Chomutov na úvod dobyl vyprodané Rondo a vede v semifinálové sérii 1:0

Napsal 26.02.2009 David Matula
C h o m u t o v - První semifinále dnes odehráli hráči Chomutova na horkém brněnském ledě. Do utkání vstoupili výborně a již po 75 vteřinách hry tečoval nahození Haška Mikšovic a chomutovští tak šli do vedení. V první třetině potom měli přeci jen více ze hry svěřenci Martina Pešouta, ale pokusy Balázse a Charouska skončily na Hylákovi. Do druhé třetiny vstoupili domácí aktivněji a díky několika početním výhodám se dostali do tlaku, ale výborně chytající Hanuljak byl pozorný. Ve dvojnásobné početní výhodě však přeci jen Kometa srovnala, trefil se Koma. Ve třetí třetině se hrál oboustranně vyrovnaný hokej a skóre se neměnilo. Zřejmě v největší šanci zklamal domácí Klimt. Utkání dospělo do prodloužení a v jeho 65 minutě dostal dvě minuty domácí střelec Koma a Chomutov trestal. Pulpánovu střelu vytěsnil Hylák jen ke Skořepovi, který rozhodl o osudu utkání. Chomutov tak vede v sérii 0:1.