Chomutov smolně ztratil čtvrtý zápas a končí ve čtvrtfinále

Napsal 26.02.2006 Tomáš Horáček, Martin Bocian
C h o m u t o v – Zápas poslední naděje se odehrál v neděli večer na chomutovském ČEZ stadionu. Domácí hráči potřebovali zvítězit, v opačném případě by pro ně sezóna skončila. Úvod zápase se jim však příliš nevydařil. Ve 13. minutě inkasovali při vlastní přesilové hře z hole Hradeckého – 0:1. Boleslav byla po většinu zápasu lepším mužstvem a jen díky Horčičkovi nebyl rozdíl ve skóre mnohem vyšší. Ve druhé části diváci branku neviděli a rozuzlení tak mělo přijít až v závěrečném dějství. Čtyři minuty před koncem zariskovali chomutovští odvoláním brankáře a Boušek vyrovnal na 1:1. Půl minuty před koncem však rozhodl o vítězství a postupu Boleslavi do semifinále dorážkou do odkryté brány Beck. Chomutov tak letos končí v play off už po čtyřech zápasech.
ČF4 ne 26.2.2006
1:2(0:1, 0:0, 1:1)
MBL
Horčička - Martínek, Černý, Szakal, Nosek, Trefný, Kocek, Kasík, Révay - Boušek, Šíp, Charousek - Jíra, Koláček, Kostourek - Stavenský, Mikšovic, Kajer - Pražák, Jan Šulc, Polodna
Ml.Boleslav
Mařík - VYhlídal, Jindra, Havelka, Všetečka, Kolda, Sláma, Chatrnúch, Výborný - Kadlec, Fadrný, Kocák - Krupka, Krátoška, Jeslínek - Beck, Hradecký, Nouza - Nedorost, Gengel, Jaroš

Zápas, který měl v mnoha očích chomutovských fanoušků prodloužit sérii a vrátit ji tak na led Středočechů od začátku připomínal urputný boj a fanouškům přinesl nepohledný hokej s minimálním nasazením a to zvláště ze strany domácího mužstva.
Prvním, kdo se objevil v gólové šanci byl hostující Gengel. Ten ujel ve 4. minutě po pravé straně a nebezpečně vystřelil. Horčička byl však na svém místě a jeho střelu zneškodnil. Domácím chybělo nasazení a tak dalším, kdo se pokusil o vstřelení gólu byl opět forvard Mladé Boleslavi, tentokrát se sám před domácím gólmanem zjevil Beck, ale jeho střela mezi Horčičkovy betony úspěch nepřinesla.
V 11. minutě se mohli radovat z šance domácí fanoušci, když Jan Šulc pohotově ihned po vhazování poslal puk těsně nad horní tyčku Maříkovy svatyně. Štěstí se však ke KLH otočilo zády. Ve vlastním oslabení mohl otevřít skóre zápasu Fadrný. Na Vyhlídalovu přihrávku však nedosáhl. Co se nepovedlo v minutě 13. povedlo se Středočechům o minutu později. Zkušený Koláček chyboval ve středu kluziště, ztratil puk kterého se rád ujal Hradecký a upaloval sám na domácího brankáře. Tentokrát Horčička chrániče včas nesklapl a hosté se ujali vedení 0:1.
Chomutovu se první třetina vůbec nepovedla, nedokázal si vytvořit žádný tlak na bránu a už vůbec ne ohrozit bezprostředně Maříka, do šaten tak šli hosté zaslouženě s jednobrankovým náskokem.

Druhé dějství zpočátku naznačovalo, že by si chomutovští hokejisté mohli vytvořit více brankových příležitostí. Lépe bruslili a předvedli i pár zajímavých kombinací. Ovšem vzhledem ke skutečnosti, že se jednalo o zápas play-off a Severočechům šlo o přežití, bylo to zatraceně málo. Naopak bruslaři z Mladé Boleslavi dobře napadali a nenechali modrobílé dostat se do tempa. Hra se tak převážně odehrávala ve středním pásmu a znamenala boj o každý centimetr ledu.
Ve 23. minutě se Kasík prodral od levého mantinelu až mezi kruhy, ale jeho bekhendová střela neměla dostatečnou razanci ani přesnost, aby Maříka vystrašila. KLH dál pokračovalo ve své „hře“, ze které fanoušky musely bolet oči. Ve 30. minutě našel Krátoška před brankou nikým nehlídaného Havelku, ale ten jen těsně minul domácí klec.
O devět minut později ujížděl Fadrný po pravém křídle, šikovně vybruslil až do prostoru mezi kruhy a do protipohybu domácího gólmana vyslal po ledě jedovatou střelu – Horčička však pravým betonem včas jeho pokus vykopl.
Do slušné střelecké pozice se dostal ve 34. minutě Trefný, který dostal od Bouška pěkný pas na modrou a nebezpečně po ledě jen těsně minul levou tyčku. V končící přesilovce z 37. minuty vypálil Charousek na Maříka, ten vyrazil ke Kostourkovi, ale mladoboleslavský brankář dorážku opět zlikvidoval.
Více šancí již diváci na ČEZ stadionu neviděli a tak do posledního dějství vstupovali s těsným náskokem hosté z Boleslavi.

Závěrečná dvacetiminutovka se nesla ve stejném duchu jako předchozí dvě třetiny. Domácím chybí klid na hokejkách a díky vlastním chybám a hře bez nápadu si vytvářejí jen minimum šancí ke skórování. Hosté pozorně brání a nedopouštějí se zbytečných chyb, které by mohly znamenat prodloužení série.
Takřka až po deseti minutách třetí třetiny se do šance dostávají domácí. Kostourkově střele však chybějí centimetry. O šest minut později dostávají domácí jedinečnou příležitost ke srovnání skóre – hrají přesilovku 4 na 3, kterou ještě umocňuje tah trenéra Kýhose odvoláním brankáře. Nejprve se modrobílý nemohou usadit v útočném pásmu, ale po chvíli se již podařilo a Chomutov roztáčí kolotoč přihrávek. Před Maříkovou svatyní je závar, ve kterém se nejlépe zorientoval Boušek a v 57. minutě srovnává na 1:1.
Ti, kdo se již těšili na prodloužení byli zklamáni. Domácí sice po vstřeleném gólu ožili, ale zřejmě chtěli až příliš a nepohlídali si 27 sekund před koncem Becka, který po předchozím zákroku Horčičky střílí puk do poloprázdné chomutovské svatyně a posílá Severočechy na dovolenou.

Vladimír Petrovka (asistent trenéra KLH Chomutov):V první třetině bylo vidět, že kluci jsou po včerejším utkání dole. Soupeři jsme vlastní chybou darovali jednobrankové vedení, takže to bylo těžké. V následujícím průběhu utkání jsme ukázali, že chceme bojovat a vyhrát, ale bohužel se to nepodařilo.

Jan Neliba (trenér BK Mladá Boleslav):Myslím si, že jsme prokázali, že jsme silné mužstvo. Nevyužili jsme spoustu šancí, ale v koncovce jsme měli štěstí, když jsme v poslední minutě rozhodli o osudu celé série.