Chomutov vyhrál 5:2 a poprvé v sezoně naplno bodoval proti Chrudimi

Napsal 23.01.2010 Lucie Štěrbová
C h o m u t o v - Chomutov si na svém ledě v rámci 42. kola poradil s nepříjemným týmem HC Chrudim a poprvé v sezóně proti celku z východních Čech naplno bodoval. Vítězství 5:2 se ale nerodilo lehce. Až do poloviny třetí třetiny držel soupeř s domácím týmem krok. O osudu zápasu tak rozhodly branky z 50. minuty, kdy se trefil Dej, a 55. minuty, kdy se nemýlil Grof. Tečkou pak byla trefa Radka Dudy do prázdné branky, která uzavřela skóre.
42.kolo so 23.1.2010
5:2(1:1, 1:1, 3:0)
CHR
Hanuljak (Závorka) - Trefný, Bombic, Hájek, Mazanec, Malínský, Grof, Pulpán - Hruška, Kraft, Duda, Jíra, Mikšovic, Hašek, Kůs, Eiselt, Jeslínek, Polanský, Dej, Procházka, Trochta
Chrudim
Landsman (Němec) - Mocek P., Toužimský, Radil, Martinec, Bláha, Blažek ,Zadina, Poskočil, Mocek D. , Malinský, Bělohlávek, Semorád, Žák, Drtina, Rákos, Šeda, Klejna, Král, Jindřich, Stoklasa

V rámci 42. kola zavítali na domácí led hráči čtrnácté Chrudimi. Zápas nezačal v nijak ostrém tempu. Rozhodčí oběma týmům sice nabídl ihned v úvodu šance ke skórování v podobě přesilových her, ale ani Chomutov a o chvíli později Chrudim nabízené výhody nevyužili. Pohledných akcí si diváci příliš neužili. Hra se odehrávala převážně ve středním pásmu a za zmínku tak stojí jen únik Radka Dudy s Davidem Hruškou z 12. minuty, který pohotově vyrazil hostující gólman Landsman, a únik jednoho z hostujících útočníků, proti kterému ale pohotově vyrazil Hanuljak. První gól tak přišel až v 15. minutě. Radek Duda se dostal k puku, přihrál do jízdy Milanu Kraftovi, který střelou pod víko nedal Landsmanovi šanci. Vedení ale domácí tým neudržel dlouho. V 15. a 16. minutě byli v krátkém časovém sledu vyloučeni Hanuljak a Trochta a Chrudim 88 vteřin trvající přesilovku 5 na 3 využila. Blažek přihrál mezi kruhy Šedovi a ten Hanuljakovi v brance nedal šanci. Do šaten se tak šlo za nerozhodného stavu 1:1.

Druhou dvacetiminutovku zahájila 58 sekund trvající přesilovka Chomutova. V ní se sice ani jeden z domácích střelců neprosadil, ale trvající tlak i po skončení početní výhody přetavil ve vedoucí branku ve 22. minutě Radek Duda. Nebylo by to ale možné bez přesné přihrávky Františka Bombice zpoza branky. Další branku mohl přidat o chvíli později Jaroslav Hašek, ale už ležícího Landsmana nepřehodil. Říká se: "Nedáš, dostaneš!" a toto rčení naplnil ve 25. minutě chrudimský Drtina, který propálil tvrdou střelou všechno, co mu stálo v cestě, včetně domácího Hanuljaka v brance. V následujících minutách se hra opět v nepříliš rychlém tempu ze strany na stranu. Diváci se ale opět nedočkali výrazného tlaku ani jednoho z týmů. V polovině třetiny měl šanci na vstřelení branky Chomutov. Rozhodčí nejprve vyloučil Petra Mocka, po dvou minutách pak ještě Zadinu. Ale Chomutov 4 minuty, kdy měli výhodu jednoho muže v poli, nevyužil. Až v závěru třetiny se podařilo domácím hosty zatlačit do jejich obranného pásma, ale branku se jim vstřelit nepodařilo.

Domácí nechtěli připustit, aby zápas dospěl do prodloužení, a tak do další dvacetiminutovky šli s větším důrazem. Postupně na Landsmana vystřelili Eiselt, Kraft a Hájek. V 45. minutě trestuhodně přestřelil Jíra, o další tři minuty později nebyli daleko ke skórování Hašek s Mikšovicem. O minutu později už šel Chomutov do vedení. Václav Eiselt objel branku a přihrál na volného Rastislava Deje u druhé tyčky - 3:2. S postupujícím časem přidávali domácí na důrazu a tlak přetavili v další branku, kdy poslal puk do branky Jakub Grof. Tečkou za utkáním byla střela Radka Dudy. Ten měl ale dost zjednodušenou práci, protože po odvolání gólmana vsítil puk do prázdné branky. Chomutov tak poprvé v sezóně dokázal v základní hrací době porazit rivala z Chrudimi.

Radim Rulík (KLH Chomutov): První dvě třetiny jsme nehráli dobře. Soupeř kouskoval hru, pořád střídal, klidně i po pěti vteřinách. Takže jsme se nemohli ani dostat do tempa a rozhodně jsme nepředváděli dobrý hokej. Ve třetí části se to rapidně změnilo a myslím, že jsme zaslouženě zvítězili - díky tomu zlepšení ve třetí třetině.

Pavel Rohlík (HC Chrudim): Samozřejmě, že jsme sem jeli s tím, že Chomutov je favoritem zápasu. Kluci se dneska nemají za co stydět. Rozhodovalo posledních 12 minut. Museli jsme si vzít poměrně brzy time out, protože tlak ze strany Chomutova byl enormní a my v posledních zápasech hrajeme na 6 obránců. Klukům dneska nemůžu nic vyčítat, byl to dobře odvedený zápas. Chomutov by ale silnější a ve třetí třetině nás dostal pod opravdu velký tlak. Byli jsme unavení, museli jsme faulovat. Na druhou stranu jsme si ale dneska dokázalli, že dokážeme hrát i se silným soupeřem. Dnešní zápas vidím jako posun - hlavně v souvislosti s těmi, které nás teď čekají.