Chomutov veze ze sousední Kadaně cenné vítězství a připisuje si tři body

Napsal 20.10.2010 Miroslav Kučera
C h o m u t o v - K jedenáctému kolu zajížděl Chomutov na led sousední Kadaně. Chomutovu se na Kadaň velice nedaří, ale to nebyl případ dnešního utkání. Hosté nenechali nic náhodě a těsně před koncem první třetiny se ujali vedení. Domácím nepomohlo ani brzké vyrovnání, druhou třetinu totiž ovládli bílomodří a ujali se vedení 3:1, které jim i přes snížení Kadaně zajistilo výhru, tři body v tabulce a utužení vedoucího místa v první hokejové lize.
11.kolo st 20.10.2010
KAD
2:3(0:1, 1:2, 1:0)
KLH
Kadaň
Závorka - Schmidt, Hájek, Szakal, Hlubuček, Mazanec, Révay, Přindiš, Všetečka - Eiselt, Boušek, Mikšovic - Balázs, Charousek, Bursík - Rohan, Fiala, Radulay - Ton, Freiberg, Bauer
Hanuljak - Mucha, Brňák, Bombic, Havíř, Pavlas, Benda, Pulpán, Kuběna - Duda, Kraft, Hluchý, Skořepa, Davídek, Selingr - Seman, Kůs, Sikora - Chlouba, Hrdel, Hruška

Kadaň
22. Rohan (Fiala, Radulay), 56. Fiala (Révay, Radulay)
18. Kraft (Pulpán), 26. Benda (Sikora, Seman), 37. Duda (Kraft, Bombic)

9:13
1:3
0:0
1180
Jebavý - Svoboda, Zavřel

Chomutov začal první třetinu aktivně. Už v první minutě se před domácí brankou objevil Duda, ale Závorku neprostřelil. Chomutov měl i nadále více ze hry. V 7. minutě po chybě na útočné modré ujel Chomutov do přečíslení 3 na 2, Závorka se ale včas přemístil. O minutu později obránce nezametl puk z brankoviště a Sikora toho málem využil. Mezi 12. a 15. minutou ledové ploše dominovala Kadaň. Nejprve rána Mikšovice, poté ujel Boušek, ale ani jedna z šancí neskončila gólem. Zbytek třetiny už byl v režii Chomutova. Šance Krafta a Bendy se ale neujaly. A pak přišla 18. minuta a nenápadné nahození Pulpána srazil do brány Kraft. Kadaňští se snažili vyrovnat. Byl to ale Chomutov, kdo málem skóroval. Ve vlastním oslabení ujel Skořepa se Semanem, druhý jmenovaný ale neprotlačil puk do brány. Do kabin se tak šlo za stavu 0:1.

Začátek druhé třetiny byl zcela v rukou Kadaňských.Nejprve Balazs tečoval do tyče a poté v 22. minutě vystřelil Fiala a Rohan tečoval mezi Hanuljakovy betony. Kadaň po gólu ožila. Balázs ale trestuhodně zahodil únik 2 na 1. A trest přišel. Benda vystřelil od modré a jeho rána propadla lesem těl. Po tomto gólu Chomutov zalezl a začal hrát více defenzivně. Naopak domácí se snažili vyrovnat. Hanuljak se měl stále co otáčet, ale za svá záda nepustil nic. Byl to naopak Chomutov, kdo skóroval. V přesilovce našel Bomibic volného Dudu a ten zkušeně zakončil do poloodkryté klece. Konec třetiny už si hosté pohlídali, a tak se šlo do kabin za stavu 1:3.

Začátek třetí třetiny byl v rukou Chomutova. Hrál ze zabezpečené obrany a čekal na chyby. Té se dočkal Kraft, ale nepropálil Závorku. Poté Seman dvakrát ujel obraně, ale na Závorku nevyzrál ani jednou. Hosté polevili až v 16. minutě a to se jim stalo osudným. Révay nahodil puk na bránu, kde se nejlépe zorientoval Fiala a zakončil do poloprázdné klece. Kadaň se tlačila za vyrovnáním, ale obrana Chomutova domácí k ničemu nepustila. V závěrečné power-play se už nic nestalo, a tak zápas skončil těsným vítězstvím Chomutova 2:3.