Ml. Dorost - reportáž

Ani druhý domácí zápas mladším dorostencům nevyšel, v derby podlehli Litvínovu

Napsal 08.09.2016 Marcel Holl
C h o m u t o v - V rámci třetího kola ELIOD extraligy mladšího dorostu hostili Piráti na vlastním ledě Litvínov. Po brzkém vedení ale přišlo rychlé vystřízlivění a iniciativu přebral soupeř. V zápase ve kterém se protočili všichni čtyři brankáři vyhráli Litvínovští, jenž tak ukončili nezdary v derby. Pirátům tak nevyšel ani druhý domácí duel v novém ročníku.
3.kolo čt 8.9.2016
3:7(2:2, 1:2, 0:3)
LIT
Dobeš (od 32. Svoboda) – Petrásek, Vaněk, Ferbas, Matějka, Birhanzl, Herles, Krchňák, Kastner, Psar – Zahrádka, Harkabus, Šafránek, Mežnar, Hofrichter, Benda, Koláček, Gut, Vrhel.
Litvínov
Kmínek (od 9. Prokeš) – Jonák, Baláž, Kitzberger, Miškovič, Najman, Žítek – Jindra, Limanovský, Stehlík, Berka, Jouza, Beran, Kysela, Šarlinger, Myšák.

1. Mežnar (Psár, Harkabus), 9. Šafránek (Vaněk), 36. Hofrichter (Krchňák)
Litvínov
6. Jouza (Myšák), 7. Jouza (Jindra, Myšák), 29. Stehlík (Berka, Kysela), 32. Myšák (Jouza), 48. Myšák (Jouza, Beran), 53. Jouza (Jindra), 54. Berka (Najman)

5:2
0:2
0:0
21:44
Hlinka - Votrubec, Sedlák

Pirátům se vydařil vstup do utkání na výbornou. Již po devíti sekundách rozsvítil červené světlo za Kmínkem Eric Mežnar, jenž po chybě hostujícího brankáře dokázal dostat puk do opuštěné klece - 1:0. Vedení Chomutovským vydrželo pouze do začátku šesté minuty. Po zmatcích domácích obránců se dostala ke kotouči dvojice Myšák s Danielem Jouzou, jenž střelou z hranice kruhu trefil místečko u lapačky Dobeše - 1:1.

O minutu později dokázal Litvínov využít nabídnutou početní výhodu. Druhou trefu v krátkém sledu si na své konto připsal Daniel Jouza - 1:2. Na konci deváté minuty dokázal vyrovnat a vyhnat Kmínka z klece Jan Šafránek - 2:2. Další větší šance nabídla poslední dvouminutovka úvodního dějství. Nejprve se po Psárově střele dostal k dorážce chomutovský Benda, jenž ale nedokázal trefit poloodkrytou klec Prokeše. V samotném závěru zavřeli Litvínovští Piráty v pásmu a orazítkovali všechny tyče Dobešovi klece.

Ve druhé třetině se domácímu celku příliš nedařilo, z čehož pramenily branky Litvínova v polovině zápasu. Nejprve Berka nahrál Lukáši Stehlíkovi, jenž už neměl problém poslat kotouč do odkryté pirátské branky - 2:3. V dvaatřicáté minutě podruhé zužitkovali Litvínovští početní výhodu zásluhou Jana Myšáka - 2:4.

Tato situace se stala konečnou pro brankáře Jakuba Dobeše, který poprvé v ročníku pustil do branky svého kolegu Dominika Svobodu. Jiskričku naděje vykřesal v šestatřicáté minutě Michael Hofrichter, jenž převzal přihrávku od Krchňáka u útočné čáry a rychlou střelou zápěstím na vzdálenější tyč překonal Prokeše - 3:4.

V osmačtyřicáté minutě předvedl litvínovský soubor velmi povedenou hokejovou akci, na jejímž konci stál Jan Myšák, který již neměl problém poslat kotouč za bezmocného Svobodu - 3:5. Definitivní gólovou tečku za třetím kolem dala 52. a 53. minuta. Po střele Jindry vypadl kotouč Svobodovi a jako první se k němu dostal Daniel Jouza -3:6. O minutu později vymetl pavučinky ve Svobodvě brance Marek Berka - 3:7.

Piráti tak nezvládli ani druhý domácí zápas v novém ročníku a v prvním derby sezóny podlehli na vlastním ledě Litvínovu 3:7.

Michal Jäger (Piráti Chomutov): „Začali jsme šťastným gólem v deváté vteřině. Zápas se tedy pro nás začal vyvíjet hodně dobře. Následně jsme udělali dvě hrubé chyby a museli jsme dotahovat výsledek. Do konce první třetiny jsme dali gól na 2:2. První třetina byla celkově vyrovnaná. Ve druhé třetině byl ale soupeř jasně lepší. My jsme se v podstatě nedostali z pásma a soupeř nám odskočil na 2:4. Měli jsme štěstí, že jsme dali náhodný gól na 3:4. Mysleli jsme si, že momentem zápasu byla ubráněná přesilovka na konci druhé třetiny. Ve třetí třetině jsme po další hloupé chybě dostali gól na 3:5 a to nás položilo. Soupeř nám poté odskočil až na 3:7 a bylo po zápase. Nás trenéry strašně zklamal výkon druhoročáků, kteří by ten tým měli táhnout, bohužel jsme dostali góly po jejich chybách, což je špatně a musíme na tom do příště zapracovat.“

Radim Skuhrovec (HC Litvínov): „Vstup do zápasu se nám moc nepodařil. Díky obrovské vůli, obětavosti a touze po vítězství se nám to nakonec povedlo. Jsem rád, že se nám po dvou nevydařených utkáních povedlo. Síla v našem týmu je, ale jsou to ještě kluci a musí se spoustu věcí učit. My jsme samozřejmě rádi, že se nám podařilo zvítězit, ale teď se budeme připravovat na další a další utkání co nás čekají.“