Chomutov se po výhře v Třebíči 4:3 na nájezdy vrací zpět do čela 1. ligy

Napsal 11.12.2010 Pavel Kadeřábek
C h o m u t o v - Po čtyřech zápasech bez výhry a ztrátě prvního místa v tabulce 1. ligy si jeli hráči KLH spravit chuť do Třebíče. V první třetině domácí nevyužili dvě přesilovky. Když těsně před koncem neproměnil šanci Marek Sikora, skončila třetina bez branek. Ve druhé třetině poslal hosty do vedení Milan Kraft a v polovině utkání zvýšil náskok Zdeněk Skořepa. Ve 48. minutě třetí třetiny využil David Dolníček přesilovku a vykřesal domácím jiskřičku naděje. Vyrovnat se Třebíčským podařilo o dvě minuty později po střele Davida Ostřížka. Další branku v přesilovce vstřelil domácí Burian a poslal svůj tým do vedení. Hosté se nevzdali, odvolali brankáře a v čase 58:10 vyrovnali Petrem Jírou. V prodloužení měli více ze hry domácí, kteří mohli rozhodnout dvě vteřiny před koncem. Nařízené trestné střílení ale Radim Ostrčil neproměnil, a tak došlo na nájezdy. V nich se prosadili jen chomutovští Skořepa a Kraft a rozhodli, že 2 body putují do Chomutova.
27.kolo so 11.12.2010
TRE
3:4sn(0:0, 0:2, 3:1 - 0:0 - 0:1)
Třebíč
Štůrala - Ostrčil, Dudáš, Sláma, Bulička, Malinský, R. Kadela, Hrbáček, Dóczy - Laš, Dolníček, Čech - Burian, Ostřížek, Obdržálek - Přibyl, Vítek, Okál - Vondráček, Dočekal, Kania.
Jarina - Benda, Prošek, Havíř, Mudroch, Kántor, Bombic - Kuběna, Sikora, Zucker - Kůs, Skořepa, Jíra - Hřebejk, Kraft, Hluchý - Radulay

Utkání se od úvodního vhazování neslo ve vyrovnaném duchu. Obě mužstva nechtěla udělat chybu, a proto jsme první větší šanci mohli registrovat až ve 4. minutě, kdy pálil mezi kruhy těsně nad branku Chomutova Petr Obdržálek. Když se Horácké Slavii nepodařilo využít ani druhou přesilovou hru, která následovala o dvě minuty později, mohli domácí jen litovat, že se jim nepodařilo vstřelit branku. Ovšem přesilovým hrám chyběl nápad a střelba, hostům nedělalo velké problémy se ubránit. Velkou šanci si připravil domácí Ostřížek v 17. minutě, kdy se šikovně protáhl kolem obránce. Kotouč vystřelený z jeho hole se jen projel podél brankové čáry. Také Chomutov si jednu vyloženou šanci schoval na závěr. Ve 20. minutě nejprve vypálil na Štůralu Zucker, tomu se ještě podařilo zmocnit se vyraženého kotouče a poslal před branku přihrávku Sikorovi, domácí gólman zasáhl výborně i napodruhé.

Začátek prostředního dějství začal také vyrovnaně na obou stranách. Proto se čekalo který z týmů jako první vstřelí branku. Nakonec se to ve 24. minutě povedlo hráčům Chomutova. Hřebejk našel zpoza branky volného Milana Krafta, jeho střela prošla gólmanovi po ledě do sítě. V zápětí mohl Chomutov skóre navýšit, ale přesilovku se hráčům v bílých dresech zužitkovat nepodařilo. Tedy alespoň prozatím, protože ve 30. minutě, přesně se skončením další přesilovky Chomutova, se trefil mířenou střelou do pravého růžku branky Zdeněk Skořepa a s Horáky to vypadalo zle. Když Třebíč nevyužila do konce třetiny přesilovku, měla před sebou nelehký úkol, smazat dvougólové manko

Horáky mohla na nohy postavit 44. minuta utkání, protože před mužstvem trenéra Pokorného byla poměrně dlouhá početní výhoda pěti hráčů proti třem. Ale dnes Třebíči přesilovky nešly a výjimkou nebyla ani tato, nejen, že se domácí téměř nedostali ke střele, ale v průběhu přesilovky byl zbytečně vyloučen Laš a bylo po výhodě. Chomutov v závěrečné třetině často pykal za zbytečné fauly, ten ze 48. minuty se domácím již podařilo potrestat. Od modré vystřelil David Dolníček a kotouč proletěl až za záda Jariny. A světe div se z téměř jasného zápasu se stalo drama. V 50. minutě na levém křídle napřáhl David Ostřížek a vyrovnal. Třebíčská arena byla v euforii. Hosté byli celkem viditelně zdrceni. Ale to ještě nevěděli co přijde o dvě minuty později. Vilém Burian vyjel s kotoučem od mantinelu, našel si dobrou pozici ke střele a otočil skóre zápasu. Chomutov začal hrát nervózně a domácí celkem s přehledem bránili. V 59. minutě, při power play hostí mohl rozhodnout opět Burian, ale jeho výhoz přes celé hřiště minul branku tak o deset centimetrů. Chomutovským hráčům se tak přeci jen podařilo srovnat. Střelu Kántora tečoval před Štůralou Petr Jíra a vynutil si prodloužení.

V prodloužení byli o malinko lepším týmem domácí. Srdnatě bojovali o vítězství a brankář Jarina se měl v brankovišti co ohánět. Vše vyvrcholilo odpískáním trestného střílení po faulu na Ostrčila. Faulovaný ale na brankáře hostí nevyzrál, zápas tak dospěl do samostatných nájezdů.

Horáci dobře věděli, že jim bude na nájezdy velice chybět expert Dolníček, který vzhledem k tomu, že dohrál utkání na trestné lavici, nemohl do rozstřelu o druhý bod zasáhnout. Za domácí neuspěl Burian, ani Obdržálek. Zatímco za hosty se trefil Skořepa a Kraft. Vítěznou trefu si připsal Zdeněk Skořepa.

Radek Novák – Horácká Slavia Třebíč: Myslíme si, že jsme byli v první třetině vyrovnaným soupeřem. Chomutov nás přehrál ve druhé třetině, kde jsme byli horší. Do třetí třetiny jsme proházeli sestavu a kluci obrátili utkání. Bohužel v závěru jsme dostali vyrovnávací branku. V prodloužení jsme měli výhodu trestného střílení, ale to jsme nevyužili. Hráčům patří velké díky, protože si v poslední třetině hrábli až na dno. Poslední dva zápasy byly úplně odlišné. V obou zápasech jsme dostali obdržené branky ve stejnou dobu, ale obě utkání byla odlišná.

Jaroslav Liška – KLH Chomutov: My jsme do utkání vstoupili velmi dobře. Byli jsme aktivní a hráli jsme velmi dobře ze zadu. Bohužel poslední třetina nám moc nevyšla. Dostali jsme góly. Přesilovky asi rozhodli o závěru utkání. My jsme sehráli dobře konec zápasu. V konci prodloužení jsme udělali chybu a soupeř měl výhodu trestného střílení, tu ovšem nevyužili, když to gólman chytil. Chybělo nám hodně hráčů, máme velkou marodku.