Chomutov poprvé v přípravě prohrál, raduje se Kadaň

Napsal 17.08.2004 David Dinda
C h o m u t o v - Již podruhé se dnes v rámci přípravy na nadcházející sezónu střetli okresní rivalové Kadaň a Chomutov. Po předchozí remíze 4:4 na ledě Chomutova nastoupili dnes hráči k odvetnému utkání na kadaňském ledě. O vítězi rozhodla především druhá třetina, ve které byly domácí aktivnějším a lépe bruslícím týmem a díky tomu si vytvořili rozhodující dvoubrankový náskok.
přát. út 17.8.2004
KAD
5:3(1:1, 3:1, 1:1)
Kadaň
Jež – Pospíšil, Špelda, Štelcich, Hlavatý, Kivoň, Kameš,Urban, Sadlon, Postl, Derfler, Polanský, Tvrdek, Hlušička, Kajer, Pelán, Jabrocký, Kreuzman, Žák, Polák, Znamenáček
Horčička – Révay, Nosek, Hájek, Szakal, Schneider, Trefný, Štrach - Buchal, Koláček, Hahn - Boušek, Šíp, Šimeček - Ibl, Polodna, Martenek

Do zápasu lépe vstoupili domácí, když už ve 2. minutě uháněl na Horčičku Kamil Tvrdek, kterého musel nedovoleně zastavit až těsně před brankou chomutovský obránce Nosek. V přesilové hře se však Kadaň nijak výrazně neprosadila. A tak poprvé zahrozili i hosté, střelu Szakala schoval brankář Jež ve své lapačce. O pár minut později byl už Jež překonán, Buchal bez přípravy vystřelil z otočky, puk prošel mezi betony domácího golmána, ale těsně minul tyčku jeho svatyně. Z první branky se nakonec radovali domácí, Postl si ve 14. minutě chytře najel na modrou čáru, kam mu přihrávku nasměroval Polanský a sám před Horčičkou se nemýlil - 1:0. O pět minut později však bylo vyrovnáno. Chomutovský obránce Trefný vypálil od modré, puk se od tyčky odrazil k Martenkovi a ten poslal kotouč do kadaňské sítě - 1:1.

Ve druhé třetině dominovali domácí, lépe bruslili a hráli aktivněji než hráči v modrobílých dresech a výsledek se brzy dostavil. Ve 25. minutě odstavil chomutovské obránce domácí Postl a pro Derflera bylo snadné poslat kotouč metr před Horčičkou za jeho záda - 2:1. Hosté sice dokázali rychle odpovědět, když o dvě minuty později po hezké akci Hahna vyrovnal Jaroslav Buchal - 2:2. Jenže pak už úřadovali jen domácí a chvílemi i rozhodčí Florian, který musel řešit pěstní potyčku mezi Révayem a Znamenáčkem. Ve 33. minutě vznikla před Lubošem Horčičkou mela, ve které se nejlépe zorientoval domácí Polanský a znovu poslal Kadaň do vedení - 3:2. A v samotném závěru prostřední části hry přidal svou druhou branku v utkání domácí Derfler - 4:2.

V poslední třetině chtěl Chomutov zvrátit nepříznivý stav a minimálně výsledek vyrovnat. Jenže Kadaň se do útoku nijak netlačila a tak bylo pro modrobílé velice těžké vytvořit si nějakou vyloženou příležitost. Od modré zkoušel štěstí tvrdou ranou obránce Szakal, ale ani jeho střela ani dorážka Bouška se neujala. Deset minut před koncem ještě vykřesal pro Chomutov jiskru naděje Kamil Koláček, který při přesilovce zkušeně nahrál zpoza branka volnému Hahnovi, který snížil na 4:3. Domácí však dokázali odpovědět a v 56. minutě se opět Chomutovu vzdálili na dvě branky, když Pelán přesně trefil odkryté místo v Horčičkově kleci. Chomutov už nedokázal gólově odpovědět a tak se diváci alespoň pobavili při bitce Štracha s Pelánem.