Chomutov v Hradci Králové prohrál vysoko 6:0

Napsal 09.12.2006 Jaroslav Poštolka, Daniel Višňák
C h o m u t o v - KLH Chomutov zajížděl na led lídra 1. ligy do Hradce Králové. Poprvé v letošní sezoně se v dresu Chomutova představil Milan Babka. Východočeši měli dobrou úvodní třetinu, z mnoha šancí vstřelili pouze jednu branku, když z úniku zakončil blafák Vondráček. Ve druhé třetině narostl výrazně počet vyloučených na obou stranách, ale využít toho dokázali jen domácí, kteří při přesilovce 5 na 3 přidali druhý gól. Chomutovští měli také výhodu dvojnásobné početní výhody 1:48, ale nedokázali ji využít a tak v závěru třetiny přidali hradečtí další branku. Ještě v samotném závěru druhé části nastřelil Chatrnúch tyč. Ve třetím dějství se projevila převaha domácího týmu, kteří v rozmezí sedmi minut přidali tři branky a zaslouženě vyhráli. Chomutovským hokejistům se utkání nezdařilo a nedokázali se ani střelecky prosadit.
28. so 9.12.2006
HKR
6:0(1:0, 2:0, 3:0)
Hr.Králové
Hylák - Koma, Mocek, Hendrich, Pazdera, Prošek, Burián, Daňo, Lesák - Cetkovský, Roubík, Fišer - Šebek, Koudelka, Vondráček - Haluza, Domin, Suchý - Starý, Šeda, Volráb
Horčička - Bombic, Malinský, Chatrnúch, Trefný, Nosek, Černý, Řezníček, Vaněček - Boušek, Šíp, Polodna - Jíra, Kostourek, Charousek - Jeslínek, Mikšovic, Malát - Mezera, Heinisch, Babka

Do úvodního dějství vlétli lépe hradečtí, hned z prvního útoku mohl otevřít skóre Fišer, ale Horčička byl proti. Ještě větší šanci měl na začátku 3. minuty Pavel Suchý, ale se svým sólovým únikem nenaložil dobře. Hosté se osmělili a v polovině úvodní části mohli otevřít brankový účet sobotního zápasu, Hylák však se štěstím tečovanou střelou od modré lapil. Hned z protiútoku našel Mocek najetého Romana Vondráčka a hradecký útočník už tentokrát nájezd na Horčičku přetavil v branku – 1:0. Do navršení dvacáté minuty se Energetici snažili ještě svůj hubený náskok navýšit, Horčička byl ale pozorný.

Hradečtí v náporu nepolevili ani v prostředním dějství, Chomutov byl pod velikým tlakem Energetiků, který vyústil brankou na 2:0. Dvojnásobnou přesilovou hru využili hradečtí zásluhou Miroslava Fišera, jenž přetavil v gól přihrávku kapitána Roubíka. Převahu dvou mužů v poli dostali ve druhé třetině i hosté a to hned dvakrát, ale ani v jenom případě snížit nedokázali, často se jim nedařila proti maximálně bojujícím domácím hráčům ani kombinace. Téměř tři tisíce diváků v ochozech královehradeckého stadionu dostal do varu ve 35. minutě svou dělovkou Lukáš Daňo, který zvyšoval už na 3:0. Hosté mohli v samém závěru třetiny ještě snížit, ale Chatrnúchovu bombu odrazila levá Hylákova tyč.

Ve třetí třetině už domácí jen potvrdili to, že v sobotu byli opravdu lepším týmem než Chomutov. V posledních deseti minutách zápasu přidali ke konečnému zúčtování ještě tři branky a zajistili si tak v tabulce šestibodový odstup právě od severočeského Chomutova. Nejprve v 50. minutě propálil Horčičku dělovkou Jaroslav Roubík. Poslední slovo si vzal Jiří Cetkovský, který Horčičku překonal v 53. a 57. minutě, čímž dal výsledku definitivně konečnou podobu, která zněla 6:0 ve prospěch Energetiků.

Vladimír Jeřábek (hlavní trenér HC VČE Hradec Králové):
Od prvního střídání bylo vidět, že máme do zápasu obrovskou chuť. Chtěli jsme vyházet ze zajištěné obrany a využívat šance, což se nám dařilo. Škoda, že první třetina skončila jenom 1:0, protože jsme v ní měli ještě řadu dalších šancí a mohli se více uklidnit. Využitím přesilovky 5 na 3 jsme přidali druhý gól a když přidal čtvrtý útok třetí branku, měli jsme zápas pevně pod kontrolou a zápas dohráli v klidu. Musíme dále pilovat důraz a zakončení, protože jak jsem již říkal, první třetina měla skončit naším větším náskokem. V tomto složení jak jsme zítra potrénujeme a v pondělí pojedeme do Mladé Boleslavi. Bude to další těžké utkání, je jasné, že nám Boleslav bude chtít vrátit naše dvě vítězství, navíc ještě posílili o několik zkušených hráčů, brankáře Altrichtera, nebo útočníka Lipinu. Zápas bude pískat profesionální rozhodčí, takže by utkání mělo mít perfektní úroveň.

Vladimír Kýhos (hlavní trenér Chomuvota):
Jenom mohu soupeři pogratulovat k vítězství. Dnes jsme byli ve všem horší, v přístupu, nahrávkách a vůbec kombinaci. Dnes jsme předvedli nejhorší výkon, který jsem v Chomutově vůbec zažil.