Chomutov utrpěl se Sarezou nečekaný debakl

Napsal 15.12.2004 Petr Kubica
C h o m u t o v - Chomutovští hokejisté nebyli úspěšní ani v utkání s ostravskou Sarezou. Utrpení domácích počala vlastní branka Pulpána. O pět minut později následovala bomba ostravského Grofa a rázem museli domácí dotahovat dvoubrankové manko. V polovině utkání přidal Grof svůj druhý gól a pět minut nato přidal čtvrtý ůspěch hostí Mocek. Snížení stavu z pohledu modrobílých přišlo na konci druhé dvacetiminutovky z hole Jeslínka. Když už se zdálo, že domácí potřebovali první gól k vybičování se, byl tu závěr zápasu a další dva hřebíky od ostravských do opuštěné branky.
32.kolo st 15.12.2004
1:6(0:2, 1:2, 0:2)
SAR
Podolka (35.Horčička) - Hájek, Révay, Řezníček, Trefný, Prošek, Plaček, Szakal, Pulpán - Malát, Šíp, Jíra - Polodna, Mikšovic, Jeslínek - Boušek, Charousek, Buchal - Pražák, Šulc
Poruba
Štěpánek - Mocek, Holík, Grof, Vrtík, Grman, Chmelíř, Buček, Burian - Procházka, Šebesta, Krenželok - Janeček, Sochorek, Čech - Glas, Pavlačka, Gelačák - Klimek, Holuša, Valčák

KLH Chomutov nastoupil k utkání s novou posilou. Z Hradce Králové přišel zatím na měsíční hostování útočník Jan Šulc. Naopak v sestavě severočeského týmu se neobjevil Tomáš Martenek, který byl poslán do druholigového Mostu také na měsíční hostování. Domácí začali utkání dobře. Hned v první minutě kryl Štěpánek střelu Šípa jen s velkým štěstím. V páté minutě byl při útočné akci v roku kluziště podražen Jeslínek a modrobílí hráli svou první přesilovou hru, která netrvala dlouho, když se síly na ledě vyrovnali, po zbytečném zákroku byl vyloučen Buchal. Minutu po chvíli, kdy se oba hříšníci vrátili na led, vyrazil Podolka přihrávku Lukáše Klimka do bruslí obránce Pulpána, od kterých se kotouč odrazil za brankovou čáru – 0:1. Po pěti minutách nedal Jakub Gróf dělovkou z mezikruží Podolkovi sebemenší šanci a hosté šli do vedení již o dvě branky 0:2. V 19.minutě narazil Pulpán v rohu kluziště na mantinel Glase a odešel na dvě minuty na trestnou lavici. Hosté měli 93 vteřin přesilovku 5 na 3, při které se chomutovští zdatně vyhazováním puků ubránili.

I v úvodu druhé třetiny se domácí stále bránili ostravskému tlaku. Chomutovským se nedařilo zavézt puk do útočného pásma, jejich přihrávky nacházeli pouze hokejky hráčů soupeře. Ve 27.minutě nedokázal po střele Plačka puk do odkryté brány dorazit Pražák a ani okamžitý pokus Szakala v síti neskončil. O dvě minuty později po Szakalově střele byl před ležícím brankářem úplně volný Charousek, ale trestuhodně nedal. A opět zaúřadovalo pořekadlo „nedáš, dostaneš“. Z dvě minuty pálil z mezikruží opět Jakub Gróf a bylo 0:3. Hosté byli v těchto chvílích opět na koni a ostřelovali chomutovskou branku z každé pozice, což se jim vyplatilo ve 35.minutě, když střela Davida Mocka propadala Podolkovi mezi rukou a tělem a dal signál trenéru Kýhosovi ke střídání. Za stavu 0:4 nahradil Podolku v brance Chomutova Luboš Horčička. V poslední minutě druhé části se domácí konečně prosadili. Zpoza brány přihrál Polodna Michalovi Jeslínkovi a jeho střela prošla za brankovou čáru – 1:4.

Ani ve třetím dějství se Chomutov nemohl dostat k souvislejšímu tlaku. Hosté pozorně bránili a nepouštěli modrobílé do žádné vyložené šance. Ve 48. minutě byl vyloučen hostující Holík za nedovolené bránění a Severočeši měli možnost další početní výhody. Snažili se střílet z každé pozice, ale bez úspěchu. Po přesilové hře se chomutovští snažili dlouhými přihrávkami o brejk, ale všechny jejich snahy končily ve středním pásmu. Dvě minuty před koncem utkání se pokoušeli ještě něco s průběhem utkání provést při hře bez brankáře, ale z ostravské strany přišli dva závěrečné údery v podobě dvou gólů. Nejdříve Radek Procházka dovezl puk až do opuštěné branky a půl minuty nato v podobné situaci završil debakl pro chomutovské Radovan Glas.