Chomutov doma rozstřílel Olomouc 7:0 a postoupil do finále play off

Napsal 20.03.2008 Jaroslav Poštolka
C h o m u t o v - Semifinálová bitva pokračovala na chomutovském ČEZ stadionu šestým zápasem. V chomutovské sestavě oproti pátému utkání na Hané nastoupili do ofenzivy trio forvardů Mikšovic, Šíp a Kostourek. Domácím vyšel výborně vstup do zápasu a už po 26 vteřinách poslal Krušnohorce do vedení Domin a ještě do konce první dvacetiminutovky si chomutovští hokejisté vypracovali tříbrankové vedení. Chomutovu se povedl ještě lepší nástup do druhého dějství, po 18 sekundách Kostourek střelou mezi betony využil přesilovou hru a v polovině utkání po krásné kombinaci celého útoku zvyšoval Mikšovic už na 5:0 a osudu dnešního zápasu a celé série bylo rozhodnuto. Ve druhé třetině přidali Severočeši další dvě slepené branky a závěrečná třetina se jen dohrávala s povinnosti. Krušnohorci dokonale využili získaný mečbol z Hané a postoupili do finále.
SF6 čt 20.3.2008
7:0(3:0, 4:0, 0:0)
OLO
Horčička (od 41. min. Podolka) - Trefný, Révay, Všetečka, Chatrnúch, Ťupa, Bombic, Kloz, Kolda - Jíra, Domin, Polanský - Mikšovic, Šíp, Boušek - Hašek, Charousek, Jeslínek - Polodna, Kostourek, Tauš
Olomouc
Žigardy (od 15. min. Sedlář, 41. min. Žigardy) - Nedbálek, Švrček, Chmelíř, Štach, Paška, Ondrušek, Kříž, Vyrůbalík, Bartoň - Ministr, Smejkal, Bouz - Brančík, Davídek, Zbořil - Janečka, V. Meidl, Čuřík - Ondráček, Bordowski

Semifinálová série mezi Chomutovem a Olomoucí pokračovala dnes šestým semifinálovým utkáním na ČEZ stadionu a domácí v případě vítězství mohli celou tuto sérii ukončit a po roce se opět probojovat do finále 1. ligy

Domácí do utkání vlétli raketovým způsobem a hned po 26. vteřinách utkání rozvlnili síť za Žigárdyho zády. PETR DOMIN po přihrávce Polanského zblízka prostřelil Žigardyho k levé tyči. 1:0.Tato branka s hosty řádně otřásla a domácí byli rázem na koni a pokračovali v dobývání Žigárdyho branky. Šanci jim k tomu nabídli i sami hosté, když šel v polovině 4. minuty za katr hostující Švrček. Přesilovka se domácím celkem povedla, ale vstřelit branku po šancích Bouška a Bombice nedokázali. V čase 7:56 se po hezké akci Bouška se Šípem dostal puk k DAVIDU VŠETEČKOVI a ten neměl problém usměrnit kotouč do poloprázdné branky hostů. 2:0 V prvních deseti minutách se hosté nemohli vůbec dostat do tempa a nepomohla jim k tomu ani přesilová hra po vyloučení domácího Charouska v polovině 12. minuty. Nejblíže ke vstřelení branky byli naopak domácí a to zásluhou Svršky, který rozehrával zpoza branky tak nešťastně, že si Žigárdy málem srazil kotouč do vlastní branky.Po ubráněné přesilovce zahrozili opět domácí a v čase 14:07 vyhnali z branky olomouckou jedničku třetím gólem za jeho zády. Z otočky před brankou prostřelil Žigardyho mezi betony JAROSLAV HAŠEK po přihrávce Františka Bombice, 3:0.Do branky nastoupil Sedlář a hned po svém příchodu předvedl bravurní zákrok, když v obrovské šanci vychytal domácího Kostourka. V 18. minutě byl vyloučen domácí Hašek za podražení a jelikož s verdiktem sudích nesouhlasil tak vehementně až si za to vyfasoval osobní trest na 10 minut za nesportovní chování. Hostům se však opět nevedlo a když byl za hrubost vyloučen v 19. minutě dnes podruhé hostující Švrček, bylo jasné že 1. třetina skončí tříbrankovým náskokem domácích kteří si v poklidu její závěr pohlídali

Druhá třetina začala dohrávanou přesilovkou domácích a po 18. vteřinách byla využita.Po skvělé nahrávce Domina, prostřelil Sedláře mezi betonyMILAN KOSTOUREK a zvýšil stav utkání na 4:0. O chvilku později se hrálo 4 na 4, Domácí špatně střídali a hostující Čuřík nedovoleně sekal. Obě mužstva se však nikam nehrnula, domácí to neměli zapotřebí a hosté už pomalu začali působit odevzdaným dojmem. V čase 25:15 byl blízko gólu domácí Charousek, ale jeho bekhend skončil jen na levé tyči Sedlářovi branky. Hosté se k útočení dostávali jen velmi zřídka a Horčička se v brance nudil a ojedinělé střely z dálky ho nemohly ohrozit. Domácí dostali výhodu přesilovky ve 28. minutě po vyloučení Meidla a když byl o minutu později vyloučen i Kloz, dostali domácí výhodu dvou mužů v poli na 63 vteřin. Tuto výhodu však nedokázali využít i když k tomu neměli daleko. Bránící trio v čele se Sedlářem však dokázalo odolat všem střelám domácích. V čase 30:51 však už nedokázali zabránit domácím ke vstřelení „bůra“. Po kombinaci celého útoku a vyšachování hostující obrany se trefil za bezmocného Sedláře STANISLAV MIKŠOVIC, když mu na branku nahráli Milan Kostourek s Láďou Bouškem. 5:0. Šanci na zkorigování nepříznivého stavu dostali hosté ve 32. minutě po vyloučení domácího Kloze. V této přesilovce byli už nebezpečnější, ale všechny jejich střelecké pokusy zlikvidoval spolehlivý Horčička. Po návratu Koze byl ihned poslán za katr další domácí hráč, tentokrát Polanský za podražení a hosté tak pokračovali v početní výhodě. Ani tuto výhodu však nedokázali proměnit a tak udeřilo opět na straně domácích. Na začátku 37. minuty to byli domácí, kteří si zahráli přesilovku po vyloučení Kříže za hákování a tuto výhodu dokázali dnes už po druhé zužitkovat. V čase 36:27 si JAROSLAV HAŠEK nabruslil od levého hrazení až před branku, položil si Sedláře na záda a bekhendem si ho dokonale vychutnal ránou pod víko 6:0. Když o chvilku později využili domácí přečíslení 3 na 1 dokonalou souhrou, která vyústila po nahrávce Domina brankou TOMÁŠE POLANSKÉHO mezi Sedlářovi betony, byl osud hostujícího mužstva dokonale zpečetěn. 7:0

Třetí třetina začala změnou v obou brankách. Do domácí se postavil Podolka a nechal odpočívat dnes 100% Luboše Horčičku a do hostující branky se vrátil Žigárdy. Tato část utkání byla do značné míry poznamenaná tím, že utkání bylo rozhodnuté. Domácí se nikam zbytečně nehrnuli, chtěli utkání v poklidu a hlavně bez zranění dohrát a hosté začínali působit s blížícím se koncem 60. minuty stále více odevzdanějším dojmem. Nelze hostů upřít snahu o vstřelení alespoň čestného gólu, ale to by však museli stejný názor s nimi sdílet i domácí, což pochopitelně nechtěli připustit. Docházelo i k celkem komickým situacím, jako například když srážku dvou hostujících hráčů odnesl 2. minutovým trestem domácí Ťupa. Trocha vzruchu přinesla až vzájemná šarvátka v 56. minutě domácího Všetečky a hostujícího Meidla, kterou rozhodčí odměnili trestem pro oba jmenované a jelikož Meidl projevil větší chuť a aktivitu, dostal za to navíc další 2 minuty. Na začátku 57. minuty předvedl hezkou akci domácí Trefný, když se dokázal sám prokličkovat až před Žigárdyho, ale překonat už ho nedokázal. Za obrovského skandování domácího stadionu se utkání v poklidu dohrálo a i když se diváci vyvolávané desítky dnes nedočkali, odcházeli z dnešního utkání naprosto spokojeni.

Martin Pešout (Chomutov): "Tak dneska to byl koncert. Musím hráčům poděkovat, samozřejmě i našim fanouškům, protože dneska tu byla perfektní atmosféra. Klíčové pro celou sérii bylo to, že jsme dokázali vyhrát v Olomouci, tam se to zlomilo. Dneska jsme byli ve všem lepší, nebylo pochyb o tom, že zápas zvládneme.

Petr Fiala (HC Olomouc): "Musíme pogratulovat soupeři. Dnešní vítězství bylo zcela zasloužené, domácí předvedli velkou sílu. My jsme letos udělali obrovský kus práce a kluci mají motivaci na další sezónu."