Chomutov přehrál Třebíč a získal povinné tři body

Napsal 28.02.2007 David Matula
C h o m u t o v - Na chomutovský ČEZ stadion dnes zavítal postrach všech favoritů a aktuálně šestý celek prvoligové tabulky a sice tým SK SLAVIA TŘEBÍČ. Domácí začali lépe a první třetinu vyhráli 2:0, když se dvakrát prosadil Michal Jeslínek a položil tak dobrý základ k dnešním třem bodům. Hostům z Vysočiny se v úvodu druhé třetiny díky dvojnásobné přesilové hře podařilo snížit a následně i srovnat. Vyrovnaný stav však dlouho netrval jelikož také v početní výhodě vrátil bílomodrým vedení Polodna a v závěru přidali dvě uklidňující branky Boušek s Taušem. Ve třetí třetině zpečetili vítězství domácích Mikšovic a Hašek. Chomutov tak porazil Slavii a připisuje si důležité tři body.
48. st 28.2.2007
7:3(2:0, 3:2, 2:1)
TRE
Horčička - Chatrnúch, Malinský, Trefný, Révay, Černý, Šulc, Nosek, Vaněček - Boušek, Šíp, Polodna - Jíra, Kostourek, Mikšovic - Polanský, Jeslínek, Kajer - Tauš, Heinisch, Hašek.
Třebíč
Růžička - Ščerban, Rehák, Vomela, Šefčík, Hrbáček, Sláma, Dvořák, Bulička - Laš, Dolníček, Kubica - Čech, Zahradník, Pšurný - Přibyl, Oliva, Látal - Kundera, Nahodil, Buček

Úvod střetnutí začal poněkud nervózně, když hned v první minutě putoval za „katr“ Jeslínek a o minutu později hostující zadák Ščerban. Ve zkrácené početní výhodě domácích se zrodila první větší šance, ale pozorného Růžičku v brance Slavie Mikšovic v ideální pozici u levé tyče nepřekonal. Za to o minutu později, v čase 4:45, mohla radost Severočechů propuknout naplno, rozjetý Michal Jeslínek dostal pas od Černého a poprvé rozsvítil červené světlo za hostující svatyní - 1:0. Další šance, které měli Polanský, Polodna a zejména Tauš gólem neskončili a tak na sebe upozornili i hosté. V 15. minutě propadli domácí v obraně a únik Zahradníka s Pšurným na jediného modrobílého beka však druhý jmenovaný nevyužil. V 18. minutě se do stejné šance dostali Tauš s Jeslínkem, ale chomutovský expres odložil svůj gólový zápis přibližně o půl minuty...po Heinischově přihrávce zamotal „Jesle“ hlavu hostujícího gólmana a zvýšil na 2:0.

Po dvou minutách druhé třetiny měli hosté možnost zahrát si přesilovku pět proti třem a tuto šanci využili. Nejprve tváří v tvář Horčičkovi zachoval klidnou hlavu Pšurný a snížil na rozdíl jediné branky, aby o necelou minutu později srovnal skóre Přibyl chytrou střelou mezi betony - 2:2 a začínalo se prakticky „od začátku.“ Ve třicáté minutě hráli početní výhodu dvou mužů v poli Severočeši a svou šanci po třinácti vteřinách přetavili ve vedoucí gól. Projektil Romana Chatrnúcha proletěl kolem třebíčské svatyně, odrazil se od zadního mantinelu na hokejku Petra Polodny a ten okamžitě zasunul za Růžičku - 3:2. Ve velké šanci se zjevil i Jíra, ale faul na něj zabránil tomu, aby dopravil kotouč do prázdné branky. Nedisciplinovaní hokejisté z Vysočiny pokračovali ve své hře a nabídli tak domácím další početní výhodu. Na konci přesilové akce stál Ladislav Boušek a do statistik si zapsal svůj !29! gól v sezóně - 4:2. Rozjeté modrobílé komando pokračovalo v tlaku, kterému slavistická obrana podlehla necelou minutu před koncem třetiny. Odražený puk lehce usměrnil do prázdné klece Zdeněk Tauš - 5:2. V úplném závěru mohl ještě Kostourek v sólovém úniku zvýšit, ale místo mezi betony si Růžička pohlídal.

Závěrečné dějství přineslo pouze kosmetickou úpravu skóre, dvakrát se z gólu radovali modrobílý a jednou hosté. Tři minuty po nástupu z šaten nejprve spálili Šíp s Bouškem oku lahodící kombinaci a v čase 43:52 zahákoval Oliva Mikšovice, jenž se „pomstil“ nejlépe, jak mohl. Přesilovkovou kombinaci zakončil v branku třicet sekund před vypršením trestu - 6:2. Další snahy o navýšení již slušného skóre měli Revay s Polodnou, ale gólman v třebíčské masce si zasloužil pochvalu. V 50. minutě se prosadila i Horácká Slavia, když Jiří Oliva propálil Horčičku a po cinknutí puku od levé tyčky rozsvítil červené světlo - 6:3. Do dobrých příležitostí se dostali rovněž Pšurný s Čechem, ale tentokrát byla chomutovská jednička v brance úspěšná. Naopak v 57. minutě po chybě Olivy upravil Jaroslav Hašek na konečných 7:3 pro KLH.

Vladimír Petrovka (as. trenéra KLH Chomutov): „Jsme spokojený s výhrou, jelikož hosté dokázali naše dvoubrankové vedení vymazat během dvou minut a začínalo se od začátku. Hráči ve druhé třetině zmobilizovali síly, dostali se zpátky do vedení, které jsme v závěrečné části s přehledem udrželi. V dnešním utkání proti Třebíči, která má velice dobře organizovanou obranu jsme vstřelili sedm branek, což si myslím, že je velmi dobrý.“

Josef Horešovský (SK HS Třebíč): „Dneska jsme hráli mimořádně špatně v obraně, obránci dělali poziční chyby a to proti mužstvu jakým je Chomutov, který má silný útok, řadu hráčů schopných vstřelit branku, tak se to utkání nedá zvládnout. Obranná hra celého mužstva byla katastrofální.“