A pak že pátek 13. nosí smůlu, mladí Piráti rozstříleli Olomouc na jejím ledě 10:2

Napsal 13.01.2012 Pavel Kadeřábek
C h o m u t o v - V první třetině bylo na ledě jen jedno mužstvo. Piráti rozebírali domácí Moru v každé situaci, proto ji zaslouženě vyhráli 5:0. Ve druhé třetině přidali Piráti další 3 branky, domácí se prosadili jen jednou. Ve třetí třetině se Piráti dočkali i populární desítky a vezou si z Hané zasloužené tři body.
29.kolo pá 13.1.2012
OLO
2:10(0:5, 1:3, 1:2)
Olomouc
Lukáš (8. až 40. Dusík) – Škůrek, Schejbal, Číp, Brandýs D., Hes J., Haas, Novotný, Šaur, Jergl J., Voznica, Brada, Peštuka, Brančík, Vondra, Dufek, Miczek, Lehečka, Machala, Heža O., Sedlář.
Strmeň (Slezák) – Kolář, Pozděna, Korim, Čížek, Bartejs, Hanták, Hejcman, Komma, Klouček, Deveri, Ondráček, Dobrovolný, Račuk, Pesjak, Lehnert, Novák J., Novák L., Škorik, Tejnor, Hrabák.

Olomouc
34. Číp (Lehečka), 47. Sedlář (Schejbal, Haas)
1. Škorík (Hanták, Korím), 6. Pesjak (Ondráček), 8. J. Novák (Račuk, L. Novák), 11. Račuk (J. Novák), 20. Račuk (L. Novák, Bartejs), 25. Hrabák (Deveri), 38. Deveri (Bartejs, Hrabák), 39. J. Novák (L. Novák, Čížek), 41. Pozděna (Korím, Klouček), 60. Hrabák (Ondráček, Deveri)

Heža (OLO) 5 minut + osobní trest do konce utkání

Chomutov odehrál úvodní dějství ve velkém stylu, Olomouc se vůbec nezmohla na odpor. Po prvních jedenácti minutách prohrávala Mora již o čtyři góly, postupně se trefili Stanislav Škorik, Miha Pesjak, Jakub Novák, Marek Račuk. Poslední jmenovaný přidal těsně před první sirénou svou druhou branku, když se v oslabení prosadil střelou pod břevno.

Podobně špatně vkročili Kohouti i do prostřední dvacetiminutovky, když v další početní výhodě znovu místo nich skóroval soupeř. Radek Hrabák vystihl domácí rozehrávku, a poté v nájezdu překonal Dusíka.

Mora se mohla radovat z gólu až těsně po polovině klání, kdy zamířil přesně do černého Radek Číp. Jenže hosté odpověděli dalšími dvěma brankami v pětiminutové přesilovce. Nejdříve překonal olomouckého strážce svatyně Danko Deveri, po něm rozvlnil síť v domácí brance Lukáš Novák.

Špatné vstupy do třetin tohoto utkání potvrdili Hanáci i v poslední části, kdy Lukáš, který se vrátil zpět do klece, inkasoval ani ne po minutě hry. Tentokrát ho dokázal propálit Ondřej Pozděna.

Kohouti korigovali o několik minut později, nahození Schejbala usměrnil Marek Sedlář za Strmeňova záda. Poslední slovo si však v závěru vzal Radek Hrabák, který zaokrouhlil počet gólů hostujícího mužstva na deset.

Olomouc si tedy po sérii výher připsala velmi nepříjemnou porážku 2:10, Chomutov si naopak po domácí prohře se Spartou vystřílel jednoduchou výhru.

Kamil Přecechtěl (HC Olomouc): Rozhodla samozřejmě první třetina. Pokud totiž prohráváte po několik minutách o čtyři góly, tak se to pak už jen velmi těžko dohání. Nám se to sice v této sezóně jednou povedlo, ale to byla spíše shoda náhod a štěstí. Poté jsme sice inkasovali další branky, ale rozhodující byl určitě vstup do zápasu.

Jaroslav Beck (Piráti Chomutov): Tohle utkání je těžké hodnotit. Pro nás je to samozřejmě příjemná výhra. Základ jsme položili v první třetině, která nám vyšla perfektně. Skvěle jsme bruslili, dařilo se nám v koncovce. Olomouc určitě zápas nevypustila, snažila se až do konce. Nám však utkání prostě sedlo, což už tak někdy v hokeji bývá.