Chomutov porazil Beroun a stále vede

Napsal 08.10.2007 David Matula
C h o m u t o v - Chomutovské hokejisty čekal po vítězném duelu v podkrkonoší další zápas po dni volna. Na ČEZ stadión zavítal, ač poslední tým skupiny západ, tak velmi nepříjemný soupeř z Berouna. Od úvodu utkání se pilně činil hlavní sudí a tresty padaly na obě strany, a tak není divu, že o osudu utkání rozhodly právě početní výhody. Domácí využily dvě, hosté zásluhou Šinágla pouze jedinou. Klíčovým mužem utkání byl tvrdý obránce Jakub Trefný, který se postaral o první bílomodrý úspěch a následně i o uklidňující třetí branku. Výsledek potom v závěru zpečetil povedeným blafákem Jeslínek.
10.kolo po 8.10.2007
4:1(2:0, 1:1, 1:0)
BER
Horčička - Révay, Ťupa, Bombic, Trefný, Kolda, Černý, Chatrnúch, Malinský - Boušek, Šíp, Polodna - Jíra, Kostourek, Ton - Jeslínek, Stehlík, Hašek - Tauš, Freiberg, Havlůj
Beroun
Štelmach - Lukačovič, Kameš, Gudas, Braniš, Čížek, Privoznik - Tvrzník, Šinágl, Novotný - Kepl, Slížek, Straka - Vlček, Křesťan, Polák - Heřman, Pavel, Kupec

Utkání plné osobních soubojů u mantinelu, vyloučení a spokojenost domácích na závěr, tak by se dal shrnout dnešní duel mezi KLH Chomutov a HC Berounští mMdvědi. Již ve druhé minutě utkání Chomutovští nabídli Berounu přesilovou hru, kterou Medvědi nijak nezužitkovali. I přes další početní výhody na obou stranách branka nepadla a tak to pokračovalo až do 15. minuty kdy z velkého úhlu po přihrávce Kostourka prostřelil branku hostujícího gólmana Jakub Trefný - 1:0. Domácí se usadili v útočném pásmu a dobývají branku Štelmacha dál. 13 vteřin před sirénou oznamující konec třetiny se domácí opět prosazují odraženou střelou Kamila Černého - 2:0.

Ve druhé třetině začali aktivněji domácí. Branku hostí ohrozili Boušek a pár vteřin po něm i Jíra, obou pokusům však zabránil Štelmach. Ve 24. minutě sám ujel na domácí bránu Heřman, ale netrefil. Berounští z toho vytěžili přesilovku 4 na 3, kdy byli vyloučeni Chatrnúch s Taušem na chomutovské straně a Polák za medvědy. Berounští přesilové hry využili, kdy zblízka prostřelil Petr Šinágl chomutovského Horčičku - 2:1. Následuje další série vyloučení na obou stranách. Chomutovští na konci třetiny využili přesilovku 4 na 3 kdy se podruhé v zápase trefuje střelou od modré čáry Jakub Trefný a upravuje tak skóré zápasu na 3:1. Desetiminutovým trestem odměnil rozhodčí hostujícího Křesťana za nesportovní chování.

Třetí třetinu začali hosté ve čtyřech, ale jejich branka zůstala neohrožena. Hosté jsou na začátku závěrečné třetiny aktivnějším týmem, chomutovští to řeší hákováním a za katr si jde sednout Jíra. Medvědi z této přesilovky nic nevytěžili. V čase 49:16 střílí branku Michal Jeslínek, když ujíždí hostujícím obráncům a kotouč uklízí do škvíry mezi betony Štelmacha - 4:1. Hosté si ke konci třetiny zahráli přesilovku 5 na 3 ve trvání 1:23 minuty, ale Horčička se za pukem do brány otáčet nemusel. Konec třetiny se nesl ve stejném duchu jako její začátek, ale branka již nepadla a tak Chomutov vítězí nad Berounskými medvědy 4:1.

Vladimír Kýhos (trenér Chomutova): „Myslím si, že zápas byl hodně ovlivněn vyloučeními protože se pořád hrálo ve třech nebo ve čtyřech. Myslím si, že tento zápas vůbec neměl tempo, respektive my jsme se nemohli dostat do tempa a dnes to byl z naší strany takový vlažný výkon. Naštěstí jsme vyhráli a máme důležité tři body.“

Vladimír Bednář (trenér Berouna): „Hráli jsme proti silnému mužstvu a myslím si, že i přestože jsme měli hodně vyloučení, jsme uhráli důstojnou roli, ačkoli jsme zápas prohráli výsledkem 4:1. Bohužel jsme poslední takže se na výsledku i trochu podepsala psychika. V zakončování jsme měli mít trochu víc štěstí a pohody. Myslím si, že kdybychom některé nájezdy proměnili mohlo utkání dopadnout jinak. Podle mého domácí prošli zápasem v poklidu a získali tři body. My se musíme připravit na další zápas.“