Třetí nula v řadě znamená skalp druhých Litoměřic a upevnění prvního místa

Napsal 18.10.2014 Alexandr Stys, Libor Kult
C h o m u t o v - Defenziva Pirátů udržela i v patnáctém kole první ligy nulu, což znamená, že mužstvo neinkasovalo potřetí za sebou a zvládlo bitvu prvního s druhým. Na ledě Litoměřic, které ztrácely před utkáním na vedoucí Piráty jediný bod, se odehrál vyrovnaný boj, jenž Piráti rozhodli dvěma góly v úvodních dvou dějstvích. Skóre otevřel v desáté minutě Marek Hovorka, v závěru prostředního hracího období na něj navázal Bryan McGregor. Miroslav Kopřiva si znovu připsal čisté konto, které drží už 198 minut a 35 vteřin. Svěřenci Břetislava Kopřivy díky tomu zaznamenali třetí vítězství za sebou a tabulku vedou o čtyři body. Ovšem Třebíč má k dispozici ještě pondělní dohrávku v Českých Budějovicích a může se přiblížit na rozdíl jediného bodu.
15.kolo so 18.10.2014
LTM
0:2(0:1, 0:1, 0:0)
Litoměřice
Král – Šulc, Krstev, Míka, Plášil, Špelda, Mikliš, Málek – Bílek, Kalla, Procházka – Doležal, Švagrovský, Novák – Čermák, Volek, Dvořáček – Schwamberger, Antončík, Brandejský
Kopřiva – Drtina, Rutta, Skinner, Rýgl, Mrázek, Šulák – Hovorka, Růžička, D. Květoň – L. Květoň, Gajovský, McGregor – Hřebejk, Račuk, Moore – D. Kaše, Kämpf, O. Kaše – Šagát

Litoměřice
10. Hovorka (Růžička, Drtina), 36. McGregor (Gajovský, Šulák)

7:6
0:0
0:0
25:31
1700

Šlágr patnáctého kola začali lépe domácí a do první šance se dostal Procházka, který však nadvakrát nedokázal překonat brankáře Kopřivu. Litoměřice poté hrály oslabení a mohly jako první inkasovat a kuriózně z hole vlastního hráče. Lukáši Květoňovi nesedla střela z první a tečovaný kotouč z hole Volka málem skončil za brankovou čárou. Po dvojnásobném vyloučení Pirátů hrály Litoměřice skoro minutovou přesilovku pět na tři, domácí však nedokázali svojí výhodu využít ve vedoucí branku.

Naopak v polovině první třetiny otevřel skóre v Kalich Areně hostující celek. Marek Hovorka se po nedorozumění dvou litoměřických hráčů dostal k odraženému kotouči a střelou zápěstím překonal Krále - 0:1. Do dvoubrankového vedení mohl Chomutov poslat opět Hovorka, jeho střelu od modré čáry však zastavila branková konstrukce Královy branky. V následné šanci mohl skórovat Špelda, který se vracel z trestné lavice. Doležal svého spoluhráče našel přesnou přihrávkou, ale litoměřický obránce nedokázal přesně zakončit.

Hra se přelévala z jedné strany na druhou a rychlé utkání bylo bohaté na šance i v dalším průběhu. Piráti šli do dvoubrankového vedení ve 36. minutě zápasu. Bryan McGregor dostal kotouč od Gajovského, odstavil si domácího obránce a bekhendovou kličkou překonal Krále. Ke konci druhé třetiny měly Litoměřice další dvojnásobnou početní výhodu. Zmohly se však na jednu jedinou střelu Míky, kterou Kopřiva betony zlikvidoval. Jejich výhoda skončila faulem vteřinu před druhou přestávkou.

Piráti v zápase skvělé bránili a domácí se těžce dostávali do šancí. Litoměřice zkoušely svého soupeře překvapit i ve vlastním oslabení, ale defenzíva hostů v čele s Kopřivou byla neprostupná. Piráti dokázali dotáhnout utkání do vítězného konce a stali se tak prvním týmem, kterému se letos podařilo dobýt Kalich Arenu.

Daniel Tvrzník (HC Stadion Litoměřice): „Utkání rozhodly přesilovky. Měli jsme možnost hrát dvě dlouhé v poměru pět na tři, ale nedokázali jsme se prosadit. Chomutov hrál výborně a ukázal nám, proč je v tabulce tak vysoko.“

Břetislav Kopřiva (Piráti Chomutov): „Já musím svému týmu poděkovat. Nedělám to moc často, ale tentokrát musím, protože hráči předvedli výborný výkon. Možná i nejlepší v letošní sezoně. Šlo zrovna o první místo a já jsem hráčům řekl, ať tedy ukáží svou kvalitu. Nesmíme mít ale nosy nahoře. První minuty zápasu patřily domácím. Kdyby vstřelili branku, mohlo utkání vypadat jinak. Hráli jsme výborně ve středním pásmu a ubránili jsme dvě dlouhé přesilovky pět ku třem. Toto asi rozhodlo a také náš pohyb na ledě. Celé utkání tým dobře bruslil. Máme ale také velké problémy se sestavou. Do týmu se vrátili dva hráči a bylo to znát. Ale znovu opakuji, utkání mohlo dopadnou i jinak. Jsem rád, že jsme to takto zvládli a mužstvo ukázalo dobrou morálku. Litoměřice byly dobře připraveným týmem. Utkání sice prohrály, ale jejich hráči také ukázali velké úsilí. Je vidět, že výsledky Litoměřic nejsou náhodné, to určitě ne.“