Chomutov ztratil tříbrankové vedení, přesto zvítězil

Napsal 07.10.2006 Libor Kult
T ř e b í č, C h o m u t o v - Po dvou domácích duelech zajížděli svěřenci trenéra Kýhose v rámci devátého kola první ligy na led Horácké Slavie Třebíč. Ta je v domácím prostředí v letošním ročníku téměř bezchybná, body ztratila pouze za prohru v prodloužení s Kadaní. Oba rivaly dělily pouhé tři body, což slibovalo vyrovnanou podívanou. Tento předpoklad se také do puntíku naplnil. Ve 38. minutě Severočeši vedli již 4:1, když se činil především rekonvalescent Roman Chatrnúch, autor dvou branek. Domácím se však ve třetím dějství podařilo vyrovnat. Vítěznou trefu zaznamenal pět minut před koncem Ladislav Boušek, jehož podpis nesly čtyři góly hostí. U rozhodující branky mu asistovala posila z Litvínova František Bombic, který si připsal jeden zásah do černého a dvě finální přihrávky.
9. so 7.10.2006
TRE
4:5(0:1, 2:3, 2:1)
Třebíč
Chábera (41. Luňák) - Ščerban, Rehák, Hrbáček, Sláma, Dvořák, Šefčík, Pálka - Laš, Dolníček, Mertl - Handlovský, Oliva, Pšurný - Čech, Zahradník, Látal - Přibyl, Sobotka, Korotvička
Horčička - Bombic, Chatrnúch, Revay, Trefný, Řezníček, Černý, Březina, Malinský - Boušek, Šíp, Malát - Jíra, Kostourek, Charousek - Gellner, Mikšovic, Chyba - Tauš, Heinisch, Havlůj

V úvodu mistrovského utkání byla Horácká Slavia lepší. Výsledkem převahy bylo vyloučení hostujícího Šípa. V přesilové hře měl velkou šanci Marcel Hrbáček, který vypálil od modré čáry nebezpečně vedle tyčky. Po Hrbáčkově střele měl další šanci Mertl, jeho střelu vyrazil Horčička bruslí k mantinelu. Ve 4. minutě udeřili hosté a po dobrém vstupu do utkání byli hráči Třebíče zaskočeni. První vážnější šanci Chomutova využil Radek Šíp - 0:1. V 5. minutě hráli domácí čtyři minuty. Třebíčským se přesilová hra moc nepovedla. Největší šanci měl v početní výhodě Marek Laš, který se šikovně protáhl mezi Chomutovskými obránci. Zakončení před brankářem ale neproběhlo podle jeho představ. Ještě jednu šanci si Třebíč vypracovala a opět u toho byl Marek Laš. Po přesné přihrávce mířil na odkrytou hostující klec. Laš ovšem namířil kotouč přímo do brankáře. Série šancí na domácí straně pokračovala. Mertl se proháčkoval mezi třemi hostujícími hráči. Na Horčičku vypálil velice nebezpečnou střelu, ten jí však viděl a dokázal vyrazit. Ve 14. minutě hráli přesilovou hru také Chomutovští. Hostující Kostourek objel domácí klec a málem se mu podařilo překvapit Třebíčského Cháberu zasunutím kotouče pod beton. Více problému Chomutov domácím v přesilové hře nenadělal. V 17. minutě se do velké šance dostal domácí Jiří Oliva, který se ocitl osamocen před Horčičkou. Jeho střela ale minula hostující klec o pár centimetrů. V 19. minutě se do velké šance dostal hostující Charousek, který se stejně jako domácí Oliva ocitl před brankářem. Zakončit před Cháberou však nedokázal, protože kotouč mu sjel z hole. V poslední minutě třetiny byl za hákování vyloučen Ondřej Látal.

V oslabení hráli Třebíčští na výbornou. Soupeře nepustili do žádné šance, která zaváněla brankou v domácí síti. Ve 24. minutě měli domácí obrovskou šanci, protože po Malinském usedl na trestnou lavici také hostující Trefný. Velmi brzy Třebíč dvojnásobnou přesilovou hru využila. V čase 24:11 vypálil prudce od modré čáry Bedřich Ščerban, který propálil vše, co mu stálo v cestě- 1:1. Horácká Slavia pokračovala v přesilovce pět na čtyři. Ta příliš dlouho netrvala, protože z domácí strany na trestnou lavici usedl Lukáš Handlovský. Po chvíli hlavní rozhodčí daroval dvojnásobnou přesilovou hru také Chomutovu. Ve 27. minutě vystřelil hostující Šíp. Jeho střela mířila přesně pod víko Cháberovy branky. Domácí brankář tuto střelu báječně vyrazil. Ve 28. minutě si již Chomutovští radovali ze vstřelené branky. Po Bouškově přihrávce střílel do odkryté domácí klece hostující František Bombic - 1:2. Ve 30. minutě se v přesilové hře Třebíče dostal před osamoceného Horčičku Petr Zahradník. Svoje zakončení mířil mezi betony brankáře. Horčička je stihl přicvaknout k sobě a skrýt kotouč. Ve 31. minutě ujel Hrbáčkovi útočník a tomu nezbývalo nic jiného, než ho faulovat a darovat Chomutovu další přesilovou hru. Chomutov ji využil velmi rychle. Ve 32. minutě se trefil od modré čáry Roman Chatrnúch - 1:3. Horácká Slavia se ale nevzdávala. Pšurný adresoval přesnou přihrávku Jiřímu Olivovi. Ten nastřelil pouze tyčku Horčičkovy klece. Chomutov Třebíči zasadil další velkou ránu. Ve 38. minutě vyslal střelu na Cháberu Roman Chatrnúch. Jeho střela prošla mezi několika holemi až za záda domácího brankáře - 1:4. Zdálo se, že je rozhodnuto. Opak byl pravdou. Ještě v 38. minutě dostal střelu Lukáše Slámy do chomutovské sítě Jiří Oliva - 2:4. Třebíč evidentně chtěla do druhé přestávky ještě snížit. Střela Pšurného označila tyč.

Před začátkem poslední části došlo v třebíčské brance ke střídání. Nespokojeného Jana Cháberu vystřídal Filip Luňák. Ve 42. minutě Třebíč snížila na rozdíl jediné branky. Marek Laš nedal Horčičkovi nejmenší šanci a nekompromisně zavěsil - 3:4. Ve 45. minutě hráli hosté přesilovou hru a při průběhu přesilovky měl velkou šanci Kostourek, ten nedokázal překonat Filipa Luňáka ani na druhý pokus. O čtyři minuty později byl u velké šance Chomutova Charousek. Tentokrát jeho střelu vyrazil Luňák do ochranné sítě. V 51. minutě Horácká Slavia vstřelila vyrovnávací branku. Po tlaku v útočném pásmu se prosadil Ondřej Látal, kterému se podařilo dokonale vyrovnat tříbrankové manko - 4:4. Druhou věcí, která se Látalovi podařila bylo rozjásání celého nepříliš zaplněného třebíčského stadionu. Třebíčští ožili a výsledkem toho byla přesilová hra 5 na 3. Horácká Slavia předvedla drtivý tlak v útočném pásmu, ale ke smůle domácích se ji nepodařilo vstřelit branku, a tak poslední slovo měli hosté. V 55. minutě po chybě domácího Šefčíka překonal Filipa Luňáka střelou nad lapačku Ladislav Boušek- 4:5. Třebíč se snažila v posledních minutách ještě vyrovnat. Jenže bylo vidět, že domácí již nemají síly, a tak se Třebíč musela smířit s druhou porážkou na domácím ledě.

Josef Horešovský (Třebíč): „Naši kluci odvedli v zápase kus práce. To utkání pro nás bylo nešťastné, protože jsme v první třetině měli řadu šancí a přesto jsme ji prohráli 1:0. V dalším průběhu jsme dostávali branky z přesilovek a střelecká potence soupeře byla prostě lepší než naše. Za stavu 4:1. kdy už všichni mysleli, že zápas je pryč, jsme doslova vstali z mrtvých, vyrovnali jsme, ale přišla fatální chyba, kdy jsme soupeře pustili do šance a utkání jsme tím ztratili. Je to škoda, ale je to sport, který je občas krutý a dneska ten výsledek pro nás krutý je. Po druhé třetině jsme vystřídali brankáře, protože Honza Chábera dostal nešťastné branky ze střel, které neviděl, měl zakrytý výhled, spousta hráčů před ním. Chtěli jsme dát mužstvu nový impuls.“

Vladimír Petrovka (Chomutov): „Pro nás bylo velmi důležité, že jsme první třetinu odehráli s nulou a že jsme se dostali do vedení. Domácí byli v první části lepší, navíc měli na začátku několik přesilovek, které je dostaly do hry. Od druhé třetiny se hra vyrovnala, dokázali jsem výborně sehrát přesilové hry a šli jsme do vedení 4:1. Tak zkušené mužstvo, jaké máme by si nemělo takhle komplikovat situaci a vyrábět individuální chyby, které jsme udělali. Domácí toho využili a za stavu 4:4 bylo utkání na vážkách. Já můžu mužstvu jenom poděkovat, že dokázalo vítězství strhnout na naši stranu.“