Chomutov porazil havířovské Pantery 6:2 a znovu se posunul do čela tabulky

Napsal 01.11.2006 Martin Bocian
C h o m u t o v – Nemilosrdné tempo nasadila v posledních dnech první hokejová liga. Mužstva hrají prakticky obden. Chomutovští po pondělní prohře na nájezdy v Berouně přivítali ve středu na domácím ledě havířovské Pantery. Ti přijeli na sever Čech s obrannou taktikou, která se jim až na výpadek v 7. minutě dařila. To totiž v rozmezí necelé půl minuty skórovali Mikšovic a Boušek a zařídili domácím vedení 2:0. Ve druhé části sice snížil hostující kapitán Lipina, ovšem do kabin odcházeli Chomutovští už opět s dvoubrankovým náskokem. Zařídil ho přesnou střelou Kostourek. Ve třetí třetině už si domácí vítězství vzít nenechali a nakonec si připsali další tři body za výsledek 6:2.
17. st 1.11.2006
6:2(2:0, 1:1, 3:1)
HAV
Horčička - Bombic, Szakal, Trefný, Revay, Černý, Řezníček, Březina - Boušek, Šíp, Polodna - Charousek, Kostourek, Jíra - Mezera, Mikšovic, Malát - Havlůj, Heinisch, Tauš
Havířov
Novotný - Galvas, Balčík, Ovčačík, Klimeš, Vavruša, Peštuka, Zientek - Rozum, Fadrný, Fink - Steber, Lipina, Sedlák - Brynecký, Zdeněk, Heider - Lhotský, Sikora

Do utkání vstoupili chomutovští tak, jak je na domácím ledě jejich dobrým zvykem. Dravým napadáním, dobrým pohybem a solidními šancemi. V úvodních minutách prozkoušeli pozornost Novotného Mezera a Heinisch, ale ani jeden z nich úspěšný nebyl. Udeřilo v sedmé minutě a to hned dvakrát. Nejprve se dokázal v těžké pozici prosadit Stanislav Mikšovic, který pohotovou bekhendovou střelou pod Novotného vyrážečku otevřel skóre -1:0. O sedm vteřin později šli hosté do čtyř, jelikož byl na dvě minuty vyloučen Rozum za hákování. Nabídnutou výhodu využili Severočeši bleskurychle. Krásnou kombinaci Šípa s Bombice zakončil přesným švihem do proti pohybu Ladislav Boušek - 2:0. Pantery dva rychlé góly opařily a domácí svou aktivní hrou zaměstnávali Novotného, ten zůstal ale po zbytek první třetiny nepřekonaný. Neujali se ani velké šance Charouska či Kostourka. Havířovští si krom rychlého přečíslení dva na jednoho, které zakončil těsně mimo Rozum, nic vážnější nevypracovali.

Druhé dějství odstartovaly dvě slepené přesilovky hostů. Tyto početní výhody dostaly havířovské do tempa, které si udrželi až na některé momenty po celou druhou třetinu. Hned v úvodních minutách přesilové hry vypálil velmi jedovatý projektil Sedlák, ale Horčička byl připraven. Poté to nebezpečně zkoušel Zdeněk, na druhé straně byl první světlým momentem pokus Tauše, který Novotný zkrotil až na druhý pokus. Havířovští stupňovali svůj tlak a dokázali se prodrat ke dvěma nebezpečným nájezdům. Nejprve projel kolem Řezníčka agilní Sedlák, ale jeho rychlý forhendový blafák domácí opora skvěle pokryla levým betonem. O chvilku později ujel Steber, ale i on si vylámal zuby na pozorném Horčičkovi. Ojedinělou vážnější akci domácích byl pokus Jíry a dorážka Kostourka, která ovšem hostující branku minula. Panteři se za svou aktivitu dočkali tíženého úspěchu. V přesilové hře se po trochu kostrbaté a šťastné kombinaci prvního havířovské útoku trefil tvrdou a přesnou ranou pod víko Petr Lipina - 2:1 . Hosté byli opět v zápase, ale nepohlídali si závěr druhé dvacetiminutovky a bílomodří šli opět do dvou brankového vedení. Druhá domácí formace si vytvořila tlak a střela Charouska se odrazila od zadního mantinelu na hůl osamoceného Milana Kostourka, pro kterého nebyl problém trefit odkrytou branku - 3:1.

Závěrečné dějství zahájila náporem druhá domácí útočná vazba, ale vážnější příležitost si nevypracovala. O chvíli později udeřilo ale na straně druhé a Panteři se opět dotáhli na jediný zásah. Nenápadnou akci Fadrného, uklidil z nulového úhlu do branky Patrik Fink, který záhadně propasíroval kotouč pod Lubošem Horčičkou - 3:2. Hned v zápětí dostali havířovští šanci srovnat stav utkání, jelikož dvou minutový trest si odpykával Boušek. Hosté nabídnutou výhodu pohrdli a po chvilce hraní v pěti, to byli právě oni, kdo šel do čtyř. Domácí sehráli početní výhodu o poznání lépe než jejich soupeř a po krásné zadovce Šípa, skóroval do úplně prázdné branky Petr Polodna - 4:2. V 52. minutě hráli Severočeši další přesilovou hru a opět v ni byli úspěšní. Střelu Szakala od modré, dorazil pohotově z brankoviště mezi Novotného chrániče Ladislav Boušek, pro kterého to byl druhý zápis v dnešním utkání – 5:2. O další dvě minuty zpečetil domácí vítězství střelec, který vše odstartoval. Stanislav Mikšovic vystřelil poprvé, Novotný kryl, poté svůj pokus zopakoval, nacož již Novotný reagovat nestihl – 6:2. Havířovští poté rezignovali na jakýkoliv odpor a chomutovští dokráčeli k dalšímu vítěznému zápasu sezóny. A jelikož vedoucí Hradec Králové vyhrál v Třebíči až po prodloužení, tak se do čela prvoligové tabulky vrátil domácí tým KLH Chomutov.