Ani juniorům vstup do sezóny nevyšel, doma podlehli Plzni

Napsala 02.09.2016 Kateřina Kundertová
C h o m u t o v - Junioři v první kole DHL extraligy hostili v domácím prostředí Plzeň, se kterou padli stejně jako dvakrát v minulé sezóně. Piráti vstoupili do utkání dobře, ve čtvrté minutě se ujali vedení díky trefě Toma Poláka. Jenže v dalším průběhu zápasu už mířili přesně jen hostující Západočeši, kteří si nakonec odvezli vítězství.
1.kolo pá 2.9.2016
1:5(1:0, 0:2, 0:3)
PLZ
Pavlát – Hlaváček, Kopic, Gröger, D. Novák, Lidák, M. Smutný, T. Běhula – Polák, Niňaj, Kulich, Részegh, Josef Rindoš, Chlán, Hřebíček, J. Svoboda, D. Šilar, Wágner, Adámek
Plzeň
Zeman – Kvasnička, Kaňák, Sysel, A. Novák, Krystl, Pokorný – Stráský, Hanzlík, Kučera, Vavřička, Chalupa, Kodýtek, Kokoška, Vracovský, Roubal, Suchý, Rubner

4. Polák (M. Smutný, Hlaváček)
Plzeň
27. Stráský, 35. Rubner (Kodýtek, Kaňák), 49. Kvasnička (Suchý, Kodýtek), 52. Vavřička (Chalupa), 59. Kokoška (Pokorný, Sysel)

6:2
0:1
0:0
21:33
150
Hlinka, Petružálek – Rozlílek, Toman

Piráti šli v utkání rychle do vedení. Již na konci čtvrté minuty Tom Polák využil chyby v plzeňské obraně, projel pásmo a bekhendovým blafákem otevřel skóre – 1:0. Téměř v polovině třetiny byl blízko vyrovnání Petr Kodýtek, jenž po přihrávce Filipa Suchého zpoza brány rozezvučel tyč za Dominikem Pavlátem. Krátce poté se v dobré šanci ocitl Martin Hřebíček, ale radost mu zkazil Adam Zeman, který se stihl včas vrátit do brankoviště.

V patnácté minutě zvonila tyč za domácím brankařem podruhé. Tentokrát ji nastřelil z ostrého úhlu Tomáš Vracovský. Do konce třetiny Dominik Pavlát polapil pokusy Marka Rubnera, Matěje Chlupy a Tomáše Vracovského. Do kabin po první periodě odcházeli šťastnější domácí.

Do prostředního dějství lépe vstoupili hosté. Již ve dvaadvacáté minutě se ocitl před bránou úplně osamocený Filip Suchý. O dvě minuty později byl znovu v akci vítěz kanadského bodování z loňského ročníku, když měl dobrou pozici v levém kruhu. V 27. minutě Plzeň vyrovnala. Jiří Stráský projel obranou, otočil se mezi kruhy a vymetl šibenici chomutovské klece – 1:1.

V polovině zápasu zápasu Jan Svoboda přihrál v přečíslení dva na jednoho Petru Chlánovi, který ale sám před brankářem neuspěl. O pár okamžiků později měl na holi gól Josef Rindoš, který nepřekonal ležícího Adama Zemana. Ve 35. minutě si indiáni vzali vedení, zařídil ho Marek Rubner střelou z mezikruží – 1:2. Vedení už si Plzeň do konce třetiny pohlídala.

V počátku posledního dějství mohl vyrovnat Jan Svoboda, který se přes obránce natlačil před bránu, ale tu z blízkosti vysoko přestřelil. Krátce poté byl v dobré pozici mezi kruhy Marek Roubal, z osy však netrefil bránu. Ve 49. minutě David Kvasnička dostal od modré křižnou přihrávku na levou stranu, popojel blíže k brance a z kruhu trefil vzdálenější šibenici – 1:3. V polovině třetiny potom Tomáš Vracovský po výborné přihrávce nastřelil tyč.

V čase 52:00 Jakub Vavřička dostal přihrávku zpoza brány a vymetl horní roh – 1:4. Poslední rána přišla v 59. minutě, kdy Dominik Pavlát vyrazil střelu Jakuba Pokorného pouze před sebe, odkud nezaváhal Filip Kokoška a uzavřel stav zápasu na konečných – 1:5.

Robert Kaše (Piráti Chomutov): „Plzeň hrála od první minuty s větší chutí. I když jsme dali první gól, vůbec jsme se nedostali do tempa. Nedařilo se nám hrát, co jsme chtěli, protože jsme neměli vůbec žádný pohyb. Chyběla nám i chuť, což nás trápí celou dobu, kdy jedeme v sinusoidách. Myslím, že od vyrovnání to byl jednoznačný zápas a Plzeň nás přehrála. Jela si to svoje a my jen koukali. Takovým způsobem, jaký jsme předvedli, se hokej v dnešní době hrát nedá.“

David Bruk (HC Plzeň 1929): „Jsme rádi, že jsme vyhráli první venkovní zápas. V první třetině byl podle mého Chomutov lepší. Nebylo to jen tím, že dal gól, ale měl i víc ze hry. Od druhé třetiny jsme měli víc ze hry a proměnili jsme i šance.“