Chomutov prohrál 4:1 v Havlíčkově Brodě a ukončil vítěznou sérii

Napsal 24.10.2009 Martin Milfeit, Václav Mohelník
C h o m u t o v - Dvanáct zápasů, tak dlouho trvala vítězná série chomutovského mužstva. První prohra v sezóně přišla na ledě Halvíčkova Brodu, kde Severočeši prohráli 4:1. Na první branku domácích Chomutov ještě dokázal odpovědět, ale to bylo vše. Havlíčkův Brod vsítil ještě tři branky v poslední desetiminutovce, a rozhodl o vítězství. Jedinou branku Severočechů dával Zdeněk Skořepa.
13.kolo so 24.10.2009
HBR
4:1(0:0, 0:0, 4:1)
Havl.Brod
Suchan (Linhart) - Vyhlídal, Šulc, Jebavý, Moščic, A. Jelínek, Soldán, Pavlík, Horváth - Holec, Borovanský, Ondráček, Smith, Knotek, Třetina, Stromko, Dušátko, Svoboda, Vojtěch Němec, Česnek, Vrdlovec.
Štěrba (Hanuljak) - Pulpán, Bombic, Trefný, Pavlas, Malinský, Grof, Všetečka - Domin, Procházka, Duda, Kraft, Trochta, Jíra, Skořepa, Hašek, Tauš, Mikšovic, Rindoš, Míka, Jeslínek.

Ve třináctém kole první hokejové ligy přivítala havlíčkobrodská Kotlina dosud neporažený KLH Chomutov. Ten v minulém kole zvítězil nad Duklou Jihlava 3:0. Rebelové ovšem nezískali ani jeden bod, když prohráli ve Znojmě 4:6. První dvě třetiny tohoto utkání byl k vidění velmi vyrovnaný a pohledný hokej. Góly přinesla až 3. třetina. Jako první se prosadili domácí, když první branku utkání zaznamenal Jan Knotek. Hostujícímu týmu se poté podařilo vyrovnat v přesilové hře, autorem gólu byl Skořepa. Rebelové v závěru přidali další 3 branky, a proto zaslouženě porazili jasného favorita 4:1.

Do utkání vstoupili havlíčkobrodští Rebelové velice aktivně a už po dvou minutách si zahráli přesilovou hru 5 na 3. V této přesilovce měl velkou šanci Miroslav Holec, ale jeho střela šla těsně vedle Štěrbovi brány. Přesilovka tak zůstala nevyužita. a poté byl k vidění velmi vyrovnaný hokej. V 6. minutě se ocitl před brankářem hostů Svoboda, ale jeho střelu pohotově vyrazil pozorný Štěrba.

V 9. minutě si domácí zahráli další přesilovku, když na trestnou lavici usedl Radek Duda. Tato početní výhodě se domácí vůbec nepovedla a stav byl stále nerozhodný 0:0. Ve 12. minutě dostali svou první početní výhodu i hosté. Ve 13. minutě se v oslabení dostal do samostatného úniku domácí Holec, ten se mu ale nepovedl zakončit.

Chvilku poté usedl na trestnou lavici další hráč Havlíčkova Brodu a hosté proto měli k dispozici početní výhodu 5 na 3. I tato přesilovka zůstala nevyužita. Poslední minuty první třetiny se hrál opět vyrovnaný hokej, ale ani jednomu týmu se nepodařilo vstřelit gól a proto byl po první třetině stav 0:0.

Na začátku druhé třetiny měli obrovskou šanci hosté, když Trefný nahrál před bránu úplně volnému Trochtovi, ten však v dobré pozici promáchl. O 3 minuty později měli velkou šanci i domácí. Miroslav Holec vybojoval puk, rychle projel středním pásmem a poté vypálil těsně vedle levé tyčky chomutovské brány.

Druhá polovina druhé třetiny byla ve znamení bojovnosti a vyrovnaného hokeje. Oba týmy měli velké množství přesilových her, ale ani jednomu týmu se nepodařilo využít šance, které si vypracovali. Stav tedy byl i nadále nerozhodný 0:0.

Poslední dvacetiminutovka byla velmi bohatá na góly. První vstřelil ve 46. minutě Havlíčkův Brod, když se po přihrávce Miroslava Holce přesnou střelou k tyči prosadil Jan Knotek – 1:0. O 2 minuty později měli domácí opět velkou šanci. Přesnou přihrávku mezi kruhy obdržel úplně volný Holec a tvrdou střelou bez přípravy nechal vyniknout skvělého Štěrbu.

Hned po této šanci měli Rebelové další přesilovku, ve které Holcova tvrdá rána z vrcholu kruhů proletěla těsně vedle pravého horního rohu hostující branky. V 52. minutě se ovšem podařilo hostům vyrovnat v přesilové hře. Přihrávku Martina Trochty zachytil mezi kruhy Zdeněk Skořepa a zblízka vystřelil bekhendovou střelou do horní části brány.

Poté měli domácí přesilovku 5 na 3. Tu dokázal využít po nahrávce Miroslava Holce přesnou střelou do pravého horního rohu Miroslav Třetina. Minutu před koncem utkání přidali domácí další branku, když z mezikruží prostřelil Štěrbu tvrdou střelou bez přípravy osamocený Miroslav Třetina. Hosté se ještě odhodlali k odvolání brankáře. Tato početní výhoda však skončila brankou domácích, když do odkryté branky skóroval Miroslav Holec.

Vladimír Petrovka (KLH Chomutov): Myslím si, že domácí měli do utkání velmi dobrý vstup. Měli jsme problémy s přechodem do útočného pásma, kde se nám také nedařilo udržet puk. Domácí dnes zaslouženě vyhráli a já jim gratuluji k vítězství.

Petr Novák (HC Rebel Havlíčkův Brod): Utkání se mi hodnotí dobře, protože jsme vyhráli. V poslední době se naše výkony lepšili a po 3 porážkách na domácím ledě jsme dnes dokázali zvítězit. Hráče musím pochválit za předvedený výkon, vyvarovarovali jsme se také individuálních chyb. Věřím, že toto utkání nás nakopne a i v dalších zápasech budeme pravidelně bodovoat jako tomu bylo na začátku sezóny.