Chomutov ovládl šlágr a stává se novým lídrem první ligy!

Napsal 28.10.2006 Martin Bocian, Tomáš Horáček
C h o m u t o v – Šlágr kola, zápas prvního s druhým mužstvem prvoligové tabulky. Takový program měli chomutovští diváci na sobotní odpoledne. V 15. kole totiž domácí KLH přivítal vedoucí HC VČE Hradec Králové. O motivace měli Severočeši postaráno, jelikož v případě vítězství by se právě oni posunuli na vedoucí příčku. Za tímto cílem šli pevnými kroky už od úvodních minut zápasu a postupně se díky trefám Charouska a Bombice dostali do vedení 2:0. Hrálo se ve strhujícím tempu a diváci si rozhodně přišli na své. V závěru ještě v pětiminutové přesilovce přidali gólové pojistky Jíra a Boušek a Chomutov se tak po vítězství 4:0 vyhoupl do čela prvoligové tabulky.
15. so 28.10.2006
4:0(2:0, 0:0, 2:0)
HKR
Horčička - Bombic, Szakal, Trefný, Révay, Černý, Řezníček, Klaus - Boušek, Šíp, Polodna - Jíra, Kostourek, Charousek - Gellner, Mezera, Malát - Tauš, Heinisch, Soukup.
Hr.Králové
Hylák - Toužimský, Mocek, Pazdera, Hendrich, Burian, Koma, Daňo - Fišer, Fořt, Roubík - Diviš, Domin, Koudelka - Vondráček, Haluza, Šeda - Suchý, Volráb, Starý - Šebek

S úvodním hvizdem hlavního rozhodčího nebylo pochyb o tom, že proti sobě nastoupila mužstva z čela prvoligové tabulky. Oba týmy nasadily velmi vysoké tempo a v prvních minutách si o něco více aktivnější hosté vytvořili několik slibných šancí. Tu největší spálil Fořt. Chomutovští postupně přebírali režii úvodní třetiny a několikrát zatopily před hradeckou svatyní. Nejvíce se zřejmě zapotil gólman hostí při střele Gellnera, když jeho samostatný únik zneškodnil pohotovým zákrokem. Pak ovšem přišla 10. minuta a s ní rostoucí tlak modrobílých barev, Jiří Charousek vybojoval v rohu kotouč a nadvakrát překonal ležícího Hyláka, 1:0.

Do největších příležitostí ke vstřelení vyrovnávací branky se dostávali hosté v přesilových hrách, ale pozorná obrana domácích v čele s vynikajícím Horčičkou byla proti. Domácí Gellner zase nevyužil svou druhou šanci v minutě třinácté. O pět minut později však chomutovská radost propukla podruhé – rychlými přihrávkami v přesilové hře se před Františkem Bombicem odkryla polovina branky a litvínovská posila již věděla, co s pukem, 2:0.

Hostům se nedala upřít velká snaha o kontaktní gól, ale ta na domácího brankáře nestačila, do šaten se šlo za stavu 2:0.

.

I ve druhém dějství byl vidět oboustranně krásný rychlý a kombinační hokej se spoustou šancí. Diváky musel místy bolet krk ze stálého přelévání hry. Hradečtí stříleli z každé pozice, tu největší měl zřejmě Haluza, jenž zazvonil na břevno domácí svatyně. Chomutov se i přes vedení stále hnal do útoku a mnohdy zbytečně nechával hostující hráče uhánět do přečíslení, ani jedno z nich hosté nedokázali využít.

Do slibné šance se dostal čtyři minuty před koncem třetiny Boušek, ale na výborného gólmana Hradce rovněž nevyzrál, stejně jako Jíra s Polodnou – Alexandr Hylák tak stále držel červenožluté barvy vztyčené.

Do třetí dvacetiminutovky vstoupili Energetici s jasným cílem, vstřelit kontaktní gól a pokusit se o vyrovnání. Přitom k rozsvěcení červeného světla nebyli mnohdy daleko, ale kde nebyla domácí obrana, tam byl vynikající Horčička…nebo konstrukce branky, jako v 50. minutě po střele Mocka.

Východočeši přidali po pěti minutách třetí třetiny rychlost a modrobílý měli častokrát spoustu práce se „zametáním“ puků před domácí bránou. Zoufalí hradečtí útočníci, však recept na vynikajícího Horčičku nenašli a Domin zřejmě neudržel nervy na uzdě a likvidačním zákrokem na Gellnera připravil svůj tým o závěrečný nápor, ale co hůř, domácímu mladíkovi pravděpodobně stopku na další utkání. Hostující hříšník obdržel trest pět minut plus do konce utkání a začala tak početní výhoda Severočechů, která vyvrcholila v 56. minutě gólem Petra Jíry, chomutovský odchovanec se trefil parádně pod víko - 3:0.

Již bezzubí hosté se sice snažili o vstřelení gólu, ale jejich pokusy byli křečovité a hlavně neefektivní. Za to Ladislav Boušek se s ničím nepáral, a zadovkou poslal v 59. minutě přesně mezi Hylákovy betony vzkaz do Hradce Králové, že dnes se z Podkrušnohoří body nepovezou - 4:0.

Luboš Horčička dnes vychytal další nulu.

Dnes diváci viděli oboustranně nádherný a strhující zápas a kdo na ČEZ stadion nepřišel může jen litovat. Hosté byli víc než důstojným soupeřem a po dvě třetiny drželi naděje na zisk bodu, ale šach mat si dali samy neproměňováním vyložených šancí. Domácí předvedli snad jeden z nejhezčích hokejů v této sezóně a zaslouženě vystřídají Energetiky v čele tabulky. Nejlepším hráčem zápasu byli vyhlášeni oba gólmani, tedy domácí Luboš Horčička a hradecký Alexandr Hylák.

Vladimír Petrovka(asistent trenéra KLH Chomutov): “Hráli jsme o první místo, chtěli jsme vyhrát a to se nám povedlo. Jsme spokojení a i když výsledek 4:0 vypadá jednoznačně, tak zápas byl nesmírně vyrovnaný. První třetina byla z našeho pohledu hodně kvalitní, dali jsme dvě branky a mohli klidně přidat i další. Od druhé třetiny jsme se místy dostali pod tlak a tam se ukázal náš dnešní nejlepší hráč Luboš Horčička, který chytal fantasticky. V závěrečném třetině jsme už spíše hlídali výsledek a v početní výhodě přidali uklidňující dvě branky. Kluci do toho dali dneska všechno a to vítězství je zasloužený.“

Vladimír Jeřábek(hlavní trenér HC VČE Hradec Králové): „Chomutov byl dnes důraznější v zakončení, šel v první třetině do dvoubrankového vedení. Když chceme tady vyhrávat, nemůžeme si dovolit nedat tolik šancí. Chtělo to z naší strany dát jen jeden kontaktní gól a to jsme nezvládli. Za druhou a třetí třetinu jsme měli dostatek šancí, ze kterých jsme mohli vyrovnat. Bohužel naše střelecká potence je momentálně žalostná..