Hůl: levá

Posledních 5 zápasů

UtkáníMinStřInkZásÚspAsisTMin
nenalezeny žádné aktuální statistiky

Talentovaný brankář pochází z Havířova, kde také udělal první hokejové kroky a poprvé nakoukl do seniorského hokeje v první lize ještě před dovršením plnoletosti. Poté, co ve slezském městě druhá nejvyšší soutěž skončila, odešel Jan Strmeň do brněnské Komety.

V moravské metropoli chytal mladý gólman juniorskou extraligu a po roce se přesunul do Chomutova, kde se stal oporou juniorského výběru, který ve finále play-off porazil shodou okolností právě Kometu. Kromě toho se Jan Strmeň v ročníku 2011/2012 poprvé objevil mezi třemi tyčemi seniorského týmu Pirátů, když v rámci 35. kola základní části první ligy odchytal 19. prosince 2011 pět minut na ledě Jihlavy.

O rok později se více objevoval v brance prvoligové Kadani, v létě 2013 se začal připravovat s extraligovým týmem Pirátů a 13. srpna 2013 odchytal proti vídeňským Capitals v rámci European Trophy první kompletní zápas za chomutovské áčko. Piráti tehdy zvítězili 5:4 po prodloužení.

V sezóně 2014/2015 chytal Jan Strmeň první ligu za Piráty i Kadaň tak dobře, že na konci základní části měl nejlepší průměr obdržených gólů (1,51) i nejlepší úspěšnost zákroků (95,17 %) ze všech brankářů. Do play-off sice nezasáhl, ale v posledním kole baráže dostal příležitost v Olomouci. První celý mistrovský zápas odchytal Jan Strmeň za Piráty 24. září 2014 doma proti Třebíči.

Po návratu mezi tuzemskou elitu byl dvojkou za Miroslavem Kopřivou. Extraligový debut si odbyl 27. září 2015 v Olomouci, kde v průběhu utkání vystřídal již zmíněného Kopřivu. Poprvé stál Jan Strmeň mezi třemi tyčemi od začátku extraligového zápasu 9. října 2015 a v domácím derby s Litvínovem hned vychytal výhru 1:0. Střelce nejbližšího extraligového soka Pirátů trápil i v dalších zápasech, ze hry neinkasoval od Vervy celkem 147 minut a 41 vteřin od zmíněného říjnového klání.