Ani napodruhé Piráti Kometu neporazili a z Brna jedou bez bodů po prohře 1:3

Napsal 21.10.2012 Roman Zajíček, Pavel Kadeřábek
C h o m u t o v - Druhou čtvrtinu Tipsport extraligy ledního hokeje zajížděli chomutovští Piráti otevřít na led brněnské Komety. Měli jí co vracet, neboť v prvním utkání na domácím ledě jí přenechali všechny body. V první třetině šli domácí brzy do dvoubrankového vedení, Piráti ale odpověděli snížením na rozdíl jedné branky. I úvod druhé třetiny vyšel lepe domácím, kteří zvýšili svůj náskok na dvě branky. Ve třetí třetině se již nic nestalo a tak Kometa své vedení uhájila
14.kolo ne 21.10.2012
KOM
3:1(2:1, 1:0, 0:0)
Kometa
Trvaj (Falter) - Žižka, Kováčik, Valach, Malec, Bičánek (C), Švrček, Milan Hruška, Valábik - Zohorna, Čermák, Dlouhý - Jakub Svoboda, Divíšek, Jan Hruška - Holec, Petrovický, Erat - Hořava, Dočekal, Koreis.
Řehoř(Hanuljak) – Jurčina, Pulpán, Bartejs, Rýgl, Mrázek, Palin, Lučka – Frolík, Kraft (C), Hřebejk – Jíra, Polák, Důras – Hruška D., Zálešák, Hrabák – Lušňák, Sikora, Hromas

Kometa
Dlouhý (Zohorna), 7. Holec (Erat, Hruška M.), 23. Zohorna (Kováčik, Dlouhý)
9. Pulpán (Frolík)

7:9
1:1
0:0
32:34
7200

Hned od začátku sledovala vyprodaná KAJOT ARENA pohledný hokej, kterému nechybělo velké nasazení a tempo. Piráti možná trošku přepálili svou namotivovanost a hned ve druhé minutě duelu šel za katr Zálešák. Brňanům se přesilovka ze začátku příliš nevedla, ale na samotném konci přesto překonala Milana Řehoře. Zohorna potáhl kotouč, projel se za chomutovskou bránou a přihrál mezi kruhy na Radka Dlouhého. Ten nejprve trefil vyjetého Řehoře, ale v následném reparátu už dokázal zamířit do černého – 1:0.

Uběhly čtyři minuty a skóre se muselo znovu měnit. Hosté chybovali v rozehrávce a Brňané dokázali nekompromisně trestat. Erat našel skvělou přihrávkou Miroslava Holce a ten si už věděl rady. Střelou po ledě a mezi betony propálil Milana Řehoře – 2:0.

Chomutov se dostával do tempa hodně pozvolna, přesto dokázal snížit. Pomohlo mu k tomu časté brněnské oslabení. Frolík nejprve z prostoru před bránou nepropálil Trvaje, ale od betonů brněnského brankáře se kotouč dostal k Lukáši Pulpánovi jenž zametl touš do prázdné brány – 2:1. Piráti mohli i vyrovnat. David Hruška udělal vítr před Trvajem a ten měl hodně co dělat, aby neinkasoval podruhé. Nenudil se ani Řehoř, po střele Čermáka se musel hodně natahovat, aby kotouč nezapadl do jeho sítě. V závěru třetiny ještě ohrozil Řehoře domácí Holec, ale bekhendem nedokázal zvednou kotouč pod padajícím chomutovským strážcem brány.

Pokud měla první třetina velice slušné tempo, ta druhá se hodně kouskovala a logicky uklidnila. Už nebylo k vidění tolik šancí a důvod byl jasný. Rychlý brněnský gól, o který se postaral Hynek Zohorna. Pochvalu zaslouží slovenský obránce Kováčik, který se natlačil před bránu a sám chtěl zakončit. Odražený puk pak dopravil do chomutovské klece zmíněný střelec Brňanů. Od té doby se Kometa soustředila na bránění a nikam se zbytečně netlačila.

Byla však stále lepším týmem, obránce Milan Hruška mohl přidat čtvrtou branku, ale střelou od modré orazítkoval břevno Řehořovy brány. Chomutov se dostával do nějakých příležitostí jen občas, za zaznamenání stojí šance Sikory, ale brněnský gólman Trvaj po zbytek zápasu zatáhl ve svém prostoru rolety. Druhá třetina tak skončila výsledkem 3:1.

Taktická bitva pokračovala i ve třetí třetině. Mohlo se zdát, že se Brňané šetří na úterní zápas s Kladnem, ale skutečně perfektně bránili, zavřeli svou modrou a Chomutov do výrazných šancí nepouštěli. Aktivitou sice hýřil Michael Frolík, jenž byl zvolen i hvězdou zápasu, ale Trvaj ho pokaždé dokázal vychytat. V poslední periodě chytal zcela jistě i Řehoř, jenž zlikvidoval dobrý pokus Jakuba Svobody.

Utkání se před vyprodanou halou dohrávalo v naprostém klidu a pohodě, Chomutov se nemohl dostat do závěrečného náporu. A aby s výsledkem mohl ještě něco udělat, k tomu by potřeboval lepší pohyb, což na tiskovce přiznal i hostující kouč. Brňané tak dokráčeli ke třem bodům.

Lubomír Oslizlo: Utkání jsme zvládli dobře, povedla se nám první třetina. Sice jsme v ní inkasovali, ale nakonec jsme zápas díky třetí Zohornově brance dohráli v klidu a dotáhli jsme duel do vítězného konce. Soupeř byl velice nepříjemný, hrozil často z protiútoků, ale naše obrana hrála dobře a tři body jsme si pohlídali.

Mikuláš Antoník: Neměli jsme dobrý vstup do utkání. Sice jsme dokázali velice rychle snížit na 2:1, ale po zbytek duelu nám chyběl pohyb. Kometa hrála velice dobře, byla důrazná v osobních soubojích, byla silná na puku a zaslouženě vyhrála. Dnes nám chyběl Kostúr s Dudou, oba mají jen drobné zranění, brzo se vrátí do utkání.