Chomutov se po vítězství nad Berounem vyšvihl do čela tabulky

Napsal 21.09.2005 Libor Kult, Martin Bocian
C h o m u t o v – Kolotoč první hokejové ligy už se naplno rozjel a ve středu bylo na programu už její 6. kolo. Chomutov po vypjatém derby v Ústí přivítal na svém ledě berounské Medvědy. Ve 12. minutě se Severočeši ujali vedení, když Buchal proměnil svůj únik ve vlastním oslabení. Po přestávce Severočeši svůj náskok ještě zvýšili. Přesné trefy Šípa a znovu Buchala znamenaly vedení 3:0. Berounští poté korigovali ve 34. minutě Hlávkou na rozdíl dvou branek. Ve třetí třetině už diváci další branku neviděli, a tak si Chomutov připsal další tři body za vítězství 3:1.
6. st 21.9.2005
3:1(1:0, 2:1, 0:0)
BER
L. Horčička - Révay, Jakub Šulc, Poživil, Martínek, Szakal, Nosek, Kocek, Trefný - Boušek, Šíp, Polodna - Stavenský, Koláček, Řepík - Jan Šulc, Kostourek, Chyba - Buchal, Mikšovic, Polanský
Beroun
Valent - Holub, Ovčačík, Filip, Sláma, Kasík, Pulpán, Kašák - Vlček, Hlávka, Jech - Borovanský, Šinágl, Eiselt - P. Horčička, Pajič, Novotný - Růžička, Dragoun, M. Tvrzník

Diváci na ČEZ Stadionu viděli vyrovnané utkání, které rozhodl důraz před brankou, v němž Chomutovští předčili Středočechy. Hvězdou zápasu byl Jaroslav Buchal, jehož dvě trefy výrazně přispěli ke třem bodům pro domácí.
Krátce po úvodním vhazování narýsoval přesnou kolmici mezi obránce Révay a kapitán Šíp mohl otevřít skóre. Valent však souboj nervů vyhrál. S odpovědí přispěchal hned v následující minutě Eiselt. Luboš Horčička si s jeho dorážkou z bezprostřední blízkosti poradil.

Na začátku třetí minuty dostali hosté možnost první přesilové hry. Přišpendlili bránící čtveřici do obranného pásma a projektily nebezpečně létaly kolem branky i na ní. Žádný z nich však v síti neskončil.

Poté převzali otěže úvodního dějství domácí. Početní výhodu v gól nepřetavili. V 11.minutě si postupně vyměnili kotouč Polodna, Šíp a Boušek. Posledně jmenovaný nastřelil sám před brankou horní tyč Valentovy svatyně. Za dvě minuty to vypadalo, že se domácí budou bránit, ale Filip neustál na útočné modré souboj s Jaroslavem Buchalem. Ten popadl volně ležící touš a upaloval nejkratší cestou k bráně Berouna. Tam své sólo zakončil nádhernou ranou pod víko – 1:0.

Ve zbytku tohoto hracího období ještě Révay tečoval střelu Jakuba Šulce do tyče a hosté se ubránili v přesilovce 5 na 3, kterou domácí hráli 39 vteřin. Po vypršení prvního trestu se do úniku dral na led naskočivší Filip, ale Nosek mu akci čistým zákrokem překazil.

I druhou třetinu otevřela přesilová hry Berounských. Během ní pálil dvakrát nebezpečně Filip, ale na Luboše Horčičku nevyzrál. Severočeši dostali výhodu jednoho muže v poli od poloviny 26.minuty a ukázali soupeři, jak s ní naložit. Buchala s Martínkem ještě Valent vychytal, ale na střelu Radka Šípa dvě sekundy před koncem trestu Hlávky byl již krátký – 2:0. To běžela 28.minuta.

V dalších minutách Středočeši několikrát provětrali výstroj Luboše Horčička, ale ten zůstal bezchybný. Udeřilo tak na druhé straně. Ve 31.minutě vystřelil Mikšovic a jeho pokus dopravil za Valentova záda Jaroslav Buchal, pro něhož to byla druhý gól v utkání – 3:0.

Následně se situace otočila jako přes kopírák. Domácí zatlačili svého soka do jeho obranného pásma, avšak bez gólového efektu. Slovo si tedy vzali hosté. Ve 34.minutě Luboš Horčička kryl dvě střely v rychlém sledu, ovšem ta třetí se mu již stala osudnou. Na Dana Hlávku zývala prázdná branka a berounský forvard neměl problém – 3:1. V závěru třetiny si ještě mohli domácí vyzkoušet přesilovku 5 na 3, ale po 40 vteřinách ji překazilo Koláčkovo vyloučení.

Třetí dějství přineslo hru nahoru-dolů bez větší brankové příležitosti. Pokusy Jana Šulce i Jecha gólmani zlikvidovali. Na přelomu 44. a 45.minuty se dvakrát do přečíslení dostali Berounští, ale ani z tohoto mraku nezapršelo v podobě dalšího snížení. Následná přesilovka se hostům vůbec nepovedla.

V dalším průběhu závěrečného dějství to ještě zkoušeli Révay, Pulpán, Kostourek a Trefný, ani jeden z nich však na strážce branky nevyzrál. Tečku za rušnou třetinou udělala pohledná kombinace Polodny s Bouškem, po níž postavou nevelký Boušek mířil podruhé v utkání do konstrukce branky.

Vladimír Petrovka (Chomutov): „Zápas se odvíjel přesně tak, jak jsme předpokládali. Beroun má mužstvo složené převážně z mladých hráčů, kteří hrají důsledně ve středním pásmu. Myslím, že jsme začali hodně vlažně, v prvních dvaceti minutách nás podržel Luboš Horčička. Ve druhé třetině jsme naštěstí odskočili na tříbrankové vedení a to bylo pro další vývoj utkání rozhodující. Pak už jsme chtěli hrát hodně dozadu na jistotu, ale bohužel tam bylo hodně přečíslení, ale Luboš opět podržel.“