Chomutov po dvou zápasech bez vstřeleného gólu

Napsal 23.02.2006 Pavel Petr, Martin Bocian
C h o m u t o v - Přesně 24 hodin po úvodním utkání nastoupili chomutovští hokejisté na ledě Mladé Boleslavi k odvetě. Ani tentokrát se diváci přílišného množství branek nedočkali. Vlastně viděli pouze jednu, čekali na ni více než 50 minut. Pak Tomáš Nouza využil ve vlastním oslabení zaváhání brankáře Horčičky a poslal domácí do vedení. Hokejisté KLH už přes veškerou snahu na výsledku nic nezměnili. Ani podruhé nedokázali vsítit branku a prohrávají 2:0 na zápasy. O víkendu se celá série přesune na sever Čech. Hrát se bude v sobotu a v neděli a začátek je naplánován na tradičních 17:30. Připraven samozřejmě bude i podrobný ONLINE přenos.
ČF2 čt 23.2.2006
MBL
1:0(0:0, 0:0, 1:0)
Ml.Boleslav
Mařík – Vyhlídal, Jindra, Sláma, Všetečka, Výborný, Řezníček, Chatrnúch – Jeslínek, Fadrný, Kadlec – Nouza, Krátoška, Havelka – Kocák, Hradecký, Beck – Nedorost, Gengel, Havelka – M. Krupka
Horčička – Martínek, Kasík, Nosek, Polodna, Révay, Trefný – Boušek, Šíp, Charousek – Jíra, Koláček, Kostourek – Stavenský, Mikšovic, Kajer – Pražák, Šulc, Malát

Pouhá tisícovka diváků viděla dramatickou bitvu, jedenadvacet dvouminutových trestů, v jednom případě vyloučení do konce zápasu a jediný gól po hrubé chybě chomutovského gólmana Horčičky dokonce při přesilovce hostujícího týmu v 51. minutě druhého utkání čtvrtfinále play-off. To jeho protějšek Mařík také ve druhém duelu čtvrtfinále potvrdil skvělou formu a vychytal znovu čisté konto.

V boleslavské sestavě přitom kvůli poranění kolene chyběli obránce Kolda a útočník Pospíšil, v chomutovském dresu se oproti úvodnímu zápasu objevil na soupisce Polodna. Od úvodní minuty se znovu bojovalo o každý metr ledové plochy. Navíc bylo jasné, že se vinou přísnějšího metru rozhodčích příliš často v plném počtu hrát nebude. Právě přesilové hry ale nepatřily během čtvrtečního duelu k herním prvkům, které by pro jedno nebo druhé družstvo byly výhodou. Naopak oba celky si s početní výhodou během šedesáti minut poradit nedokázali. A šance v úvodní třetině? Tu největší přinesla 17. minuta, kdy chomutovský Jíra dokonce ve vlastním oslabení nasměroval kotouč to tyčky Maříkovy branky. Ani domácí nebyli bez šancí. Jenže s odvážným průnikem Jeslínka si Horčička poradil, mezi tyče si cestu nenašla střela Jindry ode modré a ani pokus Nedorosta.

Také v prostřední dvacetiminutovce byli blíže ke gólu Severočeši. Nejprve v přesilovce Šíp bekhendem trefil jen brankovou konstrukci a vzápětí ho napodobil také jeho spoluhráč Jíra. Také on zamířil pouze do tyče. A ještě jedna chomutovská příležitost, která doslova volala po brance. Ve 30. minutě vybídl zpoza branky Charousek ke skórování Šípa, jenže ten ve čtvrtečním večeru neměl přesnou mušku a netrefil naštěstí pro domácí odkrytou svatyni. Ve výčtu boleslavských šancí pro změnu stojí za zmínku Gengelova rána přímo do míst, kde stál Horčička. Zblízka netrefil chomutovskou branku ani M. Krupka.

Také ve třetí třetině byl k vidění tvrdý boj, kdy si oba soupeři nedarovali vůbec nic. A rozhodující okamžik celého zápasu? Ten přišel v 51. minutě. Při vyloučení boleslavského Havelky hráli hosté přesilovku. Puk se ale dostal za chomutovskou branku, kde se jej snažil zachytit a rozehrát gólman Horčička. Jenže neuspěl, o kotouč ho obral Nouza a zasunul do prázdné branky. Po půlminutě hry přišla pro hosty další ztráta. Nervy na uzdě neudržel Stavenský a po protestech nakonec „vyfasoval“ trest do konce utkání. V závěru zápasu si podle očekávání hostující trenéři vybrali oddechový čas a sáhli také k power-play. Navíc na trestnou lavici v čase 58:30 putoval domácí útočník Kocák za hákování a tak Severočeši měli možnost hrát v poli se šesti hráči proti čtyřem domácím bránícím hokejistům. Boleslavští ale závěrečné vteřiny přežili bez újmy. Navíc mohli skórovat do prázdné branky. Hostující obrana ale Kadlecovi nedovolila, aby puk dopravil za brankovou čáru. To však již nemohlo nic změnit na druhé výhře Středočechů ve čtvrtfinálové sérii. Mladá Boleslav se tak ujala vedení 2:0 na zápasy. V sobotu a v neděli série pokračuje v Chomutově.

Petr Haken (BK Mladá Boleslav): „Jsem strašně rád, že se nám obě domácí utkání podařilo zvládnout tak dobře, že jsme vlastně ani neinkasovali branku. Musím poděkovat všem hráčům, kteří na ledě byli. Počínaje brankářem, který chytal výborně, až po posledního hráče, který se na ledě objevil. Byl to, myslím si, zápas s velkým nasazením na obou stranách. Nás se nepodařilo chytit začátek. Chomutov hrál první třetinu lépe, než my. Naši hru provázely problémy s pohybem i rozehrávkou. Co se nám ale nedařilo hráči doplňovali bojovností. Právě tou bojovností jsme se vrátili zpátky do zápasu. Rozhodla vlastně chyba brankáře, ale kdybychom tam ty hráče neměli, branku bychom nedali. I proto jsme chybu soupeře dokázali zužitkovat v jediný a vítězný gól. Pak už jsme se soustředili na to zápas dohrát. Samozřejmě s tím, že budeme neustále aktivní. Snahou také bylo hrát co nejdále od naší branky a to se nám podařilo. A jak moc zápas bolel? Určitě ano. Vždyť je to play-off a to bolí každého. Měli jsme trošičku problémy s obránci. Zvládli jsme to ale tak, jak jsme to nakonec zvládli. Nicméně čtvrtfinálová série na čtyři vítězné zápasy je dlouhá. Navíc čtyřikrát zdolat takového soupeře, jakým Chomutov je, není rozhodně nic snadného. Ven ale jedem s tím, že se budeme snažit jeden ze dvou zápasů urvat. Budeme chtít hrát s tím, abychom neinkasovali a nedělali chyby v obranné činnosti. Naopak když Chomutov nějakou chybičku udělá, budeme se snažit jí využít. A nevyužité přesilové hry? Myslím, že jsme byli možná trošičku nervózní z toho, že se nám tak povedl úvodní zápas. Teď jsme očekávali co bude Chomutov hrát. Určitě právě přesilovky nebyly z naší strany ničím pěkným. Na druhou stranu musím vyzdvihnout práci v obraně, kdy jsme vlastně těch oslabení také hráli hodně a soupeři až zase tolik šancí nedali.“

Vladimír Petrovka (KLH Chomutov): „Do zápasu jsme vstoupili s tím, že hru zjednodušíme a nebudeme si jí komplikovat především ve vlastním obranném pásmu. Hrát jednoduchý hokej se nám, myslím si, dařilo. Byli jsme aktivnější a lepší, než domácí. Bohužel inkasovaný gól byl hodně smolný. V závěru už jsme byli ve velké křeči. I přes porážku musím klukům poděkovat. Bojovali a hlavně hráli jako tým. Domnívám se, že když podobným způsobem půjdeme také do dalších zápasů, je ta série pořád ještě otevřená. A co mě mrzí? Dvě nastřelené tyčky průběhu druhé třetiny. Navíc jsme měli deset přesilových her, ve kterých jsme nedokázali dát branku. To asi byla jediná činnost, která z naší strany nebyla dobrá.“