Chomutov v generálce remizoval s extraligovým mistrem ze Slavie 3:3

Napsal 01.09.2008 Pavel Kadeřábek
C h o m u t o v - Do zápasu vstoupili lépe hosté a již po 13. vteřinách se ujali vedení po střele Vondrky. Domácí však nesložili zbraně a na začátku 3. minuty dokázali Haškem vyrovnat. V 7. minutě dokonce domácí vedli po dělovce Révaye od modré. Hosté dokázali ovšem po opakované střele Hrušky vyrovnat. Ve druhé třetině strhli vedení na svou stranu hosté, když po vyšachování domácí obrany zamířil nekompromisně pod víko Červenka. Zaslouženého vyrovnání se domácí dočkali na začátku třetí třetiny když se dokázal prosadit tvrdou ranou Jíra. Domácí pak ještě měli několik šancí ke vstřelení vítězné branky, ale nedokázali ani ty největší proměnit a tak utkání skončilo zaslouženou remízou
přát. po 1.9.2008
3:3(2:2,0:1,1:0)
SLA
Lundell (Cikánek) - Chmelíř, Révay, Pulpán, Všetečka, Ťupa, Bombic, Trefný, Kloz - Gombár, Skořepa, Míka - Malát, Hlinka, Jíra - Hašek, Charousek, Jeslínek - Tauš, Domin, Fábry
Slavia
Svoboda (Linhart ) - Žižka, Vašíček, Kadlec, Drtina , Mazanec, Novák, Kolařík - Beránek, Jelínek, Hruška, Růžička, Tomica, Micka, Červenka, Čermák, Sklenář, Bednář, Doležal, Vondrka

Utkání mezi špičkami dvou nevyšších českých lig. Takový duel dnes přinesl chomutovský zimní stadion. Chomutovští se prosazovali proti hostům povětšinu zápasu z rychlých breakových akcí, zatímco Slavia si držela svoji, ač občas nepřesnou, kombinační hru. Přesto se hned z první akce dokázali prosadit hosté. Ve třinácté sekundě se po kombinaci s Beránkem prosadil Michal Vondrka a zaskočil tak domácí tým hned na začátku utkání - 0:1. Domácí si to ovšem nenechali líbit a díky přesné střele Jaroslava Haška bylo na začátku třetí minuty vyrovnáno - 1:1. Po této brance se trochu zaskočení naopak zdáli hosté. Domácí tohoto zaváhání využili a dokázali, aspoň prozatím, obrátit utkání v jejich prospěch. Střela beka Josefa Révaye v 7. minutě dokázala zastavit pouze síť v brance Svobody a Chomutov rázem vedl 2:1. Tato branka ale Slavisty motivovala k vyrovnání, které se po několika neúspěšných akcích podařilo. David Hruška až na druhý pokus dokázal nakonec dostat puk za Lundellova záda, který nestačil včas položit pravý beton na led. Ve 12. minutě tak na chomutovské kostce svítil stav 2:2. Další branka v první části hry však už nepadla. Blízko k tomu měli oba týmy, avšak obrana hostí či skvělá jednička v brance Chomutova další branku nedopustila.

Úvod druhé třetiny opět nevyšel domácímu celku. Ve třetí minutě druhé třetiny se po rychlé kombinaci Sklenáře, Bednáře a Romana Červenky podařilo překonat Lundella již potřetí. Třetí jmenovaný střelou pod horní tyč poslal hosty opět do vedení - 2:3. Ve 26. minutě si domácí zahráli přesilovou hru 5 na 3, kterou ovšem neodehráli zdaleka podle svých představ. Ohrozit svatyni hostů se dokázalo až když byl stav hráčů na ledě vyrovnaný. Konkrétně ve 29. minutě byl nešvar před brankou Svobody přerušen až hvizdem rozhodčího za postavení útočícího hráče v brankovišti. V této části hry se zdáli být aktivnější domácí. Ve 34. minutě netrefila na půl prázdnou branku slovenská posila domácích Hlinka. Tato situace se opakovala ve 37. minutě, ovšem na druhé straně, kde puk netrefil Červenka. Zbytek třetiny se dohrával s mnoha nepřesnostmi, které zapříčinili, že se ani jeden z týmu nedokázal již prosadit a tak stav po druhé třetině byl 2:3.

Třetí třetinu nezačali domácí opět podle svých představ. Hned ve 41. minutě si šel za katr sednout domácí Chmelíř za nedovolené bránění. Necelé dvě minuty na to se provinil další z chomutovských hráčů. Kloz byl vyloučen za zdržování hry, čímž dal hostům krátké přesilovky 5 na 3. Tu ovšem stejně jako domácí tým nevyužili. Ve 45. minutě se radovali opět fanoušci domácího celku, když vyrovnávací branku vstřelil Petr Jíra. Tvrdou ránu k tyči nedokázal Svoboda vykrýt a na ukazateli stavu tak nyní svítily dvě trojky - 3:3. Stav se již do konce utkání nezměnil, avšak blíže k dalšímu gólu měli právě domácí. Tento duel nabídl pohledný hokej z obou stran a skončil zaslouženou remízou, za kterou se, alespoň chomutovští, jistě stydět nemusí.

Martin Pešout (Chomutov): „Dnes měli možnost diváci i hráči se přesvědčit o tom, že Slavia byla nejsilnější tým, s kterým jsme v přípravě hráli a dnes jen dokázala, že ne náhodou vloni získala titul. Dnes můžeme být spokojení jak s výsledkem, tak i s předvedenou hrou. Dokázali jsme se soupeři vyrovnat v počtu šancí a pochopitelně v zakončení a některých herních činnostech rozdíl malinko byl, ale to jsme nahrazovali naším nasazením a bojovností. Škoda jen zbytečných faulů v závěru utkání, protože jsem si přerušili ten tlak, který jsme si začali vytvářet.“

Jiří Kalous (Slavia Praha): „Šlo stále ještě o přípravu, jak z naší strany, tak i ze strany Chomutova, ale přesto si myslím, že utkání mělo vysoké tempo, velké nasazení. Ve hře byla znát oboustranná opatrnost, aby se nikdo nezranil. Padly hezké branky, diváci se měli na co dívat a nám toto utkání určitě splnilo účel.“