chýlí ke konci. Vám se podařilo všechny přípravné zápasy kromě dvou vyhrát. Jak jste s ní spokojený?

Příprava je o té sehranosti. O tom dát se dohromady, sehrát se. Vyzkoušet si různé varianty napadání a oslabení. Pořád se vlastně trénuje, i když teď už trochu méně. Už se pomalu připravujeme na soutěž. Myslím si tedy, že příprava dobrá, ale rozhodující bude určitě až liga.

Jak se těšíte na začátek ligové soutěže?

Jako každý hráč se samozřejmě těším. Protože už se o něco bude hrát, půjde o body. Hra bude prostě o něčem jiném. Tak že se těším hodně.

Ještě poslední otázka na závěr. Dáváte si nějaké konkrétní osobní cíle, kterých by jste chtěl v sezoně dosáhnout?

Hlavně co nejvíce pomoci mužstvo svojí hrou. Vstřelit nějaké góly a na ledě odvést co nejvíce pro mužstvo.