Ml. Dorost - reportáž

ČF2: Hotovo! Piráti zvítězili na Spartě a postupují

Napsal 20.03.2018 David Panuška
C h o m u t o v - Po zvládnutém prvním čtvrtfinále play-off ELIOD extraligy mladšího dorostu se mladí Piráti vydali s vidinou ukončit sérii do Prahy. A opět začali skvěle, stejně jako v prvním utkání svěřenci koučů Pastyříka a Petrovky vedli v první minutě 1:0. Do konce třetiny přidali Piráti ještě jednu branku, v polovině utkání vedli již 3:0 a byli hodně blízko. Čtvrtá branka jednoznačně rozhodla o tom, že do semifinále play-off postoupí hosté, nic na tom nezměnila ani korigující trefa Marka Bláhy dvě minuty před koncem, která pokazila čisté konto skvělému Oliveru Šatnému.
ČF2 út 20.3.2018
SPA
1:4(0:2, 0:1, 1:1)
Sparta
Sluka (27. Krbeček) – Zemchenkov, Bláha, Hamara, Ducháč, Guryevskiy, Adam – Kubánek, Adamec, Krupička, Potůček, Broš, Slavíček, Vitouch, Tomek, Theimer, Kuracina.
Šatný – Němec, Petrásek, Holec, Pöschl, Vaněk, Martínek, Klika – Spudich, Príhoda, Kulich, Svoboda, Prokeš, Čech, Koláček, Štefančík, Holka, Gut, Vrhel.

Sparta
58. Bláha (Zemchenkov)
1. Štefančík (Koláček, Gut), 9. Vrhel (Prokeš), 27. Koláček (Holka), 44. Vrhel (Prokeš)

5:4
0:0
0:0
33:19
71
Horáček – Flegl, Polonyi.

Chomutov měl po nedělní výhře nakročeno do semifinále a chtěl sérii se Spartou ukončit už v úterý v Malé hale – to bylo jasné už od prvních sekund utkání, kdy se po rychlé akci prosadil Marcel Štefančík a poslal Piráty do vedení. Sparťany inkasovaný gól evidentně zaskočil, jelikož se v následujících minutách nemohli vůbec dostat do hry a prim na ledě hráli hokejisté Chomutova. Opařenosti domácích pak v půlce dějství využil Stanislav Vrhel a poslal tak hosty do dvoubrankového trháku. Dále se už skóre neměnilo a do první pauzy se tak šlo za stavu 0:2.

Pražané do druhé části vstoupili aktivně a snažili se co nejdříve náskok svého soupeře smazat. Na Šatného branku posílali jeden kotouč za druhým, hostující brankář si ale se všemi pokusy poradil a z dalšího vstřeleného gólu se tak v sedmadvacáté minutě po ráně Josefa Koláčka od modré čáry radovali Piráti. V následujícím průběhu periody pak byla k vidění vyrovnaná hra, která ale další zásahy nepřinesla.

Naděje Sparty na vyrovnání série se definitivně rozplynuly ve čtyřiačtyřicáté minutě, kdy se prosadil Stanislav Vrhel a na světelné tabuli v Malé hale tak svítil stav 4:0 pro Chomutov. Domácí měli po většinu dějství na ledě jasnou převahu a snažili se vstřelit aspoň kontaktní gól, ke kterému se nakonec dopracovali díky střele Marka Bláhy v čase 57:51. Velký obrat se ale nekonal – na více branek se už domácí nezmohli a Severočeši tak po vítězství 4:1 slavili v Praze postup do semifinále letošního ročníku extraligy mladšího dorostu.