Chomutov zdolal Třebíč fotbalovým výsledkem 1:0

Napsal 15.11.2006 Pavel Kricner, Martin Bocian
C h o m u t o v – Ve 22. kole přivítali chomutovští hokejisté na svém stadionu aktuálně šestý celek tabulky Horáckou Slávii Třebíč. Domácí chtěli odčinit předchozí porážku z Mladé Boleslavi a vstoupili proto do utkání velmi aktivně. Na první branku se čekalo až do 14. minuty, kdy se poprvé v 1. lize trefil Pavel Březina. To byl ovšem také poslední gól, kterého se diváci v tento večer dočkali. Ve zbytku utkání totiž dominovali oba brankáři, a tak Chomutov zvítězil nad Třebíčí fotbalovým výsledkem 1:0.
22. st 15.11.2006
1:0(1:0, 0:0, 0:0)
TRE
Podolka - Bombic, Malinský, Trefný, Révay, Černý, Řezníček, Nosek, Březina - Boušek, Šíp, Polodna - Jíra, Kostourek, Charousek - Jeslínek, Mikšovic, Malát - Tauš, Mezera, Havlůj
Třebíč
Valent - Ščerban, Rehák, Hrbáček, Sláma, Vomela, Šefčík - Laš, Dolníček, Mertl - Kundela, Oliva, Burian - Čech, Zahradník, Látal - Přibyl, Bula, Buček

Domácím se vstup do zápasu nevydařil a od prvního hvizdu rozhodčího se do útoku hrnuli hosté. Jejich první velká šance přišla záhy, kdy po zaváhání Révaye se dostal do samostatného nájezdu na Podolku Burian, ale domácího brankáře nepřekonal. Vzápětí jel na druhé straně téměř sám do brejku Tauš, ale branku hostí přestřelil. Potom následovalo několik vyloučení na obou stranách , ale žádný z týmů nedokázal využít přečíslení. Až ve čtrnácté minutě našel Kostourek milimetrovou přihrávkou Pavla Březinu, který jako první poslal puk do sítě. Zároveň to byla jeho premiérová branka v letošní sezoně. Ve zbytku třetiny už se nic zásadního nestalo, a tak se do šaten odcházelo za těsného vedení Chomutova.

Do druhé třetiny vstoupili lépe chomutovští, ale střely Šípa a Jíry skončily vedle branky. Hra se vyrovnala, ovšem gólů se diváci nedočkali ani v přesilovkách. Na straně Severočechů byl vyloučen Kostourek za hákování a v zápětí ho na trestnou lavici následoval i obránce Řezníček. Tyto oslabení chomutovské mužstvo sehrálo aktivně a témě celé je strávilo na své útočné polovině. Pak hrálo naopak výhodu 5 na 3, kterou ovšem i přes řadu šancí nevyužilo. Chomutov se i nadále snažil o vstřelení druhé branky, která by hru uklidnila, ale útočná aktivita vycházela naprázdno. Takže druhá třetina skončila bez branek a po dvou třetinách svítil na ukazateli stále stav 1:0.

Třetí třetina zápasu začala v pomalejším tempu jakoby žádné z mužstev nechtělo udělat chybu. Ale opět to byli chomutovští, kteří si dokázali vypracovat více brankových příležitostí, Dvě tutové šance před poloprázdnou brankou měli Polodna a po něm Boušek, ale opět bez využití. Naopak v obrovské šanci se ocitl před Podolkou hráč hostí Přibyl. Následně Boušek vybídl ke skórování Šípa, ale ani tato vyložená šance se neujala. Krátce nato si Podolka poradil s nebezpečným závarem před svojí svatyní. Před koncem utkání byl vyloučen Bombic pro nesportovní chování na deset minut. Samotný závěr chomutovské mužstvo zvládlo a nepustilo již hosty do vážnější akce. Tato třetina skončila opět bez branek a celkový stav zápasu byl dán fotbalovým výsledkem 1:0 pro domácí.

Vladimír Petrovka (Chomutov): „Je velká škoda, že jsme v první třetině, která vyzněla pro nás, dokázali vstřelit jenom jednu branku. Pokud by to skóre bylo vyšší, určitě by se nám pak hrálo lépe. Od druhé třetiny už to bylo naprosto vyrovnané utkání, kdy obě dvě mužstva měla dostatek šancí na to, aby rozhodla. Ale to oba dva brankáři nedovolili a odevzdali podle mého výborné výkony. My když už jsme se dostali do útočného pásma, tak jsme až příliš kombinovali na úkor střelby. To byla jedna z hlavních příčin toho, že jsme dali jenom jeden gól. Navíc nám nevycházely ani přesilové hry, které jsou tradičně naší silnou zbraní.“